Registrovat

Diskuse

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » čtv úno 23, 2012 6:10 pm

Tamka vydala reedici, mají to běžně v MPM. Sice to má pár dílů, ale dají se na to sehnat různý obtiskový verze od Studia. Ale zase to není otevírací a nemá motor. takto z těch odkazů nevypadá ani ten Heller špatně.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Diskuse

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv úno 23, 2012 6:24 pm

...díky, mrknu tedy spíš po Tamiyi. Pár dílů a bez motoru je u mne spíš klad.... Líbí se mi hlavně předloha.
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Diskuse

Příspěvekod Poky » čtv úno 23, 2012 6:26 pm

Jdi do Tamiye, nebudeš muset řešit jak doladit sedačky atd. Má sice baterkovej podvozek, ale to je menší zlo než se trápit s Hellerem.
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Diskuse

Příspěvekod Michal G » čtv úno 23, 2012 6:40 pm

No v tomhle případě to není až tak jednoznačné pro Tamiyu, jak by se dalo čekat. Stavebnice Tamiye je jedna z těch prvních aut 1/24 ze začátku 80. let. Je to děláno pro zástavbu motorku. Z dnešního pohledu minimum dílů, značná zjednodušení. Heller je taky docela zjednodušený, nicméně má motor a otvírací dveře a kapotu kufru a 5. dveří. Pod přední kapotou jsou u Helleru detaily vylisované v jednom kusu. Kastle je u Tamky čistěji odstříknuta, ta Helerácká má víc propadlin, navíc je to ten nepříjemně měkký plast. Heller má trochu hůř ztvárněné lemy střechy a sání vzduchu v zadních blatnících. Nicméně dekály jsou blbě u obou stavebnic - u Helleru je to mizerná kvalita s viditelným rastrem, u Tamiye jsou i u nových stavebnic zažloutlé (zřejmě ze starých zásob), navíc jsou dělány podle auta z muzea, takže oproti reálnému autu z Monte 81 některé dekály chybí (správné dělá Renaissance). Takže dekály stejně musíš použít od někoho jiného - jsou na různé verze od Renaissance, S27, i REJI dělá něco. Míň práce asi bude s Tamiyou, ale pokud by to chtěl někdo otevřít, takse slušný výsledek myslím dá udělat i z Helleru. Pak je tady taky brutální verze - do kastle od Tamky zkusit nacpat podvozek s motorem z Helleru...
Kupodivu na tohle auto nikdo nedělá slušné lepty (s výjimkou Acu.stition, které jsou předražené, na to minimum, co v nich je).

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1956
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Diskuse

Příspěvekod Sumak » čtv úno 23, 2012 9:23 pm

Michal G píše:Kupodivu na tohle auto nikdo nedělá slušné lepty (s výjimkou Acu.stition, které jsou předražené, na to minimum, co v nich je).

omyl, dělá...
Přílohy
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod turbo32 » čtv úno 23, 2012 10:05 pm

otazka, pre zbehlejsich paypal-erov, ked som zrusil ucet, je mozne sparovat moj account s inou kreditkou na ine meno?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Diskuse

Příspěvekod dekon » čtv úno 23, 2012 10:41 pm

turbo32 píše:otazka, pre zbehlejsich paypal-erov, ked som zrusil ucet, je mozne sparovat moj account s inou kreditkou na ine meno?

S inou kreditkou a iným účtom som to robil a išlo to lahko, ale s iným menom neviem... to si myslím nepojde, bude treba založit nový účet
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Diskuse

Příspěvekod Michal G » čtv úno 23, 2012 11:40 pm

Sumak píše:
Michal G píše:Kupodivu na tohle auto nikdo nedělá slušné lepty (s výjimkou Acu.stition, které jsou předražené, na to minimum, co v nich je).

omyl, dělá...

Aha, na tohle jsem zapomněl, patrně proto, že jsem to zavrhl. Nevím, jestli je to rozumná investice. Mám z toho stejný pocit jako z jejich leptů na A110. Myslím, že poslední dobou se lepty od S 27 pohoršily. Půlka plechu je prakticky na nic. Když pominu ty šílené pásy, tak lepty pro mřížky jsou ve všech případech docela tvarově mimo mísu. Chybí mi tam lamely do přední masky a nárazníku. Tři varianty brzdových disků to nevytrhnou. Nejvíc by ten model zvedly právě ty mřížky, fór je v tom, že se skládají z lamel, takže by to chtělo trochu jiný přístup. Už asi půl roku při každém telefonátu s jistým nejmenovaným česko-japonským kresličem leptů si na téma R5 neodpustím poznámku, jestli už na tom pracuje když mi to kdysi nerozvážně slíbil.... Třeba se dočkáme.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Diskuse

Příspěvekod dekon » čtv úno 23, 2012 11:46 pm

RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Diskuse

Příspěvekod bazilišek » ned úno 26, 2012 10:57 pm


Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Diskuse

Příspěvekod bazilišek » ned úno 26, 2012 11:58 pm

Jen tak jsem si dloupnul do tráboše a unikly i první špionážní fotky.
Řeším ale problém jestli můžou bejt poloosy tak zešikma jako je na fotce znázorněný? Rozvodovka je na konci motoru a tak to dělá takovouhle neplechu, podle mě by to bylo nesmyslný.

Pokud tedy někdo znalejší bude vědět co s tím, tak ať písne sem a nebo SZ, dík.
A pokud by někdo věděl jak vyvést ještě náhon na předek budu rád.
Čtyřkolka byl můj původní záměr.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 254
Registrován: pát úno 10, 2012 10:03 pm
Bydliště: LIBEŘ , PHA-ZÁPAD

Re: Diskuse

Příspěvekod skorpik » pon úno 27, 2012 1:26 am

:shock: :shock: :shock: Týýýý brďo :shock: :shock: :shock: vedle takového motoru bych sedět asi nechtěl :grin: , že bych do 603 zabudoval leteckej...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Diskuse

Příspěvekod dekon » pon úno 27, 2012 9:13 am

Bazi ty jsi šílenec... a proč by měly ty poloosy vycházet tak blbě?To je motor z countache?Kde máš rozvodovku?Murcieaglo má motor i převodovku,tak jak to skládáš do toho traboše a z boku té převodovky jde kardan na přední rozvodovku a zadní rozvodovka je ve vaně motoru takže by to vyšlo skoro rovně k těm kolům.
Přílohy
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pon úno 27, 2012 10:48 am

Bazi, dokážeš si představit, co udělá ten motor s řidičem při čelním nárazu? :D Pokud tam nebudeš mít nějakou dělící stěnu, tak to umístění má své výhody, řidičovi stačí vzít šroubovák, natáhnout ruku dozadu a za jízdy to může poštelovat :grin: :grin:

Zkusil jsem na Automotive foru oživit téma s transkitem na Porsche 911 Gr. 4 od Gia (člen ScuderiaItalia - jestli ještě teda existují). Sliboval to uvést do prodeje před vánocema, ale od té doby je v tématu ticho a na SZ nereaguje. Téma je ZDE
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Diskuse

Příspěvekod Poky » pon úno 27, 2012 1:25 pm

Ten Boss je super, Porsche neni nikdy dost! Chci chi hci! Tak jim Koudy napiš že jestli to neuděla tak je stihne strašlivá pokemoní msta!
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

PředchozíDalší

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků