Registrovat

Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJI

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » stř lis 17, 2021 5:30 pm

Mám pocit, že dávám pořád stejné fotky, ale přitom práce jde pořád vpřed :-D
Rožky kapoty + napojení blatníků na nárazník + výkroj SPZ. Dále jsem udělal nové křídlo, jelikož jsem nevymyslel, jak dostatečně pevně slepit 3 rezinové elementy křídla ze stavebnice. Tak jsem rozřezal, nadstavil, zatmelil a slepil křídlo z imprezy od Tamky tak, aby mělo tvar oktávkového. Asi to půjde :?
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Matwej » stř lis 17, 2021 9:30 pm

Myslím, že zadní křídlo jsi trefil přesně.
=D>

Příspěvky: 74
Registrován: ned črc 04, 2021 7:27 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Jordan04 » čtv lis 18, 2021 1:53 pm

Luxus

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » čtv lis 18, 2021 3:42 pm

Díky oběma

Uživatelský avatar
Příspěvky: 271
Registrován: ned črc 04, 2021 7:28 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Mrazík » čtv lis 18, 2021 8:50 pm

Už je vidět světlo na konci tunelu =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » pát lis 19, 2021 11:59 am

Dík, to asi jo, ale spíš tunelu Blanka :lol:
Trochu jsem si hrál s koly. Původní ze stavebnice se mi nelíbí, koupil jsem Speedline od MF-Zone, ale ty také neodpovídají přesně. Tak jsem si hodinu hrál s pilníkama a dalšíma brousítkama a vysochal něco, co je tvarově blíž originálu. V pravo REJI, uprostřed původní MF-Zone, vlevo úprava. Nejlepší by bylo nechat si je vytisknout (např. KMP dělá ty stejné disky jen se 4-dírou pro 306, bylo by to dalších dost peněz navíc, ale jsou parádní)..
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 271
Registrován: ned črc 04, 2021 7:28 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Mrazík » pát lis 19, 2021 2:31 pm

](*,) ](*,) ](*,) =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Koudy » pon lis 22, 2021 10:27 am

Evidentně se nenudíš :D Vypadá to parádně, i ten disk. Tak šup, ještě 3x a máš kolečka :twisted:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » sob bře 05, 2022 1:42 pm

Po třech měsících se vracím k oktávce. Zapracoval jsem na "futrách" řidiče a mám základ nového rámu z plastových profilů. Bylo to jednodušší než lepit na tupo rezin a pak ho ještě dopasovávat do jiné kastle. Základ tam je, ale práce na tom ještě je dost :D
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Koudy » úte bře 08, 2022 5:16 pm

Ten rám je super. Vůbec bych neřešil, že to děláš s nějakým časovým odstupem, to tomu jen prospěje.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » sob bře 19, 2022 1:57 pm

Díky Koudy.
Hraju se s interiérem - sedačky potřebovaly poměrně hodně opracovat, byly plné propadlin. Krom toho sochám novou palubku, protože nakonec ta původní je vlastně tvarově mimo a tudíž nepoužitelná. Dál je na fotce upravený mezichladič, původem z EVO V a také nová nádrž. Dlouho jsem si lámal hlavu, co vymyslím s kufrem, protože tam půjde zadním oknem docela vidět. Bohužel tam nebyl povrch moc hezký kvůli důslednému lepení a tmelení epoxidem všech částí, ze kterých je zadek seskládán. Tak jsem vytvořil něco, co by mělo připomínat zadní čelo, to by mělo být lepší než holá hrbatá barva.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » sob dub 02, 2022 6:40 pm

Konečně přišla na řadu barva. Leklá bílá, pomalu na to přijdou dekály, se kterými se zatím bokem seznamuju. Jinak také začíná karbonovací část. Využiju zásoby od různých výrobců, ať to není sterilní. Nádrž přijde ještě trochu utlumit, aby tak moc neřval.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » ned dub 10, 2022 8:37 pm

Už to chytá barvy :-D Zelené pruhy měly být z dekálů, ale tato verze dekálů od M. Šíly nekopíruje úplně snadně složité tvary, tak jsem ji radši namíchal a stříknul. Stejně tak šedý rozstřik na zadku je barva, ten dokonce v dekálech chybí, tak jsem se to pokusil nějak trefit od oka. Pomalu se s tím popasuju, na dekály se nepoužívají žádné vodičky kromě adhesolu a pak fén, čili zase je ta práce o něco složitější. Kromě toho mám okarbonované tapecy, které jsou i zalakované. Podvozek jsem seskládal víceméně jako na EVO V, jen jsem to barevně upravil tak, jako to měla Okta. Chybí ještě nádrž, tu musím upravit a převléknout do kevlaru.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 114
Registrován: ned črc 04, 2021 7:26 am

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Kohula » pát kvě 06, 2022 8:28 pm

Konečně mílovými kroky kupředu :D Podvozek dostal upravenou kevlarovou nádrž, interiér úplně nové šlapáky z karbonu, klec jsem nastříkal černou a aplikoval dekály Sparco. Tady se hodně Oktávky liší, některé továrny měli klec jen bílou + nápis, někdy byl předek černý a bez nápisu, někdy černý i s nápisem. Z pár fotek Kopejdy z Příbrami bych tipoval na tu černou, tak jsem to tam pro efekt dal. Sedačky a palubka jsou v texturované Zerovce pro znázornění floku a alcantry. Největší práce, ale i stach, byli s boční slepicí. Původně jsem dal dekály, ale nepodařilo se mi je dostat do misek pro kliky + jejich retuš byla velice obtížná. Tak jsem si podle původních dekálů udělal křivky a Hanz mi vyříznul masky na plotteru (ještě jednou díky). Pak jsem opatrně zkoušel práci s pistolí a nakonec se povedly i ty stínované červené linky. Není to perfektní, ale já jsem spokojený \:D/ Co mě mrzí jsou jakési lesklé (mastné?) mapy po maskolu, kterým jsem zakryl zelené plochy při nástřiku červené. Nevím, jestli se to pokoušet opatrně umýt mýdlovou vodou nebo doufat, že to schová lak... A na závěr pokusný pohled na fešandu na kolech :mrgreen:
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Škoda Octavia WRC, Příbram 2003 (Kopecký-Schovánek), REJ

Příspěvekod Matwej » sob kvě 07, 2022 9:09 pm

Líbí se mi to moc . Je radost na to koukat jak se rodí moc povedený model. Oceňuji fakt decentní stínování na podvozku. Lépe by jsem to nesvedl. [-o<
Na sedačce šofce mi vadí průchodové okna pro pásy jež jsou každá jinak. :-k

K tomu zelenému znaku. To je obtisk či nastříkáno. Pokud stříkáno tak by jsem neměl strach to omýt jarovou vodou. Ale i obtisk s krycím lakem by to měl v pohodě přežít.

Drží palce pro sílu k dokončení.
=D> =D> =D>

PředchozíDalší

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků