Registrovat

Diskuse

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » čtv bře 07, 2019 9:55 am

Koudy píše:Kárl, co říkají na Superbowl?

Sorry za delay s odpovědí, bylo toho trochu víc ....

Já už od konferenčních finále byl lehce zklamanej, a od Superbowlu jsem čekal větší podívanou. Kromě Edelmana jsem ještě čuměl na Gronka jak po té mizerné sezoně (zranění) byl schopen zabrat. Obrany brutálně skvělý ale pro fotbal to byla škoda.
Nemáš volný ramena? Mladej jde příští týden poprvé na dorosty ...


Jo a když jste to tady načali, co nějaká hospoda? Pavučina zatím ve stavu ROZESTAVĚNO
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » čtv bře 07, 2019 10:55 am

No upřímně Kárl, myslíš, že by mladýmu byly moje ramena? 8-)
Otázkou taky je, co bude hrát za pozici. Hrál jsem Offensive a na střídačku Defensive Left Tackle a linemani mají jiný ramena než receiver nebo running back... Ať se zeptá trenérů, v týmu furt někdo měnil/kupoval výstroj, tak sežene něco staršího. A pokud ho to bude bavit, tak mu koupíš nový, dobrý shop je http://www.bikeathletic.cz

Celou výstroj jsem prodal, mám ještě kopačky Under Armour, vel. 47, nechám za rozumnou cenu - vycpeš mu to papírem a časem doroste :awink:.
Ptát se, jestli Gators nebo Sígrs je asi zbytečný, co?


Hospoda není problém, pošlu motivační mail a dal bych to zase v Betlémě v Blekfíldu...

Btw: těším se na reakci Hanze, ten zase bude pitchovat, že ničemu nerozumí :grin: :grin:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Diskuse

Příspěvekod beaver63 » čtv bře 07, 2019 1:04 pm

Hospodě rozumím do toho jdu :D

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » čtv bře 07, 2019 3:54 pm

Hanz musí pochopit, že se tu vedou i chlapský řeči ;-)

Asi bude hrát receivera, protože jako jedinej z nováčků byl schopen dlouhýho zachycení v běhu a docela dobře házel. No jsem hodně zvědavej. S těma ramenama to byla samozřejmě nadsázka, mám pocit, že bu mu stačilo jedno, jen by si musel udělat díru na hlavu :-)
Ten mladší se byl taky kouknout a ukecávali ho do flagu, ale on jim jasně ukázal, že je RB typu E.Laceyho, jako dvanáctiletej se dostal přez dva 16letý blokaře :grin: , prej že flag je pro holky.

Hospodu bych viděl jako pracovní vzhledem k přípravě ModelBrna, takže povinnou ;-)
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » čtv bře 07, 2019 7:54 pm

Karl Kopfrkingl píše:Hanz musí pochopit, že se tu vedou i chlapský řeči ;-)

:lol: :lol: vysvětluj to týpkovi s békem na kulichu...

Karl Kopfrkingl píše:Asi bude hrát receivera, protože jako jedinej z nováčků byl schopen dlouhýho zachycení v běhu a docela dobře házel. No jsem hodně zvědavej. S těma ramenama to byla samozřejmě nadsázka, mám pocit, že bu mu stačilo jedno, jen by si musel udělat díru na hlavu :-)
Ten mladší se byl taky kouknout a ukecávali ho do flagu, ale on jim jasně ukázal, že je RB typu E.Laceyho, jako dvanáctiletej se dostal přez dva 16letý blokaře :grin: , prej že flag je pro holky.

Eddie Lacy? Takže mladý pěstuje dredy, mažeš ho krémem na boty a trénuje one hand catch? :D :D Držím mu palce, ať nadšení a zdraví vydrží.
Junior už se taky seznamuje s balonem. Kdyby mi tu vyrostl další JJ Watt, vůbec bych se nezlobil :wink:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » pát bře 08, 2019 11:32 am

TO mě řekni, co na tomhle ti borci nechápou?
Obrázek

Vždyť je to krásnej sport, ne ? :grin:
Hele když už si bereš měřítka v rodině Wattů (chápu, nepotřebuješ krém na boty), tak pokud by malýmu (Valdovi) nevyšel útok (ala Lacy nebo Ingram, když dojde krém tak Derek W.) tak klidně ať roste po vzoru TJ. Ale když už jsem koupil ten krém tak tak do obrany hlavně Von Miller. No a ten věší nevím, nevím, ... jsem hodně zvědavej jak mu to půjde, nadšení je převeliký
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod Hanz.77 » sob bře 09, 2019 10:41 pm

vysvětluj to týpkovi s békem na kulichu...

Defensive Left Tackle - ?
hrát receivera - ?
ukecávali ho do flagu - ?
trénuje one hand catch - ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » ned bře 10, 2019 10:49 pm

Defensive/Offensive Tackle - v obraně (defense) jedna z nejdůležitějších pozic. Blokuje hráče soupeřova útoku, snaží se zabránit quarterbackovi (to je ten, co hází balon Hanzi a většinou bere nejvíc peněz :-)) v rozehrávce nebo předání balonu. V útoku (offense) je left tackle nejdůležitější pozice. Většina quarterbacků jsou praváci, při hodu vytočí ramena a nevidí svou levou stranu. Proto ji musí bránit nejlepší hráč, říká se tomu blind side (slepá strana). Hráči mají tak 130 - 150 kg a kolem 2 metrů a na svou velikosti jsou kurva rychlí. Momentálně je asi nejlepší defensive tackle JJ Watt https://www.youtube.com/watch?v=vQE6jfTdxbc

hrát receivera - nejrychlejší hráči útoku, chytá hody od quarterbacka. Někteří z nich v rychlosti stačí i Usain Boltovi https://www.youtube.com/watch?v=t1rwEjfvRnI

ukecávali ho do flagu - bezkontaktní fotbal. Máš za opaskem kus látky a když ti ho soupeř sebere, je to jako by tě v normálním fotbale sundali. Hrají to kindoši, ženský a chlapi, co se bojí bolesti :mrgreen:

trénuje one hand catch - chycení jednou rukou, to už není pro každýho https://www.youtube.com/watch?v=kpt98Kgs_TI
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod Hanz.77 » pon bře 11, 2019 1:49 am

No já se nedivím že ty co hází ten balón berou nejvíce, když proti nim jde takovej tank jako je ten Watt.
A ještě jedna otázka: Proč mají tu hadru za tím pasem i tyhle profi hráči ?
Ale super díky za vysvětlení. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pon bře 11, 2019 11:39 am

Hanz.77 píše:A ještě jedna otázka: Proč mají tu hadru za tím pasem i tyhle profi hráči ?

Není to hadr, ale ručník :D . Utírají se do toho ruce nebo rukavice, aby se líp chytal a držel balon.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod Hanz.77 » úte bře 12, 2019 1:35 am

Aha.. tak teď už zatím vše. :wink:
Občas se totiž z kutlochu dostanu k televizi a když tam právě hrají tenhle americký fotbal tak jsem se pokoušel pochytit pravidla. Ale po tomhle vysvětlení můžu už trochu na Lůcu machrovat že tomu rozumím. :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Diskuse

Příspěvekod Michal Doskočil » úte bře 12, 2019 1:42 pm

proč si Hanzi nevezmeš někdy slovník nebo překladač ... ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » stř bře 13, 2019 10:30 am

Na slovník/překladač zapomeň, v am. fotbale je spousta speciálních výrazů, používaných jen
Např. defensive tackle ti google přeloží jako "obranný prostředek". Pozici Lineman jako "pochůzkář" :D
Linebacker, quarterback, safety, strongsafety, tight end, cornerback, nickelback/dimeback, long snapper, holder, gunner, jammer - to google ani nezná...

Hanzi, můžeš mrknout na www.nfl.cz/, stránky vedou kluci, kteří komentují zápasy na Sport1/Sport2 a jsou tam popsané pozice, základní pravidla atd.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Diskuse

Příspěvekod Michal Doskočil » pát kvě 03, 2019 12:00 pm

... Jindra Rajchl je známý, kamarád a sám říká, že se dá použít výrazně více českých názvů, ale to je jedno ... je to americký sport. Jinak potřeboval bych poradit, kam se obrátit pro malou serii leptů, cca 40ks, ideálně konkrétní kontakt, díky.
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pát kvě 03, 2019 7:12 pm

Davam lepty do Brna k Haulerovi.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

PředchozíDalší

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků