Registrovat

GT-CUP 2018

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

GT-CUP 2018

Příspěvekod Hanz.77 » stř úno 21, 2018 12:57 pm

Propozice :
https://www.eastmodels.sk/clanky/728/podujatia/gt-cup-2018-celorocna-sutaz-kategorie-automobilov.html

Dovolil jsem si uvést i Paddockforum protože za Paddock se budu účastnit a prezentovat. Pokud by se někdo zde chtěl taky přidat není problém. Stačí poslat mail se jménem a velikostí trička.
Pokud by to vadilo že jsem uvedl i Paddockforum mohu to ještě editovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Koudy » stř úno 21, 2018 1:27 pm

Proč by to mělo vadit? Ty se za to snad nestydíš a pokud se ozve nějaký jelito s uraženým egem, tak ho pošli do prdele. :wink:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Hanz.77 » stř úno 21, 2018 1:29 pm

Ba naopak. Já jsem na to hrdej. :wink:
Já jenom že jsem se vás třeba ani nezeptal. :-k #-o

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod dekon » stř úno 21, 2018 3:07 pm

jedno zásadní měřítko tam chybí... stavebnice závodních aut se dělají v těch menších měřítkách než 1/20, 1/24, 25 téměř výlučně v 1/43...
Taky na Beskyd Model kit Show v Kopřivnici se vyhlašují kategorie civilní a závodní auta.
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod beaver63 » stř úno 21, 2018 7:02 pm

dekon píše:jedno zásadní měřítko tam chybí... stavebnice závodních aut se dělají v těch menších měřítkách než 1/20, 1/24, 25 téměř výlučně v 1/43...
Taky na Beskyd Model kit Show v Kopřivnici se vyhlašují kategorie civilní a závodní auta.

Nejen 1/43 ale i dráhové 1/32 :-k sice ani jedno nedělám,ale existuje spousta modelů v těchto měřítcích .

Jinak nápad dobrý,ale je spíš pro ty ortodoxní jezdiče po soutěžích ... škoda,že to nepřišlo dřív Clio by byl jasný vítěz :-k :grin: ... já to letos vidím asi jen o PZ.

Příspěvky: 256
Registrován: pon úno 06, 2012 9:59 am
Bydliště: Brno

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Brácha » stř úno 21, 2018 7:47 pm

Není tam ani královské měřítko 1/12.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Hanz.77 » stř úno 21, 2018 8:13 pm

Ano, není tam královské měřítko 1/12. To jsem nechal vyjmout záměrně. A to jen ze zkušenosti že jedinou dvanáctinou která na většině soutěži je, je většinou ta moje. A uznejte že porovnávat 1/12 s 1/20 už je rozdíl.
S ostatními měřítky je to špatně definováno a tím pádem i špatně pochopeno. Celkově by to mělo být od 1/18 - 1/72.
První ročník a tak jsem rád za připomínky a náměty. To to určitě nechám opravit.
Ale uvidíme jestli se to chytne a jestli se dotáhne alespoň první ročník do konce.
Díky za vaše názory.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod beaver63 » stř úno 21, 2018 8:28 pm

No já bych tam dal jak píše Brácha už od 1/12 - 1/72 ne jen ten tvůj Wolf,ale i Fiat se objevuje a i to Porsche se objeví :grin: Kdybys Hanzi,vztahoval jen na sebe ty 1/12 tak 1/18 jsou snad jen Rolfiho záležitostí :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Hanz.77 » stř úno 21, 2018 8:43 pm

Přesně tak to je. 1/12,1/18 jsem zatím jen Já, Erik (Porsche,Fiat) a Rolfi 1/18.
Ještě to zvážím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod beaver63 » stř úno 21, 2018 8:45 pm

Italeri začala dělat ´500 tak si myslím,že se něco objeví :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Koudy » stř úno 21, 2018 10:45 pm

Hanz: kolik vyjde F1 v 1:12 se všema doplňkama? Tohle měřítko je spíš o penězích - model F1 stojí kolem čtverky (Enzo cca 8 000), když do toho narveš detail sety, seš v tom za kolik? 2 - 3 násobek?

Takže téma může být i to, že někdo postaví parádní model, ale z krabice. No a pak soutěží s modelem, který je narvaný doplňkama a už letmým pohledem vidíš, že je to jinde a tak ani není moc chuť to někde vozit. To se ale bavím o lovcích diplomů a medailí z recyklovanýho kastrolu.

Frajeřina je stavět F1 na úrovni Aresse, který většinou ze stavebnice použije jen dekály a gumy a zbytek si znova vyrobí. Ale podezírám ho, že i s tím není kolikrát spokojený :mrgreen:

1:12 bych se nebránil, Lancie od MFH jsou špičkový. Jenže cenovka je kolem 30 000 (i když teď je na ebay Lancia 037 za cca 17 000 :-k ). Už jsem jednou měl slabší chvilku a na hiroboy už byla Lancia S4 v košíku a stačilo dát enter... Pak zvítězil zdravý rozum a koupil jsem si místo toho hodinky :lol: :lol:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Hanz.77 » čtv úno 22, 2018 4:56 am

No je to tak Koudy. Dvanáctiny jsou prostě drahé. Ale zase o to déle je stavíš. Já mám zatím produkci 1 ks za rok. To ty dáš 1/24 aspoň šest. Ale tu cenu i s doplňkama to budeš samo někde jinde. Tak Aress to je oproti mě jiná liga. To je člověk který snad na té formuly i ví kde je desítka šroub a kde třináctka. Nehledě na tu haldu materiálu a podkladů co k tomu má. Já jsem třeba strašně rád že mi teď při té stavbě pomáhá. Sice to asi nebude přesně podle jeho představ ale to co mi zvýrazní má určitě cenu třeba předělat nebo dodělat. Já jsem oproti němu jen pouhý lepič. Ale když už jsem na tu krabici i doplňky našetřil a mám ji doma tak jsem se prostě do toho pustil. Znám už za tu dobu spoustu lidí co mají doma takhle krásný model se všemi doplňky, ale pořád kolem té krabice jenom chodí a sbírají odvahu se do ní pustit. A takhle jsem skončit nechtěl. K čemu je mi doma krabička za dvacet tisíc a sen že ji jednou postavím ? Podle mne k ničemu. A přesně takhle mi otevřel oči Michal. Baví tě to ? Tak toho využij a jdi do toho. Tak jsem do toho prostě vlít. A až to jednou bude potavený tak ubyde jedna velká krabice a zbytek už znáte asi všichni. Sakra jsem se nejak rozkecal. :-k

Ale zpátky k tématu. Máš pravdu je to o sbírání recyklovaného kastrolu. A ono to i tak vzniklo. Když jsem přišel do Zdic tak jsem přemýšlel co s tou soutěží udělám. Pravda je totiž taková že vlastně už žádný minulý ročník Zdické padesátky neměl být. Kluci už na to neměli sílu a chtěli to ukončit. Tak jsem je ukecal ať alespoň ten 15.ročník udělají a že se pokusím o něco se postarat. Za ten rok co jsem objížděl soutěže jsem zjišťoval co by u nas slo a co zase ne. Spíš jsem jako zelenáč sbíral zkušenosti co je vlastně potřeba k takové organizaci soutěže. Za ten rok objel 12 soutěží. Něco jsem si z každé vzal a zkusil to realizovat u nás. A jak takhle putuješ po těch soutěžích tak prostě poznáš osobně i spoustu lidí. Slovo dá slovo, rada sem rada tam. A ve finále vlastně zjistíš že tam vlastně jedeš sice z modelama, ale že tam jezdíš i za těmi lidmi. A tak tenkrát slovo dalo slovo a jen tak někdo nadhodil jestli třeba někdo nedělal nějakou statistiku že by to mohlo být docela zajímavé. Od té doby mi ta myšlenka nějak vrtala v hlavě a přemýšlel sem jak by ji bylo možno uvést do praxe. No a pak přišel Víťa se Sigem na Panters CUPu a slovo dalo zase slovo a začali jsme to realizovat. Skončilo to jak to skončilo a uvidíme na konci jak to pošlape a jestli bude třeba i druhý ročník. Ale jak všichni víme rok je dlouhá doba a na startu jsou vždycky všichni.

Ty woe Koudy ty mi dáváš. Ve tři ráno končim s modelařinou a pak ti tady ještě píšu hodinu sloh. :grin:

To Beaver : ne jenom ta 500 ale už jsem slyšel i neco o Lotusech 49( zatím já vím o třech co se staví) a tak třeba příští rok bude na dvanáctiny hojný a alespoň se lidi hecli a bude jich na těch stolech čím dál tím více. A to je podle mne jenom dobře. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Dale Cooper » čtv úno 22, 2018 1:37 pm

Přiznám se, že po přečtení propozic se v tom úplně neorientuji, nevím kdo a jak co vyhraje, ale za sebe to nepovažuji za podstatné... Ale tričko si za 100,- Kč, koupit můžu a pak to nechám volnému plynutí událostí... Na Proseku určitě nebudu, máme turnaje, Zdice také ne, Kačka bude slavit 15. narozky. Z těch dalších soutěžích vidím jako reálný E-tag a Bratislava Winter...

Jako nápad to hodnotím kladně, ale akce už moc neobjíždím, mimo jmenovaných letos mám asi v plánu už jen Go modelling za dva týdny, kde také bývá hodně našinců... Pořád vám ho doporučuji, kromě Rona, Begiho a Šumáka tam odsud nikdo nejezdí... Jasně, soutěž je spíše malá, ale celková atmosféra je bezva(nemyslím mezi autíčkáři, ale tak nějak ten duch Rakouska Uherska), za tou tam jezdím především... A je to pro mne i kratší dovolená....

Ty doby, kdy jsem udělal 5 akcí za rok jsou už asi nenávratně pryč... Před 12 smekám... Ale to je v pořádku, je tu nová generace, mj. spojená více s Modelforem, ti jezdí, znají se... A s tím problémy nemám... Jak přiznali Kanadští hokejisti v jisté době: "Už to není jen naše hra...". 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod ron » čtv úno 22, 2018 4:12 pm

len opravim - do viedne na sutaz uz nechodim. po par rokoch som zacal chodit len na otocku pozriet (je to dvojdnovka) + spojil som to s niecim vo viedni (trebars som skocil na sobotny trh), ale uz sa mi prestalo chciet aj to. ano, sutaz je vdaka priestoru velmi specificka, treba si to uzit, ale po x navstevach to uz bolo stale to iste, pricom sutaz isla uplne do prdele. je tam par modelov v pocte malych lokalok kvoli ktoremu sa mi nechce zabit tristvrte dna. je mi to luto, lebo s viedenakmi mame mimoriadne dobre vztahy, ale, bohuzial, uz sme sa troska rozmlsali, a casu nazbyt uz nieto vobec. kto nebol odporucam, moze to byt zazitok, ale sutaz ako taka je slabucka.

inak ku gt cup - ja sa, sice nezucastnim, pretoze tento rok navstivim zo sutazi jedine moson, ale pekna myslienka. akurat som sa fantasticky pobavil, ze bonusove body su z bodovacky na eday :>>>
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: GT-CUP 2018

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv úno 22, 2018 4:22 pm

.. pokud je smysl v tom, aby soutěže nechcíply a bylo na co koukat, tak se to pokusím podpořit. Kdysi jsem se účastnil CMK ligy a to bylo podobné ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Další

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků