Registrovat

Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » úte čer 23, 2015 8:23 am

Poslední vítězství Senny a jeho konec u Mclarenu... Myslím, že i ve filmu zaznělo, že to byly Sennovi nejlepší výkony, když byl jako jezdec postavený proti Hi-tech Williamsu. Kapoty jsem měl nachystané cca od zimy, trochu jsem do toho modelu investoval, takže jsem nakoupil podklady, další jsem si půjčil, dvoje lepty, ze kterých jsem jako obvykle skoro nic nepoužil (ale část ještě využiju při konverzi druhé stavebnice na MP 4/9) a pořídil jsem i karbonové šablonované dekály od S27... U těch bych se zastavil, protože s nimi mám rozporuplnou zkušenost. Kdo zná karbon od S27 tak ví, že po vodičkách velmi dobře kopíruje i složité povrchy, já ho mám obecně rád... Tady evid. došlo k použití jiných laků na obtisku, protože při pasování ještě před aplikací vodiček měl dekál tendence praskat. To by nebylo ještě tak zlé, ale po vodičkách se na prasklině jakoby lehce sroloval okraj a protoře je tam bílý podtisk, dělalo to po zaschnutí bílé žilky na výsledném efektu. Bylo pak třeba retušovat, viz třeba airbox... Na druhou stranu se mi zase líbí, že obtisky respektují různé struktury karbonu a kevlaru na skutečném autě a není to jednotné, třeba boční karbonové sání k radiátorům chladiče vypadá moc hezky... Určitě si umím představit, že mi tento typ dekálů pomůže na autech jako je F2000, kde je toho karbonu hafo a to i na zavěšení apod., kde to ušetří vystřihování. Na druhou stranu je tu dost vysoká cena a ty nemilé potíže s tím prosvítáním bílého podtisku. Taky to dělalo trochu bubliny po vodičkách... Potíže pak spočívají i v tom, že retušování techto různých struktur bývá někde vidět...

Jinak jsem zvažoval různě otevřené varianty, byla připravena karbonová plocha na přední závěsy, mám tam na tom i odlévané disky, opět od S27, které mne ale trochu zklamaly... Tím pádem jsem zavrhl auto bez kol postavené na stojany, které už jsem měl nachystané... Nakonec jsem po seskládání kapot zvolil tuhle jen lehce odkrytou konfiguraci, protože to autíčko bylo docela hezké a jednoduché. Od začátky jsem zavrhl verzi s pontonama, protože jejich instalace na modelu je vždy buď moc masivní, nebo komplikovaná a křehká...

Pár věcí jsem zjednodušil v rámci dostavby před Brnem, ty tady nechci zbytečně rozebírat, protože jejich absenci znám jen díky výborným podkladům, které jsem měl. Tentokrát jsem to vůbec nestíhal průběžně fotit, takže stavba byla skoro tajná, zatím mám ale jednu svoji fotku z pátku a další od Aresse, které dávám k dispozici, pár záběrů ještě přihodím v týdnu, až je udělám...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod Matwej » úte čer 23, 2015 8:58 am

Tak to byl Tvůj Mek. #-o

Parádní jako vždy od Tebe.

Škoda ,že jsem jej na MB nějak vyfiltroval a nevšiml jsem si jej . ](*,) ](*,)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte čer 23, 2015 2:24 pm

.. co bych Ti tak k tomu napsal, no radši Ti to někde povím .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod turbo32 » úte čer 23, 2015 3:24 pm

Vyborne to je

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod Sumak » úte čer 23, 2015 6:20 pm

prohlížel jsem už v Brně a vím moc dobře, proč F1 nikdy asi nepostavím...
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod dekon » úte čer 23, 2015 7:09 pm

Petře,otevřel jsem si to teď nejdříve na MF...to jsem asi neměl dělat...ale ty na to asi máš určitě nějakou diagnozu :grin:
Jinak jsem obdivoval už v Brně,je to skvělá práce,ja bych z těch karbonu asi zešedivěl...Moc se mi líbí,že si to vlastně moc nezjednodušuješ,sice to nestavíš tak jako Aress,ale neděláš to zakrytované a detaily jsou fakt perfekt a s citem pro vše důležité...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » úte čer 23, 2015 7:33 pm

No jo kluci, díky. ... Holt budu na sobe více makat.... ta geometrie me osobně opravdu mrzí u většiny modelu... to nezastiram. ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod Koudy » úte čer 23, 2015 8:04 pm

Hmmm, je to bomba, jako vždy. V takové konkurenci bude těžké stavět a prezentovat jedinnou F1 co mám doma (Schumiho Ferrari 248).
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Mclaren MP4/8, Tamiya 1/20

Příspěvekod beaver63 » úte čer 23, 2015 8:49 pm

No jo Stratos to není :-k

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků