Registrovat

McLaren MP4-27, GP Australia 2012, Fujimi 1:20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

McLaren MP4-27, GP Australia 2012, Fujimi 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pon říj 14, 2013 11:55 pm

...mno, zajímaly mne ty tvary tohodle auta a hodně mne nakoply fotky Aresse (ještě jednou díky..) A také to, že ho asi dělá / bude dělat Dale a nějakého tajného asi podobného snad dělá Dalin. Tak jsem to za večer vyštípal a zkoušel dávat k sobě. Tady to někdo sbouchnul za pár dní a stavba prý v pohodě... No nevim, ale mě nepasovalo z hlavních dílů v podstatě nic, výlisky monokoku jsou z mého pohledu spíš short-run a jakýsi pokus Fujimi o odskočení hran dílů k vytvoření spáry mne tedy nenadchl. Naopak skvělé jsou díly křídel. To je zas o hodně i nad Tamiyou. Na RB bylo třeba na bočnici několik vyhazováků, tady v ploše nic, jen dva malé chytře v místech napojení křídel, povrch lesklý... No ale tak jsem prostě zvolil metodu podobnou jako u RB, akorát jsem to pojal dost brutálně a za další večer jsem to celé najednou slepil s dodržením geometrie, bez ohledu na povrch apod... No a pak jsem tu opatlanou hroudu zpevnil vteřiňákem a pak nahrubo vybrousil. Teď to zkouknu s fotkama a znovu nareju, snad čistě a jemně. A pak budu čekat, co se bude dít ve vedlejších chlívcích...
Přílohy
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte říj 15, 2013 12:22 am

Tak teď ty v základním vybroušení. Vypadá to všelijak, ale to je vteřiňák... a je vidět ty slabší místa. Hodně ošizené je i to, že nejsou nijak řešené chladiče apod, takže je tam prostě díra... no a jinak předpokládám, že ty propojky, co jsou mezi předními rameny zespodu nosu, tam ve skutečnosti nikdy nejsou? Je to asi u všech F1, ale moc není na fotkách vidět...
Přílohy
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Sumak » úte říj 15, 2013 11:28 am

bereš to hezky od podlahy... jen tak dál...
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Dalin » úte říj 15, 2013 1:51 pm

Michal Doskočil píše: A pak budu čekat, co se bude dít ve vedlejších chlívcích...

Provokuješ? :lol: Jestli to teda správně chápu jako narážku na mně :-)

Vypadá to zatím dobře, já jsem u tohodle kusu zatím dospěl k vyštípání a zkusmému sestavování, mezitím kuchám a vylepšuju ty resiny... Asi budu muset revidovat strategii, 4 auta bude moc :-) Večer se ozvu ohledně těch fotek, pošlu mail nebo zavolám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » stř říj 16, 2013 11:59 am

... no provokuju, jak se to vezme, to je jako snaha, že by se tu dělo trochu více a bylo na co koukat. Mě spíš "provokuje", že kdekdo něco tvoří, ale nic nepublikuje... Tak to tak postupně zkoukávám a zjišťuju co a jak se povedlo a co méně. Dopasoval jsem zadní část, aby to bylo komplet. Musim ještě upravit spodní přední otvory a ramena, jelikož mají jít normálně skrz a ne končit před kastlí, což je vidět... Bohužel mi tam teď vůbec nepasuje ten kus převodovky s rameny, jsou mimo a celé je to moc vzadu. A také mi nějak nesedí i boční profil hřbetu, vzadu je to nějak vysoké a ten úhel je tak uplně jiný. Hotové mám přechody mezi kokpitem a boky, probrousil jsem se skrz, protože to mám mít trochu větší úhel...
Přílohy
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » stř říj 16, 2013 2:57 pm

Nooo, já bych ho rád dělal, protože jsem ho bráchovi slíbil... Jenže zatím jsem skončil u experimentů s chromem... Zero se mi nelíbí, resp. žere mi podkladovou barvu, tak se asi vrátím k Alcladu... Jenže mi mezitím vyprodali na CMK TS 14, tak musím pro změnu shánet jinde... No a jakmile něco budu dělat smysluplného dám to sem, teď jsem ve fázi sem tam něco otevřít a zase nemotivovaně zavřít...

P.s.: Jedna z věcí, které jsem otevřel bylo mj. F248 od Fujimi... Nechápu, jak to výrobce vymýšlí, co by bylo dobré rozdělit nechali v celku, co bylo potřeba nećhat v celku je ze dvou kusů a je to potřeba spasovat a tmelit.... Takže chápu tvé pocity... zklamání...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Madish » sob lis 09, 2013 7:37 pm

Tak na to se těším! Já rozdělal Ferrari F2012 od Fujimi a taky nechápu, proč řeší ty bočnice uplně špatně z milionu dílů. Souhlasim ale s tim, že křídla jsou pěkná, jak nemají vyhazováky. Až dotmeluju tu kapotáž vzadu, tak nahodim fotky (do týdne).

Ta proopjka v zadním zavěšení tam samozřejmě je, ale Fujimi neumí tyhle tenký věci udělat moc dobře. Má furt problém tenký dlouhý věci dělat tlusté, ale neni to nic, co by se nedalo zpravit vytáhnutou plastovou tyčinkou nad plamenem svíčky :)

Tady http://scarbsf1.com/blog1/2012/02/02/la ... es-mp4-27/
doporučju projet si Scarbsf1 a vše o MP4-27 - maník se zaměřuje hodně na aerodynamiku a to značí i to, že je tam dost zajimavejch fotek.

V příloze dávám fotku z Launche - ted před závodem v Austrálii, kde je vidět ta "propojka" v zavěšení.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » stř lis 13, 2013 10:02 am

Madish díky, já jsem myslel ty propojky předních ramen na spodku čumáku . Teď se do toho zas semtam pustim .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: McLaren MP4-27, Fujimi 1:20

Příspěvekod Madish » čtv lis 14, 2013 2:16 am

Aha, špatně jsem si to pročetl.
Ty propojky na spodku čumáku tam F1 v reálu nemaj. Musíš ten prostředek jakoby vytmelovat, aby zde nebyly díry a mezery.
Většinou to je jen zjednodušenina pro model, kdy spodní ramena zavěšení daj jako jeden díl. Ve skutečnosti to většinou drží podobně jako tady - z obou stran V spodní ramena a prostředek (spodek čumáku) je jednolitý díl, protože to už je monokok

Pokud bys to chtěl hleadat, tak klíčový slovo je tu Bulkhead - to ti ukáže F1 bez nosu a uvidíš tam položení spodních ramen. Pro MP4/27 jsem to ale zatím nenašel.
Např zde:
http://scarbsf1.files.wordpress.com/201 ... lkhead.jpg

Nebo zde:
Obrázek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: McLaren MP4-27, GP Australia 2012, Fujimi 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » čtv bře 27, 2014 10:40 am

Až doteď jsem si říkal, žes měl jen smůlu na výlisky... Ale po zatmelení monokoku a přídě na svém modelu jsem to začal sesazovat, že bych to nastříkal vcelku... Ty wado.... něco tak příšerně nesedícího jsem ještě nikdy neměl v ruce:-( Nejhorší stavebnice co jsem dělal :-( Nasejří to hlavně proto, že pod chrom je potřeba co nejhladší povrch a tmel tam může dělat problémy a tady se mu nevyhneš :-( Sakra !!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: McLaren MP4-27, GP Australia 2012, Fujimi 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv bře 27, 2014 5:10 pm

no bohužel s Tebou Dale souhlasím, ale mám to už za sebou. Když jsi mi to připomenul, zkusim další verzi chromu ... Mmch jsem s tim měl tolik práce, že jsem vážně uvažoval o odlití celé kastle ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků