Registrovat

Red Bull RB6, GP Shanghai 2010, Tamiya 1:20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod bazilišek » úte zář 24, 2013 8:17 pm

ta nálož carbonu je k sežrání :P :P :P jako celé dílko, ikdyž jde o formuli :x

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pát zář 27, 2013 11:28 pm

no bazi formule, však Ty také zkoušíš ledaccos . Carbon mě začal i bavit, ale orgie už skončily a je to hotové. Jen pár fotek, nejni tam nic vidět ... tak jsem zvědav na Marca ... ?
Přílohy
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod beaver63 » sob zář 28, 2013 12:37 am

Michale, nemá mít hrana k chlazení k brzdám jinou strukturu?

PS malý detail dělá velký celek
zdraví účastníci burnoutu :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » ned zář 29, 2013 11:35 pm

máš pravdu no, já jsem hranu jinou udělal, ale blbě, jen z boků. On jak je ten carbon celý jiný, tak jsem se na to vybodl. Ještě to tedy olemuju na té ploše ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Aress » pon zář 30, 2013 10:45 am

Michal Doskočil píše:Ještě to tedy olemuju na té ploše ..
...a na podlaze před zadní nápravou...
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pon zář 30, 2013 11:06 am

Aress píše:...a na podlaze před zadní nápravou...
... tak to Michale nevim, co myslíš. Nemáš nějaké foto ? Auto by mělo být v mém podání podobné 12GP Maďarska. Carbony zadní části jsem se snažil dělat dle velké detailní fotky od Dalina, ale je to 5GP Španělska . Zdálo se mi, že to mezi 6-12 GP neměnili ... ? Jinak mi toto přijde jako docela nepříjemný problem stavebnice, jelikož jako laik jsem neodhalil, jakou konkrétní GP měl výrobce na mysli ... vyšlo mi Maďarsko, se spoustou snad ...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Aress » pon zář 30, 2013 11:43 am

Upřímně asi bych to neřešil,nebo se z toho zblázníš...

Jinak jsem myslel část podlahy před zadní nápravou kdy "kostky" nejdou až ke hraně,viz foto (není to sice GP Maďarska,ale máš pravdu že nějaké výrazné změny konkrétně na této části se neděli)
Nebo se nechej inspirovat stavbou na http://www.f1m.com/forums/viewtopic.php?f=29&t=19154 kde to má možná až moc výrazné,ale co se rozložení karbonu bych tomu asi i věřil.
Přílohy
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Aress » pon zář 30, 2013 11:49 am

Navíc teď koukám že ty kostky ani nejsou po celé podlaze kolem bočnice...jak jsem psal,neřešil bych to...
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pon zář 30, 2013 12:05 pm

... aha, díky moc za odkaz. Už jsem to pochopil . No zkusim to, uvidíme . Tamka to nepochopitelně pokazila tím, že ty hrany, i u křídel apod. řeší jako černou .... Je zajímavé, že ten borec tak díky tomu vynechal celou část pod zadními rameny . Jinak to má krásný , a hotový .... i když také volí strukturu CF podle fantazie a ničemu to neodpovídá ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Aress » pon zář 30, 2013 10:17 pm

Teď jsem si to ještě prošel a jasně,to vynechaní u zadního zavěšení je špatně i když přímo pod zavěšením,za výfukem (panel s ústím výfuku) asi ne úplně.
Přílohy
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Aress » pon zář 30, 2013 10:52 pm

A ještě to o čem píše beaver63,sice je to z vnitřní strany ale zvenku je to stejné.Oba dva poslední záběry jsou z GP Maďarska.
Přílohy
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pon zář 30, 2013 11:15 pm

.... čím více na to koukám, přijde mi, že to lemování je skoro všude. Jen díky sluníčku je to občas hůře vidět ... Kdyby jsi měl fotku předního křídla, bylo by to super. Na té poslední od tebe jsou vidět jakési plošky, které tam tedy stavebnice nemá . Z fotek co mám je to asi na 10GP GB a 11GP Německa, ale není to moc vidět, vypadá to na dost pracné předělání ... Tím pádem model od Tamiye neodpovídá konkrétně žádné GP a v této konfiguraci neexistoval ... Kdyžtak děkuji moc . Ještě pár takových zjištění a nestihnu to ani do Blavy.
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Aress » pon zář 30, 2013 11:45 pm

Ty plošky asi myslíš pouzdra kamer na nosníku předního křídla,s tím dost šoupou.Jinak ještě k tomu chlazení předních brzd,ty dodatečné vstupy jsou určitě matné a bez viditelné struktury (viz foto opět maďarsko na přímém slunci) Stejné je to i na zadní nápravě mimochodem.

jak už jsem psal,já (tedy já bych do toho ani nešel protože na to nemám) bych nad tím mávnul rukou,protože nějaké dosáhnutí schody se vzorem je nemožné.
Přílohy
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » úte říj 01, 2013 7:41 am

Přidávám se k Aressovi... Jednak si myslím, že to, cos postavil už teď je blízko, navíc v perfektním provedení. Druhak to je problém Tamky obecně, tady jde nejen o moderní F1, které jsou na každý závod jinak nakonfigurované, ale i u typů, které se až tolik neměnily. Nemyslím tím třeba zrovna March 761, který jsme probírali s Karlem v pátek(no, tak ten zrovna Tamka nedělá, pravda...), ale narazil jsem na to např. u M23, který ze stavebnice nemá také konkrétní základ v jedné GP... Což u auta, které se zase tolik neobměňovalo zarazí... Ale dejme tomu, že je to starší stavebnice, tehdy to asi nikdo tolik neřešil... Jenže oni to dělají dále, třeba i u motorek (Yamaha 2005(dobře, chtěli ušetřit za díly, ale i 2004, ze které 2005ka stavebnice zčásti vychází nepostihuje odchylky...) No a když už ani u Rudé krávy nejsou schopni vzít jednu verzi ..... :roll: :?: :?: :?:

Takže opravdu, Michale nelámej to přes koleno, nech si určitou volnost, i tak jsi tu limonádu vymazlil....

Každopádně, mám to štěstí, že z této debaty něco vytěžím, až i já se do rbéčka pustím :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte říj 01, 2013 9:38 am

Michale díky moc. Bohužel to přední křídlo jako takové má také dost podstatných odchylek .... Doplním tam ty plošky a to bude asi vše. U křídla je to zásah do dekálů a na to je již asi pozdě, resp. se bojim. Škoda, ale to je tak, když to dělá laik . Zkusím příště více otravovt předem co se týče podkladů, sic jsem to přes SZ zkoušel . No a zásadní je, jak slušně sundat ty kamery z čumáku, když tam nemají vůbec být . Ještě projdu znovu, jestli neposkládám jinou GP, pruda .... Jsem tedy zvědav na McL od Fujimi, jestli to mají dobře, když píšou o jakou GP se jedná ... ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

PředchozíDalší

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník