Registrovat

Red Bull RB6, GP Shanghai 2010, Tamiya 1:20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte srp 06, 2013 10:08 am

Dale Cooper píše:...... je ta F1 vlastně zajímavým divadlem od psychiatra, přes politika, až po sociologa :-D, které zase tolik logiky nemá... Bože, a teď do toho vstupují další Rusové....
zajímavé Dale, no jenže tohle pro našince právě bohužel lákavé není, politika všem leze krkem a zákulisí je nepřehledné ... tady každý asi čeká " sport ", ale on je v tom v pravém slova smyslu minimálně .... mě to začalo velmi zajímat jen po technické stránce, ta aerodynamika je krásná, Nový je démon pracující skoro bez počítače, i motory mají něco do sebe. No ale to co chystají 2014 nevim nevim ..... ale zkusil jsem si jen tak laicky říct, kam a jak by se to mělo tedy ubírat a není to jednoduché ... vždycky jsem skončil u cesty zpět k pedálům a řadící páce a prostě retro a to je uplný nesmysl .... Ale auta se mi začaly líbit a MW je sympaťák a navíc je teď u Porsche, takže o důvod více mít jeho auto . A jinak je opravdu krásně a práce dost, takže tempo šnečí ...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Dalin » úte srp 06, 2013 6:34 pm

Michale, jestli se s tím popereš jako se svýma normálníma autama, tak už asi s modelařením seknu :-) Dělám si legraci, ale rád tohle budu sledovat, už jenom pro to, že jsem stavěl podobné auto...

Co se týče toho divadla... Mám pocit, že to bychom mohli probírat dlouhé hodiny :-) Když odmyslím tu politickou stránku věcí, a národní aspekt (který nekdy funguje, někdy vůbec - viz extempore BMW), tak mi tak nějak vadí, že už to opravdu není moc sport, jak jsme ho znali, ale spíš vědeckotechnologická bitva, okamžik, kdy se závod řídí někde ze zákulisí, či ze sídla týmů, kde sedí dvacet chlapíků u počítače, pro mě ubírá ten moment překvapení na dráze a nějaké té opravdovosti... Ale vadí... taková je doba... Stejně tak je to i v produkci normálních aut...

A koneckonců - na f1m.com někdo pár let zpátky popisoval, ja se vrátil nadšený ze svého prvního závodu někdy v půlce 80. let a popisoval doma zážitky a to jak tisícikoňové motory řvou - a jeho otec se kriticky kouknul a řek - "this crap is nothing against racing in 60s...". Čertví, co budem říkat za 20 let :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod beaver63 » úte srp 06, 2013 10:54 pm

Bohužel ty problémy co jste tady uvedly se netýkají jen motosportu :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod ron » sob srp 17, 2013 1:29 pm

ja by som to bral tak, ze je nejake top hi tech zavodeni az po to uplne naj low zakladnejsie pretekanie.
staci si vybrat.
co mi vadi je, ze vlastne sa neda vybrat, co clovek uvidi. moze vidiet len to, co mu media (cez biznis) prinesu.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pát zář 20, 2013 5:26 pm

... tak trochu postup . Neschla žlutá a už jsem to chtěl zase zakrabicovat a odložit. Ale po týdnu v pohodě a tak jsem sem tam něco udělal . Modrá mi naopak zasychala na trysce, takže je hodně hrubá. Ale to schová lak . Asi to v Zeru ředí od oka ...
Přílohy
modrá se mi zese nezdá, ale uvidíme po laku ...
...
ten nepoměr křídel je opravdu trochu zvláštní ..
začátek dekálů
skoro hotovo, co Tamka nabídla
zkoušim sehnat ten čtverečkovaný carbon, ale nedaří se mi ...
droboť před carbonem
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » sob zář 21, 2013 9:54 am

Ja to stavet takhle, oliznu vsech deset. Ten ctvereckovany 3D karbon mam, muzu ti pujcit, on je spatne k sehnani? Jinak bez ohledu na me pocity k limonade je to krasne navrzene a krasne vybarvene auto.

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Dalin » sob zář 21, 2013 12:35 pm

Špičková práce!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod beaver63 » sob zář 21, 2013 7:27 pm

Jj jenom závidím :oops:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod PeťoWRC » sob zář 21, 2013 11:24 pm

=D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » ned zář 22, 2013 2:58 pm

Dale Cooper píše:...... Ten ctvereckovany 3D karbon mam, muzu ti pujcit, .....
co je to prosímtě za výrobce / typ ? Já mám prostě jen nějaké šupiny apod., tyhle docela velké čtverce ne . Díky všem, ale není to top. Daline už jsi vyzkoušel ten Mirrachrome, nebo jak se to jmenuje ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » ned zář 22, 2013 4:23 pm

Nemám to doma, můžu se zítra podívat, ale je to S27 3D carbon, nelakuje se...

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Dalin » ned zář 22, 2013 7:45 pm

Michal Doskočil píše:
Dale Cooper píše:...... Ten ctvereckovany 3D karbon mam, muzu ti pujcit, .....
co je to prosímtě za výrobce / typ ? Já mám prostě jen nějaké šupiny apod., tyhle docela velké čtverce ne . Díky všem, ale není to top. Daline už jsi vyzkoušel ten Mirrachrome, nebo jak se to jmenuje ?


Jesli myslíš stejné šupiny jako já, tak ty jsou opravdu od Studia, tyhle na tvém modelu byly přímo ve stavebnici? To Studio vypadá dost jinak... A nelakuje se orpavdu, je taková plastické, takže asi proto.

Mirrachrome ještě čeká, mám ten McLaren rozdělaný, ale příprava těch resinových kitů zabere mraky času, momenátlně zápasím s předěláváním předního křídla, by vypadalo, jak má :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » ned zář 22, 2013 7:57 pm

Dalin píše:.... tyhle na tvém modelu byly přímo ve stavebnici? To Studio vypadá dost jinak...
ano, toto bylo ze stavebnice, ST neznám. Nejpodobnější co mám je od Crazy Modeller . Jenže z fotek od Tebe je patrno, že stejnou čtvercovou kresbu mají i nasavače brzd, což je celkem vidět. Nevim, proč to tam nedali ... Já se ptal na chrom, jelikož potom chci dělat ( mám už něco polepené ) MP4-27, tak pomalu zjišťuju co a jak .. Proč to nemáš v rozestavěno ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Koudy » ned zář 22, 2013 9:13 pm

Michale, vypadá to perfektně :shock:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Red Bull RB6, Tamiya 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte zář 24, 2013 7:31 pm

Koudy díky, ale to opravdu jenom vypadá .. Začal jsem odzadu olepovat carbon. Ještě to zaretušuju a utlumim, takhle je to asi moc výrazné ...
Přílohy
ty prasárny zakryje křídlo a kastle ...
měl jsem to dělat před dekály ... příště
je to jen nasucho, jinak to pasuje dobře
...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

PředchozíDalší

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků