Registrovat

Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv úno 14, 2013 11:42 am

Bude to nadlouho, přednost mají jiné úkoly. Zbarvení bude jistě č.50-Compuware z krabice . Ale pro přípravu si to založím . Raději bych nejdříve tuto, pak žlutou ...
Nehledě na měřítko je ten model dle mého úvodního pohledu špatně, což konzultuji s Luďkem . Celá přední část je mimo, nehledě na průduchy, je úzká a krátká. Nejvíce asi na vydutí předních blatníků. Přední okno je buď úzké, nebo má špatně horní hranu . Stačí se podívat na čelní fota, dost to bije do očí. Čumák je od světel dopředu také výrazně kratší a špička se výrazněji svažuje . Ale nezdá se mi, že by se to Revellu-USA stalo ?
Já nyní zjišťuji jak to udělám, jestli se na to vybodnu, nebo to celé přepracuji a nechám odlít pro kamarády třeba .... pokud se zadaří . O kolech nemá smysl mluvit ... Tak mě zajímají názory erudovanějších .
Přílohy
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod dekon » čtv úno 14, 2013 11:58 am

Michale, Revell používá karoserii ve verzi z r.99 proto ty průduchy jsou jiné, je jasné, je to za 4 roky prošlo jistou evolucí, Někdo na to myslím dělá lepty.
A ty tvary si myslím, že fotky dost zkreslují. Je sice fakt, že třeba rám předního okna je na modelu dost silný, ale proporčně to špatně asi nebude, ale jak jsem říkal, neměřil jsem to ještě. Mě na stavbě odrazuje potřeba karbonování
Tady máš historii tohodle šasi #008 dokonce si můžeš dát vnitřní rám jako ja na monze... :lol: Je vidět, že šasi inženýři mají stále něco v sobě ze slavného Lee Dykstry, podoba čistě náhodná...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv úno 14, 2013 12:56 pm

Luďku díky moc. Fotky to nezkreslují, to auto je vpředu širší než vzadu a čumák je mimo, je nižší a protáhlejší . To už jsem si jist . Otázku co a jak předělat nechám raději na jindy ... rám je bezva, ten asi udělám .
Přílohy
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Poky » čtv úno 14, 2013 1:02 pm

dekon píše:Michale, Revell používá karoserii ve verzi z r.99 proto ty průduchy jsou jiné, je jasné, je to za 4 roky prošlo jistou evolucí, Někdo na to myslím dělá lepty.
A ty tvary si myslím, že fotky dost zkreslují. Je sice fakt, že třeba rám předního okna je na modelu dost silný, ale proporčně to špatně asi nebude, ale jak jsem říkal, neměřil jsem to ještě. Mě na stavbě odrazuje potřeba karbonování
Tady máš historii tohodle šasi #008 dokonce si můžeš dát vnitřní rám jako ja na monze... :lol: Je vidět, že šasi inženýři mají stále něco v sobě ze slavného Lee Dykstry, podoba čistě náhodná...


Dovolím si tě Lůďo malinko poopravit. Revell použil pro tuto stavebnici kastli z modelu sezony 2001. 1999 je ta stříbrno černá, ta má jinak střechu plus čumák kapoty. Tu samou kastli bohužel foukli i do modelu ze sezony 2000 (žluto bílá).

Michale neříkám že ten kit je bezchybnej, ale fotkama bych se až tak 100% neřídil, víme že zkreslujou.
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod dekon » čtv úno 14, 2013 1:15 pm

jojo Poky, máš samozřejmě pravdu,ta 99 je uplně jiná,nejen v tom co jsi popsal,ale je ten novější model tak více "humpolácky" odlitý a ta 99 má krásné BBS,co se taky později používaly...
No myslel jsem,že jsou všechny stejné(jako kit od revell,né ve skutečnosti) a tu černou jsem prodal Bazimu...
Michale ta kastle od revellu je ve předu širší jako vzadu? :shock:
Přílohy
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv úno 14, 2013 1:16 pm

Poky píše: ...... neříkám že ten kit je bezchybnej, ale fotkama bych se až tak 100% neřídil, víme že zkreslujou.


máš recht, ale pokud se to potvrzuje na všech, z různých úhlů, asi to tak bude ... jinak já raději fotky než všechny výkresy dohromady, po nějakých zkušenostech .... no ale proto jsem to založil, abych si poslechl názory ostatních, takže díky .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Poky » čtv úno 14, 2013 1:28 pm

No to je jasný že mám pravdu ostatně jako vždycky ne?! :wink: :grin:
Ale vážně, postavil jsem zatím jen 2001 a 2000, tu jsem kombinoval dvě kastle v jednu, na zbytek se chystám, ta 1999 mi unikla díky mé laxnosti - koupím, bude ale tuhle jsem jí byl obdařen, sice vyřezaná z ráměčků ale to neni na škodu. Tak jsem se tomu malinko věnoval co tam je za rozdíl. Popravdě ty díly na mě působěj tak trochu humpolácky, zkrátka mi přijdou moc tlusté jako třeba ramena atd, stejně jako na Revelláckejch DTM, ale když se to pak postaví tak je to pěknej kousek. V měřítku bych zase až tak nebádal, je to cca okolo 5 mm na délku.

Co mě popravdě trápí víc, kdysi dělal Revellusa Vipera z LM - Orecu. A toho bych tůze rád. Sice mám TK od Scaledesign, ale to je docela peklo... To jen tak na odbočenou.

Jinak v tý šířce bych Michale až tak nebádal, předělal bych ty mřížky nad kolama, to je jasná věc a možná boční okna udělal z acetátu, plastová jsou jak čočky. Ráfky by se daly upravit z rallýčkovejch, jen by se předělal střed na centrální matici.
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod dekon » čtv úno 14, 2013 3:20 pm

Co se vám kluci nelíbí na těch kolech,že to má hrubé ty paprsky?
tyhle by šly


a ještě fotky
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Poky » čtv úno 14, 2013 4:34 pm

Nevím co je v tý 2003, jestli jsou tam ty původní do Y tak bych radš dal ty co jsou na fotce.
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv úno 14, 2013 6:12 pm

jsou tam oboje, Y BBS dám na žlutici06 a tyhle objednám, protože jsou hezčí ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod beaver63 » pát úno 15, 2013 12:16 pm

Krabici z ´03 jsem neměl v ruce,ale dle fotek to vypadá jen na přebalenou ´01 a opravdu tam jsou dvoje disky BBS a OZ ? Jinak jsem ti Michale psal,že rámeček na nové žebrování má pro tebe Poky a já mám pro Dekona.
Hlavně se nerozptyluj zbytečnostma a dodělej GT1 :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Michal Doskočil » pát bře 15, 2013 5:13 pm

stále hledám rozvor a rozchody náprav tohohle auta . Tak kdyby na to někdo přeci jen narazil, budu povděčen . Jinak dělám na Porsche, toto je opravdu zatím jen příprava ...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod dekon » pát bře 15, 2013 9:24 pm

rozměry C5 vs.C5-R
je to sice v palcích,ale to snad přepočítáš...
a šasi bylo pro C5-R a C6.R GT1 shodné takže i rozměry jsou shodné protože obě vycházejí z C5.Až C6 R GT2 má rozměry jiné.
a tady v té tabulce není rozchod,ale šířka přes kola!!
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod dekon » ned bře 17, 2013 10:17 pm

Michale na CMK mají ty kola...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Corvette C5R, Revell 1:25, LM03

Příspěvekod Michal Doskočil » ned bře 17, 2013 10:25 pm

dekon píše:Michale na CMK mají ty kola...

Luďku díky, už je mám doma pro Audi, tak s nimi pracuji, ale objednám další . Vezmu si to na Wotwírák, to je myslim ideální ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník