Registrovat

Peugeot 307 WRC

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Dale Cooper » pát úno 07, 2014 10:23 am

Potřebuji poradit od odborníků... Mám stavebnici P307ky od Tamky... Všichni víme, že to auto ze stavebnice neexistuje, jedná se o výsledek antitabákových omezení. Mám také Marlboro dekály na tovární verzi... zdůrazňuji, že pouze ty "pravé", tj. tabákové, ne pouhé atrapy bez nápisů... A teď co s tím???? Zkusil jsem prohledat trochu archiv na ewrc (ne včera ale už před časem, tak jsem mohl od té doby něco zapomenout, taky vám to tam načítá tak pomalu????) a objevil jsem, že asi jediné asfaltové nasazení Marlbora v závodě byla Catalunya 2004... Záměrně zmiňuji asfalt, protože nechci upravovat Peugeota na šotolinu... A dále... Tamka tm má ty divné ráfky s rozdvojenými paprsky... Jenže co se dívám na fotky, tak většinou jeli klasické 15paprsky na 5 šroubů... Takže odborníci, co mi doporučíte postavit???? Mám pocit, že jsem navíc někde zahlédl, že verze 2004 se trochu lišila...

Tedy:
A) Mám koupit nové ráfky a jaké? Myslím, že podobné se blbě shání...
B) Mám stavět jiné zbarvení a jaké byste mi doporučili? Klidně netovární, zvažuju i Vojtěcha.... To znamená koupit jen nové dekály a postavit to na kolech ze stavebnice(mimo Vojtěcha, kde bych musel vyměnit kola stejně, ale jsou u dekálů)...? Event. prosím i s linkem na patřičné dekály v nějakém eshopu...
C) Existovala verze o které nevím, tj. Marlboro na ráfkách ze stavebnice?
D) Našel jsem doma nějaké 15paprskové ráfky od Hobby Bosse hodně podobné těm na P307, jen mají běžným ohledáním kryt toho centrálního čepu vystupující místo zahloubený.... Není nejjednoduší udělat Catalunyu 2004 na těchto podobných kolech a střed kola neřešit? Podotýkám, že ty disky mají v 1/24 asi o 1 mm větší průměr, což by mi ve vitrínce asi ani nevadilo, stejně jako obloukovitější paprsky......Jak se případně liší 2004ka od novějších verzí...?
E) Pokud by někdo měl ty imitace Marlboro, vyměním je ochotně za plnohodnotné nápisy, bude-li zájem, jestli máte správná kola...
F) Blbnu zbytečně a mám tam dát prostě Marlboro a nesprávné ráfky, ve vitríně se to ztratí???
Přílohy
Disk, vlevo normální rally ráfek, vpravo ten případný větší a trochu jiný od HobbyBosse
Catalunya 2004
Presentace 2005 se správnými ráfky a Marlborem, ale nemám rád auta, co nejela v závodě :-(
Monte... Miluji auta z Monte, ale tady jsou správné ráfky, ale špatné Marlboro imitace...
Jednoduché, není problém udělat bílé čtverce, ale zase jsou tu ty nesprávné ráfky... :-(
A teď možná nejlepší možnost...Zase Catalunya.. Ale tady to skoro vypadá, že to jede na správných ráfkách, byť se jedná o nepříliš ideální pohled zepředu... Stačilo by sehnat jiný podklad čísla...Hmmmm???

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod PeťoWRC » pát úno 07, 2014 11:32 am

Ahoj Peter,

pokial máš záujem a nechceš si to komplikovať,môžeš si kľudne postaviť krabičku+dekály Marlboro.Ide o verziu z Rally Monte Carlo 2005 a to auto zo štartu,kde ešte tabakové reklamy sú,pri závode išli dole...nezmysel ale čo už.
Pri tejto verzii nemusíš upravovať nič,len poskladať stavbebnicu a doplniť dekály Marlboro.Budeš mať tým pádom krásne tovarenské auto aj s dekálmi Marlboro.
U verzie 2004 by si musel meniť predný nárazník,bol iný +nové disky kolies.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Dale Cooper » pát úno 07, 2014 12:34 pm

Neboli to je verze ze startovní rampy, nikoliv z RZ? Noo, event. by to šlo... Hlavně že to vyjelo na trať závodu.. Ale co si pamatuju, byly ty folie s Marlborem dost nahrubo nalepené, čili pod lakem by to asi být nemělo... Na druhou stranu, nekomplikuji si to až moc? Vždyť kolem a kolem, řeším tu blbé loukotě kol a o milimetr větší ráfek, přitom model má místo podlahy grilovací kámen...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod PeťoWRC » pát úno 07, 2014 1:17 pm

grilovací kameň.. :grin: :grin:
Ano,to čo som Ti poslal,je verzia len z rampy ale veď to je v pohode,je to na Tebe.ako sa rozhodneš..Inak verzia Vojtech 307 WRC je taktiež pekná!!!A v podstate máš pravdu,viac začíname riešiť,ako modelovať...ono treba to dodržiavať ale nepreháňat to...lebo zisťujem že ak sa to preháňa,tak sa nepostaví nič. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Janči » pát úno 07, 2014 1:35 pm

Mám to auto tiež v kitníku, žeby som si ho strihol aj ja? Dlhšiu dobu sa k tomu odhodlávam :-k
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Koudy » pát úno 07, 2014 5:40 pm

Dale, neřešil bych to a udělal jak píše Petr, ze startovní rampy před kasinem. Reklamy Marlboro byly nalepený jen tak narychlo, aby šly lehce strhnout, 1. RZ se jela na francouzským území a tam je tabáková reklama zakázaná.
Hodím sem dvě fotky mojí stavby, kvůli Marlboru je to právě auto ze startu rally.

Jestli chceš (nebo někdo jiný), mám doma nevyužitou rampu s příkopákama od REN. Zapomněl jsem, že ji mám a tak už se na auto nedostala #-o
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod sete » pát úno 07, 2014 6:11 pm

no ale pokud by ses rozhodnul postavit tu verzi z Catalunye 2004 tak Reji model dělají ten přední nárazník a ze zadního křídla jen obrousíš te deflektory

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod PeťoWRC » sob úno 08, 2014 12:30 am

Kodyho 307ka videná naživo v Poprade oných dobrých časú.... :) ..parádny model.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Koudy » sob úno 08, 2014 11:10 am

Dale, aby byl odstín bright red správný, dej bílý podklad.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Dale Cooper » sob úno 08, 2014 2:18 pm

OK, asi se rozhodnu přes víkend mezi Monte rampou a Vojtěchem...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod sete » pon úno 10, 2014 2:23 pm

chtěl bych jen u přesnit že jsem byl poučen že verze z roku 2004 má úplně jinak tvarované zadní křídlo ( bočnice ) a tudíž by nestačilo jen obrousit ty deflektory z verze 05.
jinak kdybych mohl poradit s volbou já bych rád viděl stavbu Vojtěchovi 307. Ta verze je zajímavá,ale já si na ní netroufám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Michal G » pon úno 10, 2014 2:46 pm

sete píše:chtěl bych jen u přesnit že jsem byl poučen že verze z roku 2004 má úplně jinak tvarované zadní křídlo ( bočnice ) a tudíž by nestačilo jen obrousit ty deflektory z verze 05.
jinak kdybych mohl poradit s volbou já bych rád viděl stavbu Vojtěchovi 307. Ta verze je zajímavá,ale já si na ní netroufám.

Pokud jde o tu verzi 2004 tak jak přední nárazník, tak zadní křídlo je součástí transkitu REJI model. Po úplnost dodávám, že v tomhle roce používal tovární tým ty jiné disky než ve stavebnici (které pak byly hojně na soukromých autech). Koudy myslím tyhle disky s úspěchem s mírnými úpravami narouboval na 307 z 206 WRC poslední evoluce (ta červená), kde byly ve stavebnici dvoje disky. Tovární auta měla v prvních soutěžích (viz foto z Monte Carla)i jiná zpětná zrcátka.
Taky bych se přimlouval za Vojtěchovo auto.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Sumak » pon úno 10, 2014 2:47 pm

V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod Dale Cooper » úte úno 11, 2014 2:53 pm

Vzhledem k tomu, že mám rád auta nějak spojená s domácím prostředím, objednal jsem dneska dekály na Vojtěcha. Mj. i proto, že někteří z vás projevili přání... Tak teď už jen, abyste mi pak píchli, až něco nebudu vědět... třeba: Jaké má Vojtěchova 307 WRC sedačky a jakou má barvu pásů :-) Jinak není třeba nic upravovat?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Peugeot 307 WRC

Příspěvekod sete » úte úno 11, 2014 3:16 pm

hurá,skvělá volba určitě rádi pomůžem a těšíme se na spoustu fotek ze stavby =D>

myslím že další upravy nejsou potřeba.Pásy jsou červené Sparco. A i když resinová kola jsou u dekálů tak pro Bohémku můžeš klidně použít ty ze stavebnice

ještě odkaz na skvělý fotky z testování
http://www.tsvteam.cz/?site=./galerie/v ... nazev=Test
Přílohy

Další

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků