Registrovat

[RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

[RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod ron » čtv pro 19, 2013 9:42 pm

Obrázek

vzdy som modelarske investicie hodnotil skor ako urcity druh zbytocnosti. v kontexte toho, ze modelarskych veci je vela - vela v obchodoch, vela doma, casu malo (a ked dost, tak sa deli aj o ine aktivity). a moj pristup bol stale skor v tom zmysle, ze krabica s modelom sa pocita, potrebne pomocky tiez, ale ostatne je vyhadzovanie prachov do luftu.
potom som zistil dalsiu vec. doplnok nestaci kupit. treba ho aj pouzit. a nepostaveny model v skrini je jedna vec, ale maly sacok s doplnkom k nepostavenemu modelu je uz strasne vyhadzovanie prachov do luftu.
no a nakoniec, na doplnky treba "umet". vacsinou je dodplnenie doplnkov vcelku narocna vec a clovek zisti, ze zrucnosti sa, prekvapivo, nedostava.
jasne, ze najvacsi faktor je cena. doplnok/doplnky v cene modelu? ok, raz je to slusny rozdiel od krabicky, ale casto je to len par dielov na brdzy, alebo nejaka mriezka.
najhorkejsiu prichut vo mne doplnky nechavaju v pripade motoriek. dnes uz motorka bez brutalneho setu ani nezaujme pohlad. pritom, staci velka investicia (povedzme 5-7x cena modelu) a uz je to spickovy kus modelu. podla mna smutne. stalo sa to, ze kto je ochotny kupit/zaplatit (a samozrejme je schopny to aj pouzit), tak je king vs niekto, kto bez chyb postavi krabicku.
aj ked dnes som ochotnejsi investovat prave do veci okolo modelov, nie len do samotnych krabic, stale je to viac v prospech tools a najnovsie chemie, pretoze doplnky stale vnimam ako predrazene, tazko zapracovatelne veci, ktore mozu priniest pekny detail, ale umna taka povrchovka stale vyhrava.
a co vy, mate v krabickach poschovavane plechy, doplnky? dokupujete? kaslete na to?

p.s. samovyrobene veci su uplny offtopic, ina liga, mimo diskusie.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 363
Registrován: ned pro 01, 2013 11:08 pm
Bydliště: KPM Bratislava

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod begi » čtv pro 19, 2013 11:13 pm

urcite je chore bez rozmyslu ku kazdemou zakupenemu modelu si zadovazit aj vsetky dostupne doplnky. a to ani nehovorim o typkoch, co este nemaju vycibrenu ani zakladnu cistotu stavby.
ale individualny pristup, to zase uznavam a uplatnujem.
mas vzdy predstavu o tom ktorom modely, co pre teba znamena a ake s nim mas ambicie. toto bude krabka, tuna chces motor, to zase intros...
ak teda chcem nieco vylepsovat, zozeniem co je dostupne. casu je malo, ulahcit si nieco znamena ho usetrit.

cena je velmi relativna zalezitost. skor si myslim, ze kazdy model co mame doma mimo toho rozostavaneho je zbytocnost :twisted:
Vlado Begera

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv pro 19, 2013 11:25 pm

jsi to begi napsal tak dobře, že jsi možná utnul diskuzi .. Já jsem obecně platným členem komanda blbců, co se podílí na trvale udržitelném rozvoji, a tak nakupuju i doplňky. Ale poslední modely dokončené byly v podstatě krabičky, protože nic moc nepotřebovaly ... Ale teď na létadla to zase začne ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod Koudy » pát pro 20, 2013 12:36 am

Poslední dobou si úplně vystačím s obsahem krabičky, maximálně koupím jiný dekály. Potřebuju lepty na pásy, ty jsem si udělal svoje a tím dost výrazně ušetřil. Z ostatních leptů by mi stačily jen kotouče, nějaký mřížky nebo chladič (ale i bez toho se dá obejít).
Po přečtení Ronovýho příspěvku jsem si hned vzpomněl na Smaržu, který pro našeho kamoša stavěl Enzo od Tamky. Model za litr, detail set za čtyřku. A dvě třetiny těch věcí nejsou ani vidět #-o

Doplňky teď vidím jako vyhozený prachy. A to ani nezmiňuju fakt, že ve spoustě případů kvalita naprosto neodpovídá ceně... To si radši postavím "out of box" a ušetřený kačky vrazím do knížky ;-I
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod PeťoWRC » pát pro 20, 2013 12:43 am

Ja taktiež pomaly a isto končím s kovovými dielmi a podobnými serepetičkami.....je to aj tak hovno vidieť a stojí to majland...maximálne dekály na iné verzie a pracky na pásy,zámky kapoty,kufra...toď vše.Naviac,kto má rodinu,prehodnotí svoje investície... :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod Janči » pát pro 20, 2013 1:34 am

Tiež nejako nevidím zmysel v tých extra drahých doplnkoch. Plechy ešte áno, kým sú za rozumnú cenu a sú tam veci, ktoré je vidieť - stierače, kotúče, pásy, klipsne na kapotu...
Na civily ešte občas kúpim nejaké tie chrómové nálepky so znakmi, štítkami a podobne.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod Matwej » pát pro 20, 2013 9:06 am

Mám to stejně jako Janči.
Nechtěl bych aby to skončilo jak v technikářském oboru ,kde bez doplňků často cenou několikanásobně převyšující cenu modelu si "neškrkneš". Sám jsem si tím prošel.... :?

V autech má obrovskou výhodu Kárl. Na druhou stranu takové množství transkitů můžeme mi z měřítka 1/24 závidět...
:)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod Janči » pát pro 20, 2013 10:43 am

Ešte ma napadli kolesá, tie nakupujem občas, lebo však kolesá robia auto :lol:
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod beaver63 » pát pro 20, 2013 12:56 pm

Já jsem nucený kupovat doplňky když z civilu dělám závoďák,ale jen to nutné.Dávat třeba nový motor s detaily tak na to už nemám čas,když se podívám na tu hromadu nepostavených tak doufám,že to stihnu než mě dožene ten Němec s Angličanem :grin:
Ale celkem mě sere současný přístup firem např. Fujimi. Do stavebnice za cenu 3420 jenů dodá lepty,ale jen něco /např. štítek na blok motoru,proč? když na něho není ani pořádně vidět a haubna není otvírací?/ a ihned vydá Premium set za 1620 jenů kde je stěrač který by měl být dle mého ve stavebnici ...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: [RFK] Doplnky? Nie, radsej knihu!

Příspěvekod turbo32 » pát pro 20, 2013 3:50 pm

no v poslednom case sa stal z toho hlavne biznis ako viac vytrieskat od zakaznika co si kupi model. vid beaverov priklad, aj nase hobby ide s prudom :) povedal by som ze ked som sa dostal na fora tak prebiehal velky boom detailingu ale teraz sa to zase vracia ku korenom a vlastne viaceri to potvrdzujete, mna to uz tiez nebavi a transkit resp detailing kit som uz nevidel ani nepamatam, pri tom male casu su to fakt zbytocne peniaze a koniec koncov nafarbeny model sam o sebe vyzera dobre, len sa vyhrat s farbickami a nespoliehat sa ze doplnky to za mna porieisa

edit: a este ma napadla jedna vec...ludia uz asi nedokazu mat radost len z malickosti ako postaveny model preto doplnky ficia

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků