Registrovat

[RFK] zbytocne wip

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

[RFK] zbytocne wip

Příspěvekod ron » čtv říj 31, 2013 6:24 pm

michal mi dal chrobaka do hlavy. zaciname v rozostavanom niekedy zbytocne temy? rozkriklo sa, ze vraj su niektori ludia zvedavi na to, ako staviam svoje oblubene nascary. ja im vysvetlujem, ze nie je o co stat. a kedze nascary tu (skoro) nikoho nezaujimaju, tak ich neprezentujem ani hotove nazivo. moja argumentacia k rozostavanemu nascaru?
taky model ma fazy:
otvorena stavebnica, pohlad na aftermarketove dekaly. to je nic.
potom surf. stale nic.
chassis z krabicky (nekvalita, ale nic z toho nie je vidno, takze bez uprav), cele v jednej farbe, sem tam dofarbeny ciernou nejaky kusok.
motor - bez motora, uz tam nedavam motory roky.
kolesa su rovnake na vsetkych nascaroch.
potom nastriekany model (neraz cely jednou farbou). stale nic zaujimave.
potom dekaly. to bud vyjde, alebo nevyjde. ked to vyjde, tak pohlad na model s dekalmi alebo az s lakom je rovnaky. takze tento krok je zbytocny. ak to nevyjde, tak frustracia a koniec prace. tento krok je kriticky, ale ukazovat ho nema ziaden zmysel.
ak vsetko vyslo, dalsi pohlad model je dokonceny. cize galeria.
no povedzte, naco na toto robit rozostavane? stavba je viditelne nezaujimava a to som sa este rozpisal. ano, keby sa tam robili upravy, pasy, kable, motor, upravila sa klietka na realnu, upravilo sedadlo, dali sa vsetky piny, pristrojovka neviem co, mozno. ale nascar z krabicky s nejakymi dekalmi? ani sa neoplati rozkladat pozadie na fotenie...
takze o com to je, pri vsetkych tych masovych vyrobniach nascar, rally, lietadla, technika... pokial ma nezaujima, co mi chcu povedat ostatni, robim si to naozaj po svojom (a nazor zvonka -napr, ze tu by malo byt nieco zbrusene - ma vyslovene rusi - viem, v tom som extremista), pricom stavbe nedam ziadnu pridanu hodnotu, postupy, techniky, ma to vobec zmysel? no, kelisova, nema...
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod bazilišek » čtv říj 31, 2013 10:03 pm

OK, nascary jsi si odůvodnil, ale to tě neomlouvá, že nás nekrmíš svými vraky (ikdyž je lepíš méně než nascar) a právě v tomhle směru by jsi nám mohl dát mnoho......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod ron » čtv říj 31, 2013 10:08 pm

ale ja som za ten cas, co sme tu nic vrakove nezlepil!!! vsetko, co som zlepil ste videli, takze ziadne take...
a teraz sa konecne k niecomu spinavemu dostanem, tak to bude, ved vid rozostavane... bude...!
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod bazilišek » čtv říj 31, 2013 10:10 pm

Já si myslel, že si alespoň jeden, dva vraky do roka hodíš a akorád se o ně nepodělíš....... :(
To máš u mě jedno velký bezvýznamný mínus! :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv říj 31, 2013 11:34 pm

ok, máš pravdu, není vlastně co fotit a bylo by to zbytečné téma o Nascar
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod turbo32 » pát lis 01, 2013 9:44 pm

tak miesto toho slohu si mohol rozlozit photoboot :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod Koudy » pát lis 01, 2013 10:18 pm

Na jednu stranu máš, Rone, pravdu. Když je to stavba jen z krabky, bez úprav, tak kolikrát se není s čím chlubit - až s výsledkem. Ale na druhou stranu, ne každý má sehnaný detailní podklady a pak je právě to téma ve WIP dobrý, protože mu ostatní můžou pomoct dodat podklady. Sám víš, že kolikrát si ty návody dost vymýšlí, takže v tomto vidím přínos.
Pro mě je WIP důležitý, doma čumíš měsíc na model a fotky, myslíš si, jak to máš parádní. Pak dáš fotku na forum a za pět minut tam máš fotku, kterou jsi nikdy nemohl najít a všechno je jinak :mrgreen:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod sete » sob lis 02, 2013 3:39 pm

no já nevím ale s takovýma argumentama je zbytečná fotit i všechny ostatní stavby jelikož postup je stejnej-pohled do krabice,surf,barvení,obtisky finiš.
Takže vlastne taky nic zajímávého to bysme to tu mohly rovnou zabalit.a vykládat si o stavbách tak někde v putyce.
:-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod ron » sob lis 02, 2013 4:15 pm

co ti ja viem. su stavby, kde sa stavia. a su stavby, kde sa len sucho tresne krok podla navodu. maximalne odflaknuty len k tomu, aby nejak posobil vysledok. chapes ten rozdiel.
poviem tak, ze vela ludi ma zaujimave stavby. niektorych nevynechavam, lebo je to vyzivne. urcite nevynecham ziadnu stavbu baziliska, dale-a, michala doskocila, aressa a mnohych inych. ci uz kvoli pokecu okolo, akcii, napatiu, alebo vynimocnym stavbam a sikovnosti. u mna vsak... ja neviem, jak by som to proste povedal. snad jedina moznost, ozaj urobit nejaku stavbu, kde ukazem, o co mi vlastne islo :DD
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod bazilišek » sob lis 02, 2013 10:09 pm

.....mám pro tebe návrch k tvému úmyslu lepit pro představy :-D .........co takhle rozšlehané 3-5 nascarů u svodidel??????

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod dekon » sob lis 02, 2013 10:52 pm

Franto v NASCAR nejsou svodidla,tam jsou betonové zdi.
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: [RFK] zbytocne wip

Příspěvekod bazilišek » úte lis 05, 2013 5:18 pm

No jóó..... :-D o to líp ještě by to chtělo nějaká střeva kolem :-D

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků