Registrovat

[RFK] preco rusty trust preboha?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

[RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod ron » čtv říj 31, 2013 5:11 pm

preco rustyho kutik (pre kolegov z ceska, moravy a sliezka tiez - koutek) a nie ronov? od urciteho casu sa online prezentujem pod nickom rusty trust. (ak je to na konte, alebo v komunite, kde ma poznaju inak, tak to mam aspon ako logo, banner atd). vytvoril som si nieco ako znacku, nick, slovnu hracku prezentujucu moj hlavny smer zaujmu. a to v case, ked sa kazdy prezentuje pod svojim menom a nie nejakym vymyslenym aliasom. neznamena to, ze by azda mal zaujem, aby niekto tak oslovil, ale v modelarcine by som rad, keby si ludia pri tomto mene vedeli vybavit nejaku pracu. svoje meno si nechavam pre tych, s ktorymi sa poznam osobne.
ono trend sa pred casom (par rokov) otocil. anonymni modelari pod nickom skoncili. kazdy chce prezentovat svoju pracu pod svojim pravym menom. ak to prezeniem, preslavit sa svojim menom, nie nejakym nickom vymyslenym este na strednej. co sa zmenilo? myslim, ze sa ukazalo aj ego niektorych = ak som dobry, dobry je moj nick, ale ked si tam dam meno, tak ma spozna cely svet. a potom facebook. ludia opustili nicky (a niekedy aj fora) a presli na svoje prave meno a socialne siete. aj ti, co mali nicky presli na svoje meno. hej, je to to prakticke, spoji sa casopis, fora, FB, sutaze pod jedno meno. no, nech je ako chce, dnes nenajdete spickoveho modelara, ktory by pouzival nick. snad dr. cranky, ale aj toho pozna vacsina este pod jeho povodnym, pravym menom.
ja som si svoj nick zaviedol v case, ked si ludia menili svoje konta (aj na modelfore som to videl) na svoje mena. znamena to, ze sa mi nepodari zaradit medzi tych dobrych? alebo ma nikto nebude brat vazne? a co vy - nick, alebo meno?
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Matwej » čtv říj 31, 2013 7:55 pm

Dá se říci, že je jedno zda nick či jméno. Proslavuje tě práce a to co umíš a ne to jak se jmenuješ. ( No i když princezna Consuela Bananahemog .... seriál Přátelé)
Dle mého jsou nicky na ústupu proto, že lidé si nedokáží vytvořit nick se kterým by se ztotožnili a na který by slyšeli i reálném životě, když se třeba střetne nějaké forum naživo.
Další problém přezdívek (nicků ach jak prohnilý anglizmus) je v tom ,že lid ztrácí fantazii a ani si nedokáže pořádnou přezdívku vymyslet a tak stále přibývá Wittmannů, Wolfů(i různě zbarvených), Fingerů, Mavericků ..... :(((

Apropo co se to děje ? Ron a tři docela dlouhé a myšlení podněcující příspěvky... :) :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod ron » čtv říj 31, 2013 9:39 pm

to, ze som mal maloplodne stavebne obdobie cca od zalozenia tohto fora (doteraz) neznamena, ze mi to cely cas stalo (aj :> ) v hlave :p
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod bazilišek » čtv říj 31, 2013 9:52 pm

....popravdě, mě to přijde jako řešení kravin.....
Každej si zvolí co mu je bližší a ostatní si udělají o něm obrazek jen podle jeho chováním, vystupování a prezentovaných (jakkoli) výsledků.
Takhle to beru alespoň já a na MF se začaly jména místo nicků řešit až po nějaký hádce, že se za nicky schovávají jen srabáci, kteří se bojí vystupovat pod svým jménem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv říj 31, 2013 11:39 pm

mě teď myslet moc nebaví, to věnuji jiným oborům své činnosti . Když jsem onehda začal hloubat nad smyslem a výsledky tohohle koníčka, přestal jsem modelařit a šel ven
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod ron » čtv říj 31, 2013 11:44 pm

tak nad zmyslom urcite nemyslim. je to konicek, takze nie je co riesit...
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Matwej » čtv říj 31, 2013 11:58 pm

bazilišek píše:....popravdě, mě to přijde jako řešení kravin.....


I když to s modelařením a s auty nesouvisí, proč by tu nemohlo být nějaké to "filozofické okénko"
Vždyť skoro každý se občas sám sebe ptá jaký to má smysl....

bazilišek píše:a na MF se začaly jména místo nicků řešit až po nějaký hádce, že se za nicky schovávají jen srabáci, kteří se bojí vystupovat pod svým jménem.


Věřím ,že tuto diskuzi na MF 8-[ vyvolali příznivci technokratizmu a mýtiči snů a fantazie ,jenž si nedovedou ani stvořit zajímavý "volací znak" či nick chcete-li, natož pak své alter ego.

Michalovi : Zajímavě Tvé zamyšlení bylo ukázáno v úvodní kresbě v Modeláři č.10/2013 (myslím).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod sete » pát lis 01, 2013 9:50 am

já svůj nick používám na internetu téměř všude a necítím to tak že bych se za něj schovával.je to takové mé druhé já :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Dale Cooper » sob lis 09, 2013 10:04 pm

Já meily podepisuji Petr.... Ale svůj nick používám už 9(????) let, možná více... Vlastně od chvíle, kdy jsem začal používat internet (takže asi déle)...Nedávno mi to připomněl Marco, když si vybavil výročí "Stavíte někdo modely aut a motorek" na "Nymburku". A musím říct, že jej budu používat dále, protože jsem zjistil, že to je svým způsobem skutečně moje copyrightová značka... Až mne překvapilo, kolik lidí tuto "značku" oslovilo a to i v době, kdy jsem se poněkud stáhl, alespoň z modelfora, kde to vypadá, že už jsem trochu mimo komunitu a dost lidí mne nezná... Ale k mé radosti ten kontakt přichází od modelářů, jejichž práce mne oslovuje...

A nesouhlasím, že žádný špičkový modelář nepoužívá nick.... Jen jedno jméno "Aress"....

Trochu mimo hlavní myšlenku... Svého času jsem na MF měl pocit, že v souvislosti s nějakými událostmi kolem Eday bylo přecooperováno... Tehdy jsem se vážně zaobíral myšlenkou udělat podvod a založit si nový (souběžný) nick a tomu přizpůsobit vystupování... Hooodně diskutovat a chatovat, každého chválit, vyjadřovat se i k tomu, co mne nezajímá a tiše si užívat škodolibost nadpozitivním P.R. svého Alter ega... Ale pak jsem zjistil, že bych to nedokázal udělat, neb je to nečestné a nesportovní a jednak jsem svou značku léta presentoval určitým způsobem a ten nechci měnit....

A smysl toho stavění? Tak o tom opravdu asi každý z nás občas přemýšlí a zapochybuje.... Btw: Co bylo v Modeláři 10/2013?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Matwej » sob lis 09, 2013 11:40 pm

Dale Cooper píše:......
Trochu mimo hlavní myšlenku... Svého času jsem na MF měl pocit, že v souvislosti s nějakými událostmi kolem Eday bylo přecooperováno... Tehdy jsem se vážně zaobíral myšlenkou udělat podvod a založit si nový (souběžný) nick a tomu přizpůsobit vystupování... Hooodně diskutovat a chatovat, každého chválit, vyjadřovat se i k tomu, co mne nezajímá a tiše si užívat škodolibost nadpozitivním P.R. svého Alter ega... Ale pak jsem zjistil, že bych to nedokázal udělat, neb je to nečestné a nesportovní a jednak jsem svou značku léta presentoval určitým způsobem a ten nechci měnit....

:)
Mám to podobně. Ještě v dobách kdy jsem hodně "lítal" simulátor IL-2 jsme se s klukama z letky (Letka 13) zkoušeli přihlašovat na herní servery pod jinými jmény ,ale bylo to prd platné, protože prostě každý měl(a má) svůj způsob "létání", střelby a spolupráce se svou "dvojkou". Takže za nějaký čas stejně soupeři věděli, kdo je ve vzduchu oproti ....

add, Modelář 10/2013

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Madish » čtv lis 14, 2013 3:20 pm

Já jsem na tom podobně jako Dale Cooper, akorát na tom s modelama tak dobře jako on :D
Ale lidi z kreslení, modelů a her mě znaj jako Madish a můj facebook s realnym jménem neznají :D

Používám také všude nick, protože už jsem si jakoby tu značku vybudoval a nechtěl nikdy dávat své jméno.

Vyjímka je jen to, pokud posilam kresbu do soutěže a když nějakou kresbu obecně dokreslim. Tam se podepíšu pod kolo malinkym písmem. Kdybych se podepisoval všude jménem, tak mě nikdo na google nenajde (protože moje jméno je ve Vietnamu častý jako tady Pepa Novák) :D

Kdyby někoho zajimalo to kreslení aut tužkama a fixama na papír - www.kedlubna.com

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Dale Cooper » úte pro 03, 2013 7:12 pm

Madish: Musím říct, že to kreslení mne velmi zaujalo, škoda, že jsem to nenašel před víkendem, poptal bych se... Můžu říct, že tvé výtvarné pokusy jsou mnohonásobně lepší než mé, klobouk dolů

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod Michal Doskočil » úte pro 03, 2013 7:49 pm

no Madishi, ono taky to Tvoje pravé jméno není pro nás zdejší nejjednodušší ... jinak kresby super, s tim by se dalo při prezentacích Pad hezky pracovat ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: [RFK] preco rusty trust preboha?

Příspěvekod bazilišek » sob pro 07, 2013 11:08 am

A hle Michalovi se rodí v hlavě další fantastickej nápad na nějakou prezentaci paddocku :twisted:

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků