Registrovat

Výběr foťáku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Výběr foťáku

Příspěvekod Koudy » ned bře 17, 2013 12:03 am

Potřeboval bych poradit s výběrem foťáku. Tato záležitost šla zatím mimo mě, vystačil jsem si s mobilem anebo jsem si od tatíka půjčoval zrcadlovku Canon 300D (+ 2 objektivy). Ale jedno dobytí Sněžky mě s tímto těžkým krámem stačilo... Nechci měnit objektivy, nechci se tahat s brašnou nebo hlídat, abych to nikde nezapomněl.

Snažím si pomoct různýma recenzema a diskusema. Akorát už z toho mám hlavu jak pátrací balon, nicméně jsem se probojoval ke čtyřem favoritům, kteří splňují podmínky: cena max. 6 000, v rámci možností kvalitní fotky (hlavně focení kindoša při všech možných příležitostech), solidní zoom kvůli modelům a velikost (do kapsy nebo kabelky).

Olympus SZ-31MR - povedený ultrazoom
Nikon Coolpix S9300 - má GPS, který je mi k ničemu. Ten samý model bez GPS s označením 9200 se bohužel v ČR nikdy neprodával, tzn. to co se tady objevuje v obchodech není ofiko dovoz a asi by byl problém při případné reklamaci
Olympus TG-820 - zaujala mě možnost vzít to třeba do bazénu a odolnost proti pádu.
Casio EXILIM ZR200

Recenzí a keců okolo je spousta, takže se tomu snažím nepodlehnout a větší váhu pro mě bude mít osobní zkušenost nebo doporučení.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Výběr foťáku

Příspěvekod Janči » ned bře 17, 2013 1:17 am

Z kompaktov sme mali doma Nikon P5100 a bola s ním maximálna spokojnosť. Do bazénu si s ním síce nemohol, ale mal kvalitný objektív s dobrou svetelnosťou a boli tam možnosti pridania nejakých tých medzikrúžkov na zmenu ohniskovej vzdialenosti objektívu. Cena bola síce trochu vyššia, ale zas ako často sa kupuje nový foťák...
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Výběr foťáku

Příspěvekod Michal Doskočil » ned bře 17, 2013 10:27 am

Ostatní nevim, ale ten Olympus jsem měl půjčený a fotil špatně, špatně doostřoval . Lákalo mne to samé, chtěl jsem, aby s tim fotil prcek, na to je to super. Ale pro modely s tim podle mne nepočítej .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Výběr foťáku

Příspěvekod sete » ned bře 17, 2013 10:48 am

já doporučuju tento
http://www.zbozi.cz/vyrobek/canon-power ... 0SX40%20HS -- Canon powershot SX40
dle mě je lepší pošetřit a pořídit něco lepčejšího-já jsem s ním maximálně spokojený,jaké dělá fotky si viděl a těžký taky není

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Výběr foťáku

Příspěvekod ron » ned bře 17, 2013 11:50 am

zoom na modely????? :shock:
co chces fotit na modeloch so zoomom? na fotenie modelov potrebujes manual rezim, kde si mozes zvolit clonu a cas. cim vyssie to ciselko pri clone, tym lepsie. a cim vacsi cip. nic ine (okrem svetla a stativu, co je snad jasne) na modely nepotrebujes a zoom uz vobec nie! (inymi pokusmi to len zhorsis)
toto, co si vybral je naozaj len na najzakladnesie fotenie deti na horach. keby si to potlacil aspon do kategorie, kde mas k dispozicii manualne rezimy, tak by bola ina. (kazda vec, ako vacsi cip, vacsia svetelnost objektivu, moznost nastavenia ti rapidne zlepsia vysledky a to aj pri foteni tych deti)...
no nech ti poradi aress, co my, amateri...
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Výběr foťáku

Příspěvekod Koudy » ned bře 17, 2013 6:47 pm

Sete: to je přesně to, co nechci. Cena je nad limit a do kabelky to taky moc není...
Ron: v manuálu jdou tuším nastavit všechny. Nejsou to zase úplně hračky, třeba to Casio dostalo cenu Nejlepší cestovní foťák roku 2012.

Foťák chcem hlavně kvůli kindošovi, jinak mě focení moc nebaví. Není to ani až tak otázka peněz, ale když si koupím foťák za 10 000 a víc, tak co s tím budu dělat? Dostali jsme HD kameru, měl jsem ji jednou na Barumce a jinak leží nevyužitá tři roky ve skříni. A drahý foťák by dopadl stejně. Takže hledám nějaký kompromis jak cenově, tak kvalitou. Když má Michal blbou zkušenost s tím Olympusem, tak se asi vítězem stane Casio :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Výběr foťáku

Příspěvekod sete » ned bře 17, 2013 8:57 pm

já si to myslel :grin: ale třeba by tě to focení taky chytlo tak jako mě.

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků