Registrovat

Diskuse

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod turbo32 » pon črc 02, 2018 8:30 am

jasne treba lepit, ja som momentálne rád za každú hodinu večer keď si môžem k tomu sadnúť. strašne rád by som fotil a prispieval, ale fak... nestíham. Čo sa týka modelára a článkov o autách...škoda, ale však máme tamiya mag :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pon črc 02, 2018 10:10 pm

Michal Doskočil píše:Hlavní je, aby to tu neumřelo, jak se zdá nyní býti v počátku ...

Tak to podpoř nějakou stavbou... Každý léto je na Paddocku stejný, určitě bych nevypisoval parte :D

Šumák: elektronický Paddock nebo cokoliv jinýho je ztráta času. Ale pokud se nudíš... :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod turbo32 » pát črc 06, 2018 11:39 am

máte prosím niekto typ ako namiešať farbu na prednú vidlicu? ducati panigale, anodizovaná zlata? základ mám chrómový, len otázka čo na to. či čistú clear orange, alebo mixnutú so striebornou? aby to nebolo príliš do oranžova...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Diskuse

Příspěvekod Dale Cooper » pát črc 06, 2018 6:58 pm

turbo32 píše:máte prosím niekto typ ako namiešať farbu na prednú vidlicu? ducati panigale, anodizovaná zlata? základ mám chrómový, len otázka čo na to. či čistú clear orange, alebo mixnutú so striebornou? aby to nebolo príliš do oranžova...

Já na to dávám orange clear a pak už záleží jen na intenzitě nastriku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod turbo32 » sob črc 07, 2018 8:52 am

no a máš to oranžové, resp príliš tmavé..tomu som sa chcel vyhnúť....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » sob črc 07, 2018 5:34 pm

Nedělal Begi svou Panigale barvama Super Metalic od Gunze?
U clear orange bych měl strach, že to skončí flekatý anebo každá pístnice bude jiná :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Diskuse

Příspěvekod Dale Cooper » sob črc 07, 2018 11:12 pm

Tak použij tu vidlicovou zlatou od zera. Dělají přímo ten odstín, ale musíš ji pak nalakovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Coming soon Cooper 71

Příspěvekod Dale Cooper » čtv črc 12, 2018 1:57 pm

Vracím se k nedávno probírané diskuzi, která proběhla nejprve v bulvárním stylu na modelforu a pak byla trochu komentována tady, kdy mj. zaznělo, že to tu upadá...

Kupodivu, právě v letošní letní okurkové sezoně se děje možná docela zásadní věc, která může dění zde oživit, nebo mu dát event. jinou formu. A jelikož vím, že i Hanz by rád nějak oživil publikační myšlenku, mohlo by dojít je spojení s projektem, který v tichosti asi rok chystám.

Využil jsem, že mám IČO na svobodné podnikání a v březnu jsem si rozšířil podnikání mj. na výrobu modelů a hraček, plus fotografování. Firma je oficiálně Petr Hromada, výrobky bych rád opatřil logem, které pro mne vymyslel Matwej a snad se mi ho podařilo vložit do příspěvku. Zároveň pro mne Matwej namaloval obtiskový aršík na Hondu RC213V AB Cardion Racing, verze 2015. Asi tušíte, že se to podařilo mj. i s osobním souhlasem Karla Abraháma ml., který nám poskytl i nějaké logotypy a který nám odsouhlasil osobně i formu modrých polí na jeho Hondě.

Výběr typu byl v podstatě jednoduchý. Nemám v úmyslu se modelářskými produkty uživit, ale rády bych rozšířil tržní nabídku za podmínek, kdy na tom neprodělám. Proto mám na stole cca 50 aršíků citovaných obtisků, vytištěných v perfektní kvalitě u pana Bodečka. Musím vyzdvihnout práci Matweje, který nejenže zařídil, že dekály jsou přesné, ale hlavně s panem Bodečkem vyřešili přechod mezi černou a modrou barvou, který nemáme formou rastru, jak je to obvyklé, ale skutečně krásným přechodem. Aby se obtisky prodaly, zvolil jsem sice neúspěšný stroj z roku 2015, ovšem stroj atraktivní díky tomu, že po Karlově zranění na něm jezdili i další piloti, takže počítám, že by zájem mohl být mj. v Japonsku, Španělsku, nebo Austrálii.

Další plány už jsou na světě, následovat by měly další obtisky na motorku v roce 2019 a zkoušíme nachystat i TK. odvíjet se ale budou hlavně od toho, abych udržel alespoň vyrovnanou ekonomiku značky...

Jak to souvisí s oživením Paddocku? Měl bych takovou vizi, a možná se s ní částečně překrývám s Hanzem, že bych rád zase začal publikovat články na internetu. Něco, jako byl Paddock magazín, ale třeba formou blogu, nebo webovek spojených s firmou Cooper71. Tím se nepřímo ptám Šumáka, nakolik by bylo složité, něco podobného zorganizovat. Moje představa by byla taková, že bych si zaplatil doménu Cooper71, na té by pak byl prostor pro články. Nikoliv diskuzi... Podobných for je už nadbytek. Primárně bych to asi nepravidelně zásoboval nejvíce sám, ale pokud by mi někdo poskytl pěkný článek, dal bych ho tam... Pokud by trval Hanzův entusiasmus, mohl by být spoluredaktorem.... Pokud by mi někdo nabídl texty z i konkurenčních kruhů, nebránil bych se... V podstatě tedy to, o čem se občas začne mluvit, oživení Paddock magazínu, formou nepravidelně obměňovaných stránek, mohl by tam být i eshop na produkty Cooper71... Dále by samozřejmě fungovalo Paddock forum, protože můj projekt by nebyl diskuzní...

Co vy na to kluci...?

Jinak obtisky momentálně testuju, cca do týdne by mohl být prototypový model, včera jsem je dostal a hned jsem na nich začal dělat... do prodeje bych to viděl tak v září, ještě bude třeba vychytat detaily, dodělat návod a balení, stanovit cenu, která vyplyne po součtu nákladů.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » čtv črc 12, 2018 5:34 pm

Dale, tak hlavně držím palce, aby ti nadšení vydrželo a aby to mělo i odezvu - jak ve formě ohlasů, tak i v obchodní činnosti.

Napadá mě myšlenka: proč platit doménu a tím oddělit čtení od diskuse? Virtuální prostor máme dostatečný a dokázal bych si představit, že by se v rámci fora vyčlenila sekce pro Tebe, resp. Tvůj projekt. Nenapadá mě nic, v čem by to mělo omezit Paddock... Pro mě je naopak výhoda, že bude vše pohromadě.

I když to někomu přijde nereálné a nemožné, Paddock znají i v zahraničí (Ken, automotiveforum, italové apod.). Pokud sem občas někdo mrkne, třeba zaznamená i Tvou aktivitu a nabídku. Klidně Ti mimo klasický bazar zřídím sekci s popisem v angličtině a můžeš to využívat pro prezentaci/prodej svých produktů (to stejný platí pro Matěje a další).
Je to můj návrh jak podpořit zajímavý nápad, nemusí se to líbit všem. Na druhou stranu, takovou možnost má každý a já za sebe nevidím důvod, proč ho nepodpořit - pokud budu v rámci administrace fora umět.

Klidně můžem v některých věcech spojit síly, ale to bych pořešil osobně nebo v uzavřené sekci.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod Hanz.77 » čtv črc 12, 2018 6:30 pm

Tak to jsou pro mě jenom dobré zprávy.
Detaily probereme společně u oběda v hospitality u MarkWDS na MotoGP v Brně. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Diskuse

Příspěvekod Matwej » čtv črc 12, 2018 10:11 pm

A protože jsme na veřejné části fóra , sluší se poznamenat ,že celé tohle vzniklo jako důsledek odmítnutí (protože je to prý strašně složité) jedné firmy vydávající obtisky.

Hanz.77 píše:Tak to jsou pro mě jenom dobré zprávy.
Detaily probereme společně u oběda v hospitality u MarkWDS na MotoGP v Brně. :wink:

Tam se sice asi nedostanu, ale na GP jsem hostem u Abajů v depu.
Snad se sejdeme a snad to pak nedopadne takto.

Více bude asi lepší řešit "za zavřenými dveřmi" .
:wink:

Moje představa je něco na tento způsob :
http://toygear.ru/index.php/ru/test-drive

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Diskuse

Příspěvekod Dale Cooper » pát črc 13, 2018 7:48 am

No, ten test drive vypadá dobře...

Koudyho návrh je také vstřícný, díkes, nějak to zkloubíme....

Ono mi asi stejně nezbyde nic jiného, než chca nechca(opravdu nechca :-() založit i ksichtobichlový profil.... Asi pověřím juniora...

Jinak ke vzniku... To nebylo nějak z trucu, prostě jsem měl v rukách materiál, kterému jsem osobně věřil... Za půl roku se uvidí, jestli právem, nebo jestli bylo rozumné se do toho nepouštět...

Jinak kvůli schůzce s Matwejem jsem si naplánoval Brno na dva dny, takže se my tři můžeme sejít (ne už v sedm...), někdy ke konci volných tréninků v pátek... Pokud tam bude už ten den Honza. Protože Matwej tam bude pak zase v neděli, to už já ne, plánuju sobotu a speciálně kvůli tomuto projektu jsem si naplánoval pátek. (já bych mohl i v tu neděli, ale mám averzi k rozjezdu desítek tisíc aut po ucpané D1. No a na pátek už mi nezbývá dovolená, takže proto až odpoledne.... Navíc bude v paddocku víc klid, mám tu zkušenost z loňska, kdy za posledních deset let, co jezdím sem tam na páteční volné tréninky dramaticky narostla páteční návštěva...). Na ten pátek zkusím domluvit, že by si na nás udělal čas chvilku i Karel a dáme mu prototyp modelu, plus nafotíme nějakou reklamu :-).

OK, přesunume se na zavřenou sekci....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Diskuse

Příspěvekod Matwej » pát črc 13, 2018 8:42 am

Ano Dale nebylo to z trucu , ale proto že ty i já jsme měli myšlenku které jsme věřili... :wink:
(tedy doufám ,že to trvá :-D )
Uvidíme kdo měl pravdu .
:grin:

Za mne musím říci, že ty obtisky byly pro mne výzva. Náročné to opravdu bylo, ale ne neřešitelné a s p.Bodečkem jr. jsme nakonec našli řešení. Ty barevné přechody jsou jeho zásluha. Podotýkám ,že to vše je vektorově,žádné .jpg .

Myslel jsem ,že se o tom všem rozepíšem až po hotové stavbě, předání a zveřejnění v tisku ... 8-[ .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pát črc 13, 2018 3:43 pm

V pátek dáte kafe jen na okruhu? Mohli bysme večer někde sednout na zahrádku poblíž okruhu, třeba by dorazil i Beaver s Bráchou :-k Napadá mě třeba hospoda kousek od Beavera v Troubsku, byli jsme tam na grilovačce před Modellbrnem.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Diskuse

Příspěvekod Madish » pát črc 13, 2018 4:39 pm

Držim palce! Snad taky časem vymyslim něco, čim bych mohl přispět / přiložit ruku k dílu, aby se to posouvalo :)

PředchozíDalší

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků