Registrovat

Pohyblivé obrázky v TV

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod beaver63 » čtv zář 20, 2012 4:30 pm

Zakládám toto vlákno k upozorňování na zajímavé filmy,dokumenty v TV.

A hned musím připomenout jednomu z adminů /neodpustil bych si,že by o to přišel/ datum 25.9.´12 na ČT2 v 22:20.Půjde skvělý film.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod ron » čtv zář 20, 2012 6:20 pm

toho roku to uz silo aspon 3x ...
kedze ide o dokumenty s nasou tematikou, avsak len v TV, tak to tu velmi huste nebude.
v tv akurat discovery a viasat - vselijake megatovarne, tie moto historie, pripadne car is born a pod.
na nete je toho vsak istotne viac...
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod Koudy » čtv zář 20, 2012 10:36 pm

Ron: Megatovárny jsou parádní, nedávnou jsem čuměl s otevřenou hubou na to, jak se dělají Porsche 911. Nejvíc se mi líbila pracovní pozice, kde borec v bílých rukavičkách 8 hodin denně přidělává logo na kapotu :D

Beaver: nene, v úterý má u mě šanci jen a pouze neverending story - Ordinace :D
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod beaver63 » čtv zář 20, 2012 11:12 pm

Koudy,neboj stihneš obojí Růžovka končí dřív jen si nachystej víc papírových kapesníků ať nemáš dosoplený rukáv ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod Poky » pát zář 21, 2012 6:59 am

Koudy píše:Ron: Megatovárny jsou parádní, nedávnou jsem čuměl s otevřenou hubou na to, jak se dělají Porsche 911. Nejvíc se mi líbila pracovní pozice, kde borec v bílých rukavičkách 8 hodin denně přidělává logo na kapotu :D



Stejnou pozici můžeš mít i u Renaultu, rozdíl je v tom že ty rukavice jsou gumový :grin:
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod Koudy » sob říj 13, 2012 10:29 am

Live přenos z Rally Legend, sobota 13. 10. od 17:00
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod ron » stř pro 19, 2012 10:03 am

nepresunieme to do diskusie? teraz som tuto temu 5minut hladal, lebo som netusil, ze je v sekcii "akce". dik.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod ron » stř pro 19, 2012 10:46 am

tato sezona (2012) je bohata na nove tv shows o stavbe aut. tak som sa rozhodol zhrnut ich a aj nejake starsie/zname a dat sem dojmy...
troska skoda, ze tradicne klise US shows = malo casu na projekt pokracuje vzdy a vsade, ale co uz..

zacnime starym American Chopper. to pozna asi naozaj kazdy. show zacala v roku 2003 (!). podla mna zakladatel zanru. rodinka manikov stavia choppre na zakazku. zacinaju v malej dielni a upech ich neustale posuva vpred, roztaca sa biznis. zaklad = draha zakazkova motorka pre (znameho) klienta, spolocnost. a vzdy v krutom casovom limite (och :<). okrem casu je tu konflikt (prisny) otec vs. nadany, ale pohodovy/lenivy syn. pre mna je to vsak takmer vzdy niekedy az viditelne hrane. vsetko konci po vela rokoch a motorkach ich rozchodom, zalozenim konkurecneho biznisu, osobnym, rodinnym konfliktom a nakoniec obchodnymi pravnymi spormi. na zaciatku to pre mna bola bomba. uplna bomba. prva vec svojho druhu sadla dokonale. stavbe motoriek bolo venovane dost casu. cim dalej, tym viac sa to vsak zacalo opakovat, a nakoniec (najma uz v pokracovani, kde sa ukazuju obidve dielne a stavba v nich) uz islo hlavne o ten konflikt. oznameny je definitivny koniec show. ja osobne stale dumem, ci ten konflikt nebol hrany. najma s cielom zvysit klesajucu sledovanost, popularitu (pisalo sa o tom vsade = sud, koknurencia atd), diverzifikovat zdroje (dve dielne) a zvysit moznosti prijmu (viac motoriek, prachy z TV, klientov atd). ale ktovie, ako to bolo..
odporucanie: kto nevidel (a motorky ho zaujimaju), odporucam. urcite vsak od zaciatku, cim dalej, tym je seria slabsia.

American Hot Rod
klasicka amerika = dielna Boyda Coddingtona stavia auta na zakazku a ma na to stale malo casu, navyse je stale nejaky konflikt a neprijemny boss (turbo klise) :> tento program sa mi pacil. kazdy projekt bol na aspon na dve casti (na zaciatku vacsina 3-4 a jeden projekt dokonca 5), takze autu sa venovalo dost casu. bolo vidiet vsetky fazy stavby a montaze, co je super. jednotlivi zamestnanci dostali svoj priestor a kedze kazdy bol svojsky, o zabavu bolo postarane. vcelku dost kontroverzie (aj realnej, nie len hranej), najma ohladne konkurencie s davnym rivalom majitela (chip foose) a pretahovania/odchody zamestnancov, a tiez ohladne originality a skutocnej historie majitela, jeho biznisu atd.. show definitivne ukoncuje smrt majitela Boyda Coddingtona.
odporucanie: urcite odporucam pozriet.

Rides
pekna seria, ktora sa venuje autam ako takym, a hlavne roznym specialnym, postavenym, upravenym autam. kazdy diel je o inom a je tematicky ladeny. dobre na pozretie a na zoznamenie sa s roznymi menami a dielnami. uvidite tam vselico, od zbierky parnych aut, cez real fire mike lavalleeho, cez west coast customs az po chipa foosa
odporucanie: urcite odporucam, aj ked vela veci je dnes uz troska starsia, predsa len, show zacala pred 10 rokmi (a trvala 4)

Overhaulin'
partia vam ukradne vase stare auto, ktore je vasa srdcovka. nachyta vas cez telefon, ze je bud ukradnute, ale vam ho zabalivili, alebo on pridete nejak inak. natahuje s vami cas. spoji sa s vasimi blizkymi, ktori im povedia, ako ste vzdy chceli, aby vyzeralo. pride chip foose a nakresli z toho nejaku masinu. a za 7 dni (presne, musi byt tlak za kazdu cenu) ho prestavaju do tej podoby. potom vas niekam zavolaju (akoze si po neho prist, alebo nieco podpisat) a vy omdlievate od prekvapenia a je to to najkrajsie auto najlepsie upravene na celom svete. celkom sranda koncept, ale za 45 minut z toho extra nevykuzlite, prestavba je vidiet z rychlika, ta omacka okolo toho sa opakuje. navyse (a hlavne), neverim, ze to nie je cele nahrate a dohodnute dopredu. proste neverim. ak by to tak aj v prvych par dieloch bolo (ani tomu neverim), urcite nie zakazdym.
odporucanie: jedna z tych najslabsich veci
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod Koudy » stř pro 19, 2012 11:28 am

Rone, dobrý nápad - téma přesunuto. K sérii American Chopper: už to ztratilo náboj, ale o Paulu Jr. bych určitě neřekl, že je pohodový nebo líný. Co bys pak chtěl napsat o jeho bráchovi Mikeym? :lol:

Deadliest Catch
Nesouvisí to s autama nebo motorkama, ale na Discovery je pro mě absolutně "da best". Už to sleduju asi čtvrtý rok a když umřel kapitán "Cornelia Marie" Phil Harris, tak jsem to málem obrečel. Série o lovu kamčatských krabů v Beringově moři, jedno z nejdrsnějších povolání na světě. Představa, že při -30 °C makám 35 hodin s hodinovou přestávkou na palubě ve sněhové bouři je fakt brutální. Během natáčení pár námořníků zemřelo, některé lodě se ztratily, celkem drsná záležitost...
Hodnocení: pro mě určitě nejzajímavější pořad za posledních pár let

Wheeler Dealers
Další pro mě "must see" série. Mike (obchodník) koupí auto, které je nějakým způsobem vyjímečné (buď výrobcem nebo typem) a společně s Eddem (mechanik) se ho snaží uvést do lepšího stavu (případně částečně renovovat). Nakonec auto prodají a snaží se na tom vydělat nějakou libru, hlavně se snaží najít kupce, který to auto bude dál udržovat.
Hodnocení: zajímavý a vtipný pořad, občas s užitečnýma nápada jak a co vylepšit s minimálníma nákladama a hlavně se tam vyskytují opravdu neobvyklý auta (např. BMW 850, Lotus Esprit, DeLorean, občas nějaká amerika, Jaguar, Karmann atd).

Chop Shop - London Garage
Toto je trochu šílenost, Bernie (majitel dílny) zaměstnává indickýho "tunera" Leepu, se kterým vždy koupí nějaký auto a Leepu se na tom vyřádí. Ve finále to občas vypadá dobře, ale v pár dílech už se Bernie snažil indickýho tunera zabít, když viděl výsledek a celkové náklady :lol: :lol:
Hodnocení: někdy zajímavý přestavby, jindy to připomíná český laminátovo-dřevěný tuning...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod ron » stř pro 19, 2012 1:25 pm

.. Jr. ma proste svoj pristup k praci, ako kreativny pracovnik, dobry konstrukter a hlavne spolumajitel firmy ma o nieco volnejsi rezim. prezentovane z pohladu otca je to, ze je lenivy a nezodpovedny..

... Is Born
Mark Evans sa na Discovery Ch. objavil viackrat. v tejto dlhsej volnej serii postavil vselico. auta (a car is born, a car is reborn, sport car is born, mg is born, 4x4 is born), motorky (a bike is born), vrtulnik (!) (a chopper is born) a lietadlo (a plane is born). je to britska vec, takze iny styl ako chaoticke casove stresy, zaobera sa detailami, kazda vec je na vela dielov, pomedzi to sa venuje teme (napr testy starych sportovych aut pri stavbe svojho).
odporucanie: napriek nadychu isteho retra (styl programu, velkost teamu atd) je to prijemny program, pri ktorom sa da "zamazat od oleja", co je len dobre.

Biker Build-Off je sutaz stavitelov motoriek. dostanu zadanie a postavia to po svojom. na zraze potom ludia hlasuju za vitaza. je to take motorkarske, drsnejsie, stavbe nejak extra nedaju, je to len take sledovanie, ako sa uberaju tam, kam sa uberaju.
hodnotenie: pre mna pomerne nevyrazna show s negativnou prichutou - nevyhovuju mi totiz vacsinou typkovia, ktori sa tam prezentuju. akoze drsni, potetovani, ale na mna prilis "stylovi".

Street Customs
pohlad na pracu West Coast Customs. sme pri LA, sme west coast customs, chodia k nam celebrity, bohaci, prestavujeme uz 20. hummer... toto je zhruba napln toho, co v tejto serii vzniklo. ak je to v ramci rides, tak este ok, ale na samostatnu show...
hodnotenie: mna nebavi pozerat, ako daju na hummer 27" kolesa s 4cm pneu a tociace sa stredy, pricom najvacsi problem je, ako na plasmu dovnutra auta napojit naraz aj playstation aj kameru zvonku, aky tv tuner dat do stredovej konzoly, kolko W. da subwoofer atd atd. a vas?

Monster Garage
zistil som, ze toto som nevidel a mylim si to s niecim inym. ale aj tak to sem davam, mozno niekto sledoval. bol tam jesse james (west coast choppers). ako som pochopil, prerabali auta na nejake hluposti...
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod ron » stř pro 19, 2012 2:17 pm

v Hot Rod Apprentice ma hlavne slovo Jimmy Shine, naberie si nejake mladsie zufale existencie, ktore boli v base, alebo mali nejaky problem so zakonom a ti pre neho pracuju v dielni. stavaju nejake hot rody, no neraz maju problem sami so sebou.
hodnotenie: pre mna nevyrazna show, kedze necakam nedockavo do dalsej casti, ci ten a ten sa spamata a dostane flek, alebo si ho udrzi, alebo skonci opat na ulici. su aj lepsie..

Desert Car Kings
mam rad americku pust, arizona je mimoriadne zaujimava, milujem vrakoviska, zboznujem hrdzave stare americke auta. to vsetko tam je. teoreticky dokonala show. po vizualnej stranke je tento program dobry. ale spracovanie je hlupe a prestavba aut je fraska. vyberieme auto z vrakoviska, z druheho vezmeme nahradne diely, prestavame ho a predame, ale tych par prestrihov stavby je biednych. ostatne okolo je omacka bezo zmyslu.
odporucanie: ako vizualna inspiracia fajn, inak nula bodov..

Jesse James: Outlaw Garage
jesse vsetko stare zanechal a zacal novy biznis inde. zda sa, ze zvaznel. ako vravel nas fyzikar: "zivot ho naucil". klasika, stavba s nejakym limitom, hoci umelo vymyslenym. jedna z noviniek a je to na nej vidno. ono to vobec nie je zle!
hodnotenie: odporucam, v podstate nevidim dovod, preco nie. uvidime este ako sa to ukaze dalej.

Chasing Classic Cars
videl som len jednu cast, ostatne mi usli. ale ved to este pojde. je to pekne. doslova, lebo je to pekne natocene (pozerat v HD povinnost). vela pokecu, pre niekoho specialne kusky. problem je, ze tam nie su auta, ktore by ma bohvieako zaujimali,
takze hodnotenie: neviem

Fast N' Loud
toto je fajn. kupovanie, prerabanie a predavanie aut. klasika. ale vizualne perfektne, auta presne podla gusta, celkom normalni ludia. aj viac aut naraz, ale aspon je toho vidno viac (vrakovisk, vyjednavania a napodiv, aj nieco z prac na tych autach).
hodnotenie: velmi dobre, urcite odporucam. pekna inspiracia.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod turbo32 » stř pro 19, 2012 7:31 pm

na discovery teraz ma zacat nejaky porad o restaurovani japonskych aut ale iba v jp....aj tak nemam discovery :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod Dale Cooper » stř dub 10, 2013 1:46 pm

Tak jsem zvědav, záběry v traileru vypadjí výborně, auta jsou jak mají být, oba herci se docela podobají, nejvíce asi pak představitelka paní Laudové...

http://f1sport.autorevue.cz/video-upout ... udou-35518

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod beaver63 » stř dub 10, 2013 7:19 pm

Opravdu to vypadá dobře a jsou si celkem podobní ... jen se bojím aby nezasáhla ještě cenzura a např. Marlboro nebylo rozčtverečkováno :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Pohyblivé obrázky v TV

Příspěvekod Poky » čtv dub 11, 2013 1:15 pm

Doufám že to nebude taká kokotina jako Slyho Formule! ...
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Další

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků