Registrovat

Dovolená

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Dovolená

Příspěvekod Koudy » stř črc 04, 2012 10:24 pm

Potřeboval bych radu od zkušených cestovatelů. Letos se asi přidáme ke stádu a vyrazíme poprvé do Chorvatska. Už týden sedím u netu, hlavu mám jak pátrací balon a sem z toho čímdál větší jelínek.

Je lepší objednat ubytování přes net (a zkusit věřit fotkám) anebo dojet na místo a hledat až tam? Jet naslepo je prý dobré (podle diskusí na netu) v tom, že se dá sehnat bydlení pro 2, tzn. pokoj s kuchyňským koutem, do 20€/noc. Většinou se totiž na netu nabízí ubytování od 50€, což je pro dva lidi dost vzhledem k tomu, že už nafta pro stádo nenažraných sobů + highway tickets vyjdou na cca 8 000.

Chceme zkusit poloostrov Istrie (tam to možná vemu přes Itálii), případně jet níž na Krk (do Bašky), ale dál než k Zadaru už nejedu [-X

Budu rád za každý tip nebo doporučení, dík [-o<
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dovolená

Příspěvekod beaver63 » stř črc 04, 2012 11:04 pm

Nějaký takový dotaz byl na MF,ale už to smázli mám pocit,že Ron se v tom orientuje ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Dovolená

Příspěvekod Matwej » stř črc 04, 2012 11:08 pm

Vůbec do Chorvatska nejezdit. :-D

Moji rodičové jezdili pravidelně (10r) k Makarske a k Splitu. Pak řekli (cca 3r zpětně) ,že Chorvati jsou banda loupežníků a jezdí do Řecka (to už letecky a auto na projíždky si půjčí tam) .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dovolená

Příspěvekod beaver63 » stř črc 04, 2012 11:15 pm

No ještě mě napadá Koudy,ty máš pocit,že je tady málo teplo :lol: Aby to ti tví sobíci vydejchali :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Dovolená

Příspěvekod turbo32 » stř črc 04, 2012 11:50 pm

chorvatsko je picovina, vsade ta zderu z penazi a ja s autom som sa tam necitil vobec slobodne pretoze zo vsadial pocujes ako ta za vsetko spokutuju, plaze strkove a male ako na priehrade hocikde na slovensku, proste juhoslavia. grecko bolo super autom, v solune som parkol na kopceku pri hradbach a nebal sa ze si najdem papucu,, krajsie plaze teplejsia voda pamiatky atd

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Dovolená

Příspěvekod ron » stř črc 04, 2012 11:57 pm

na MF bola na to otazka, zislo sa tam par dobry tipov v dvoch troch obsiahlych odpovediach (jedna odo mna), ale pozeram, tema uz nie je (!!!) nechapem, nebolo tam totalne nic proti pravidlam, takze netusim, kam zmizla. skoda!!!
znova to pisat vsetko asi nebudem, ale par myslienok...

chorvatsko odporucam. bol som aj v grecku (ked uz spominame, ze radsej grecko), v oboch su pre aj proti. tento rok je grecko vyhodne ako nikdy, ale aj chorvatsko ma vela co do seba.
istria - preco nie, je to blizko, tepla voda. silne odporucam mesto rovinj. plaze nic moc, ale na to sa v chorvatsku oplati hrat az od makarskej, kam je vsak vela a vela stoviek kilometrov. ono, kto chce klasicku opekaciu letoviskovu plaz, tomu staci ostat v taliansku (bibione, lignano). tu sa okupat da a voda je pekne cista. vodna obuv povinnost ako vsade v chorvatsku. bonus je mimoriadne prijemne historicke mestecko na vecerne vychadzky.
ubytko urcite cez net dopredu. na mieste sa sice da, ale... niekto vam tam v stanku ponukne nejake volne ubytko a musite sa na neho ist pozriet. ked nevyhovuje, znova. kamarat tak cele poobedie chodil horedole a ostal asi v 5.-6. ponuke. ano, mozno bude aj lacne, ale lacne znamena slabe a kedze predpokladam nejake zakladne poziadavky na uroven ubytka pocitam, ze stat menej ako cez net to nebude. cez nete vidis nejake foto, pozries si mapu, skontrolujes polohu cez satelit (v tomto je najvacsia "nepresnost". pokojne poviem klamstvo. proste 250m k moru znamena k nablizsiemu betonovemu kusu pobrezia, ale kupat sa da tak o 1.5km :)
po skusenostiach odporucam nabalit si nejake zasoby na ranajky a pivecko z domova.
v pripade hocijakych otazok sa kludne pytaj, podla moznosti odpoviem.
aj ja akurat hladam nejake ubytko na toto leto, ale pozeram, ze to bude sakra problem. no pravda, mam konkretne poziadavky, ktore mi zuzuju vyber, ale aj tak, tento rok je 'husto'. je vidno, ze vela ludi je miesto egypta a grecka v chorvatsku.

p.s. riesit juzanske narody ako lupeznikov, tak teda neviem. jednak je to ina natura a jednak idem tam na dovolenku, takze.. konkretne pripady su, ale povedzme pravdu, aj u nas je milion tych, ktorych jediny ciel je osklbat ta.
pokuta? za co? rychlost, parkovanie? ja som tam pokutu este nedostal. u nas mam ovela vacsi strach z pokuty ako tam.
plaz kamene? no to je chorvatsko, to je istota, tam piesok nenajdes. chces piesok, ides grecko, spanielsko... karibik... vyhoda kamenov - cista voda. a borovice okolo (nie vyprahnute kopce grecka napr.).
zderu z penazi? drahe veci? drahe jedlo? pitie? ubytovanie? zabava? vstupy? na kazdom turistickom fleku na svete je draho. o vsetko sa da bavit, ale potom uz konkretne.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Dovolená

Příspěvekod Koudy » čtv črc 05, 2012 10:06 am

Rone, takovou vyčerpávající odpověď jsem nečekal, díky moc.
Do které části chceš jet, kamoš mi dal kontakt na prověřené ubytování (jezdí tam 6 let) v Živogošce, je to pohodlné bydlení za dobrou cenu a hned u moře. Jsou to vybavené apartmány (dva jsou teď nové), s klimou, kuchyňkou a terasou, parkování u domu. Pro dva chtěl za apartmán 40€/noc, což není moc, ale jet 2 000 km ve dvou je nevýhodné. To by mě vyšlo i s bydlením cca 15 000 Kč a je to bez jídla. Ale při obsazeným autě už je to pohoda. Tady je link.

Zkusím ještě pár dní před dovolenou nějaký last minute do Řecka s all-inclusive, to vyjde na podobný kačky (bohužel je to letadlem :((( ). Když nic nebude, tak prostě skončíme v HR.

Matěji: jestli někdo jezdí na jedno místo 10 let, tak potom může mít takový pocit, protože může rok od roku srovnávat rostoucí ceny. Naštěstí nejsem typ, který by chtěl jezdit na jedno místo, takže do Chorvatska jednou a dost 8)
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Dovolená

Příspěvekod ron » čtv črc 05, 2012 10:32 am

ako vravim, rovinj. to stare mesto je pre mna mimoriadne prijemne na vecerne prechadzky, preto ho tak preferujem (v kombinacii teplej vody a dobrej dostupnosti).
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dovolená

Příspěvekod beaver63 » čtv črc 05, 2012 4:51 pm

Koudy ser na HR,na Islandu je taky moře a není tam takovej pařák :P

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Dovolená

Příspěvekod Koudy » čtv črc 05, 2012 6:03 pm

Beaver: kdyby bylo po mým, tak jedu zase Finsko. Jezer až moc, dám pár klobásků ze soba, nějaký ty čerstvý grundle, zbořím se untrhund z Karjaly a můžou si mě odvést dom :mrgreen: :mrgreen:
Ale při výběru této dovolené mám jen poloviční rozhodovací právo (aspoň teda pevně doufám :twisted: ), takže nemůže být jen po mým. Zkouším sehnat něco v okolí toho Rovinj, třeba si tam dáme Demenovku s Ronem a on pokecá s bývalou sousedkou :grin:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dovolená

Příspěvekod beaver63 » čtv črc 05, 2012 6:42 pm

Aha,ty to chceš pojmout jako rodinou dovolenou :lol:

Příspěvky: 256
Registrován: pon úno 06, 2012 9:59 am
Bydliště: Brno

Re: Dovolená

Příspěvekod Brácha » čtv črc 05, 2012 9:42 pm

Jest-li můžu z vlastní zkušenosti poradit, tak já jsem sháněl ubytování až na místě a vyrážel jsem v neděli brzo ráno,
abych se vyhnul sobotní výměně turnusů. Byl jsem tahle 2x na Krku a pohoda. Jak přejedeš most na Krk, tak je parkoviště,
kde soukromníci nabízí ubytování. Ceny si už nepamatuju je to tak čtyři roky zpátky. A vůbec nejlepší je vyrazit až v září,
haranti jsou ve škole a na plážích je klid, důchodci už moc neřvou a v noci není takový teplo. 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Dovolená

Příspěvekod sete » čtv črc 05, 2012 10:08 pm

ahoj Koudy s chorvatskem ti neporadím,já tam byl jen jednou taky autem ale ne jako řidič-jeli jsme tam s rodičema a bráchou ve felicii-otřesnej zážitek -kor když nám nespinál ventilátor na chladiči a tak jsme museli topit abysme neuvařili motor.už nikdy víc :grin:
ale kdyby si chtel někam letet tak neboj já se ti o ero postarám :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dovolená

Příspěvekod bazilišek » pát črc 06, 2012 10:24 am

Tos mi připoměl cestu do Rumunska.
Jeli jsme ve třech autech, Kangů s klimou, Clio s klimou, a já s mladou jsme jeli se švárou v jeho felině, ve který když se zapla neexistující klimatizace, tak z ní ještě lítalo jehličí.
V Temešváru bylo venku čtyřicet a v autě třiačtyřicet, díky všudypřítomným žebráckejm olíbávačům kapot a maminám, který strkali své špinavé děti rovnou do okýnka, jsme museli jet dále se zavřeným autem.......no něco úžasnýho :((( .
Takže Koudy jestli hledáte i trochu toho adrenalinu a vzrušení, tak jedině Rumunsko a přez Temešvár (ikdyž to asi takle vypadá v každém větším rumunském městě) :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Dovolená

Příspěvekod Koudy » pát črc 06, 2012 11:01 am

Brácha: dík za tip, Krk je náhradní varianta, když nevyjde Istrie. Akorát podle toho co jsem vyčetl na netu, tak kvůli výměně turistů nabízí Chorvati ubytování od soboty do soboty. Takže když dojedu v půlce týdne, s největší pravděpodobností nabídnou ubytování jen do soboty.
Kdybych věděl ty informace o HR co vím teď, tak bych si dal dovolenou na konec prázdnin, teď už to přehodit nemůžu.

Sete: a kolik brzdovky tak průměrně použiješ na jedno letadlo? :D

Bazi: to s tím jehličím je dobrý :lol: :lol: Jen nějak nechápu, co láká lidi na návštěvě Rumunska :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Další

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků