Registrovat

Dovolená

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Dovolená

Příspěvekod turbo32 » sob čer 28, 2014 7:26 pm

Posielam pozdrav z HR 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dovolená

Příspěvekod beaver63 » sob čer 28, 2014 10:15 pm

Zdravím do HR a užij si Ožujsko :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Dovolená

Příspěvekod Dale Cooper » úte črc 08, 2014 11:21 am

Kluci jižní Čechy jsou opravdu krásné...

Já už mám za sebou Sázavu a už se nemůžu dočkat jižní Moravy :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Dovolená

Příspěvekod Janči » úte črc 08, 2014 1:18 pm

Na južnej Morave som bol cez víkend, síce som ju len tak lízol z Valtíc cez Břeclav do Hodonína, no je tu skutočne krásny kraj najmä na kolo. Celkom mi je ľúto, že sme nemali viac času a museli šlapať naspäť na Slovensko. Niekedy sa tam budem musieť vrátiť a pojazdiť tam toho viac.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dovolená

Příspěvekod beaver63 » úte črc 08, 2014 7:19 pm

Janči já vím proč se ti u nás líbí, protože nemusíš jezdit tolik do kopců :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Dovolená

Příspěvekod Janči » úte črc 08, 2014 7:30 pm

To máš pravdu, ale už trénujem aj tie kopce doma :D
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dovolená

Příspěvekod bazilišek » úte črc 08, 2014 9:34 pm

Janči píše:Na južnej Morave som bol cez víkend, síce som ju len tak lízol z Valtíc cez Břeclav do Hodonína, no je tu skutočne krásny kraj najmä na kolo. Celkom mi je ľúto, že sme nemali viac času a museli šlapať naspäť na Slovensko. Niekedy sa tam budem musieť vrátiť a pojazdiť tam toho viac.


To je tím, že jsou všichni moraváci imrvére zalezlí ve sklípku a nemají čas jako češi ničit krajinu :grin: :grin: :grin: :grin: jen svoje játra. :grin: :grin: :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Dovolená

Příspěvekod Janči » úte črc 08, 2014 10:21 pm

Taký pocit som mal práve v Rakúsku, tam sme skoro nikoho nestretli. Na Morave bolo celkom živo :lol:
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Dovolená

Příspěvekod Janči » ned lis 09, 2014 9:38 pm

Na konci leta sme s kamošmi išli na trip po severnej Európe. Išli sme cez Česko, Nemecko do Dánska, kde sme vyložili moju sestru a ďalej sme pokračovali cez Švédsko, Nórsko, opäť Švédsko (tu sme na jednu noc prekročili severný polárny kruh) a potom späť cez Fínsko, Pobaltské štáty a Poľsko domov. Na cestách sme boli 16 dní, prešli sme celkovo 7300km autom, plus niečo trajektami. Píšem to sem až teraz preto, lebo sa mi nechcelo upravovať fotky a až teraz máme zostrihané video z výletu :lol:
Spávali sme väčšinou v stanoch, 3 krát u nejakých známych a za ubytovanie sme platili len poslednú noc v Lotyšsku.

Tu je 10 minútové video
https://www.youtube.com/watch?v=xcRw_Gi ... e=youtu.be
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Dovolená

Příspěvekod sete » ned lis 09, 2014 10:08 pm

pěknej výlet =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Dovolená

Příspěvekod Matwej » ned lis 09, 2014 10:39 pm

Pěkná expedice. Některé místa jsem poznával, neb jsem tam byl.
Podobnou expedici jsem podnikl pře 10 lety. Jen Polsko(Mazurská jezera), Litva, Lotyšsko, Estonsko, a Rusko. Jen jsme měli jasný a přesný cíl.
:wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Dovolená

Příspěvekod Koudy » ned lis 09, 2014 10:50 pm

Janči, parádní výlet ;-I
Litvu, Lotyško, Estonsko a Finsko mám už taky za sebou. Dánsko, Švédsko a Norsko plánujem, takže bych byl rád za nějakou přednášku, třeba na jarním Wotvíráku :wink:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dovolená

Příspěvekod beaver63 » pon lis 10, 2014 12:02 am

Janči,fakt paráda =D>
vypadá to,že jste si náramně užili ...
Koudy,to Norsko bych asi být tebou vynechal tam už jsou kopce co kopce,hory :lol:

Jinak mně to nedá,když jsem viděl záběry z Öresundského mostu tak od příští soboty budou dávat na ČT2 první řadu skvělého krimiseriálu Most.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Dovolená

Příspěvekod Michal Doskočil » pon lis 10, 2014 2:49 am

.. Janči opravdu paráda, co víc dodat. Operu v Oslo už jsem chtěl několikrát, ale prostě mi to nevychází a na takhle dlouho v kuse už vůbec ne, zatim ...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Dovolená

Příspěvekod Janči » pon lis 10, 2014 8:40 am

Koudy, prednáška nie je problém, môžem doniesť aj nb s fotkami, je ich celkom dosť.

Musím ale povedať, že sa nečudujem, keď ľudia chodia takúto trasu v opačnom smere, že začnú Pobaltskými štátmi, potom idú Fínsko a Švédsko no a Nórsko si nechajú až na záver, pretože to Nórske pobrežie je niečo neskutočné. Oproti tomu bolo už Švédsko a Fínsko dosť nuda :lol: Bohužial, my sme v opačnom smere ísť nemohli, kvôli tomu, že sme mali pevne stanovený dátum príjazdu do Dánska a skôr sme vyraziť nemohli. Náš smer cesty mal ale tú výhodu, že sme boli v Nórsku v podstate na začiatku výletu a tým pádom sme si pobyt tam mohli predĺžiť na úkor ostatných štátov. Tam sme sa aj zdržali o 2 dni dlhšie, tak sme sa potom už nestihli zastaviť v Litve ani Poľsku. Tam pôjdeme zas niekedy nabudúce :lol:
Bolo to dosť km na 2 týždne, viac času sme však nemali a nemohli sme sa zastaviť na dlhšie všade, kde by sme chceli, prehľad sme si ale spravili a rozhodne sú miesta, kam by som sa ešte chcel vrátiť.

Na cestu sme vyrážali s tým, že chceme ísť až za polárny kruh, vidieť polárnu žiaru, nejakého toho soba, losa a čo najviac toho zažiť. Nemali sme naplánované kde budeme spávať, čo bola celkom sranda, hlavne v okolí Bergen, keď sme ani po 9 hodinách jazdenia po všetkých možných bočných cestách nenašli prázdnu lúku na rozloženie stanov a tak sme o 3 v noci zakotvili na odpočívadle a rozložili sa tam. Nemali sme ani žiadny presný časový plán, len sme približne vedeli, kde chceme kedy byť (samozrejme sa nám postupne tento plán rúcal už od prvého dňa :lol: ). Trasu sme mali naplánovanú dopredu, no tú sme v Nórsku nakoniec celkom dosť zmenili. Mali sme však obrovské šťastie s počasím, ktoré nám vyšlo úplne fantasticky a až na pár kvapiek v Kodani a Bergen sme mali stále krásne slnečno.

Takto zhruba vyzerala naša trasa
Ján Hanuska

PředchozíDalší

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků