Registrovat

WTCC

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

WTCC

Příspěvekod Janči » ned dub 13, 2014 7:56 pm

Kto sledoval prvé dva závody a čo na to hovoríte?

Nové autá, ktoré nikto okrem Citroenu nemá poriadne otestované, a bolo vidieť, že niektorí majú dosť problémov. Citroen bol suverénne najrýchlejší, bez akýchkoľvek mechanických problémov, aj keď druhý závod skončili len 2 z nich po zrážke Mullera s Cornelom. Celkovo sa mi ale tie nové autá nepáčia, jediné autá, na ktoré sa tam dá podľa mňa pozerať sú Hondy. A keďže fandím Honde, tak ma celkom sklamalo, že Tarquini prišiel v tréningoch o auto.

Prvý závod bol celkom nuda, Citroen od začiatku na čele, tímový súboj medzi jazdcami Citroenu nebol žiaden, ani v prvom, ani v druhom závode. Som dosť zvedavý, aký vplyv bude mať táto taktika na celkovú náladu v tíme a ako to bude brať Muller, ktorý skončil v prvom závode ako posledný z jazdcov Citroenu a druhý závod nedokončil.

Druhý závod bol o dosť zaujímavejší, hneď po štarte došlo k nehode medzi Bennanim, Coronelom a Mullerom, odkiaľ Bennani vyšiel s rozbitým predkom auta, avšak auto pojazdné, Coronel rozbil auto kompletne a je možné, že nenastúpi ani na nasledujúci pretek vo Francúzsku a Muller tak, že pretek nemohol dokončiť. Celkom som bol ale prekvapený rýchlym rozhodnutím o vinníkovi nehody a potrestaní Bennaniho, každopádne, ten nám ukázal následne veľmi pekný závod a bojoval statočne, 4té miesto mu uniklo len o 0,026 sekundy v súboji s Chiltonom (vyhral len vďaka dlhšiemu prednému spojleru :lol: ). Tento závod však dokončilo len 8 áut kategórie TC1, Valenteho Cruze začal dokonca po závode horieť.

Som teda veľmi zvedavý ako jednotlivé tímy vylepšia autá a či budú schopné konkurovať Citroenu.
Ján Hanuska

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků