Registrovat

#24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

#24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod ron » pon led 06, 2014 1:15 pm

po nejakych, zasadne nevydarenych, pokusoch som nakoniec postavil aj "duhu". prvy krat som to chcel postavit minimalne pred 5 rokmi, ale zlyhaval som na kazdej faze. bolo to este v case, kedy som mal original dupont cervenu farbu. bola to ale dvojzlozka, pricom som si ju poskodil a to sa opravit proste neda. takze nic. potom som laboroval s modrou. nakoniec som si ju namiesal a bola zufala. dobre, ze sa to nepodarilo. medzitym som sa bol na to auto pozriet 2x nazivo v muzeu. takze nakoniec som si namiesal "kvalifikovany odhad". presne to nejde, lebo je jasne, ze to bolo v roznych rokoch, pretekoch, verziach, stave vyblednutia atd stale ine, takze je mi to uz jedno. keby som bol zero, kludne toto vydam ako autenticky odtien. potom prisli na rad dekaly. zo stavebnice uplne nepouzitelne. totalne priesvitne a kompletne vyzute farby, zaroven tvrde, zazltnute, proste vsetko, ako moze byt dekal zly. tade cesta nevedie. nastastie sa mi medzicasom dostali asi za 2 dolare do ruk slixx dekaly a tie by boli fajn. keby to neboli slixxy, ktore na prelome 90s/00s praskali na bielej. kedze biela je aj podkladova, tak.. mozno uz aj vekom, alebo skladovanim boli, ale pravdepodobne su proste take - aj tvrde. ked su tvrde a praskaju, tak najma po hranach to utrpelo dost. tym padom je to totalne cista vitrinovka. akurat som pouzil leptane 3 dielne hood pins detail master. a v casoch, ked som s tym zacinal som urobil aj vodicovu safety net z pasky. nicmene sa mi potvrdilo, ze je to zbytocne - v podstate to o nic moc lepsie nevyzera, pokial to nema byt odopnute a polozene dole, tak je to jedno. tym, ze je to 100% len a iba vitrinovka sa to nakoniec stalo o to zbytocnejsie. rovnako ako aj hoodpiny.
inak, su veci, ktore su zakliate. a jeff gordon pre mna zakliaty byt musi. nech robim jeho model novy, stary, vzdy sa pokazi vsetko, co sa da. zivot...
Přílohy
Obrázek
In Rust I Trust

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod Sumak » pon led 06, 2014 2:40 pm

z těchto malých fotek to vypadá docela slušně...
na velkejch bych třeba něco našel... :-D
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod bazilišek » pon led 06, 2014 6:46 pm

Jseš asi na sebe moc náročný, mě se to líbí moc.
Jak jsi dělal ty tenký černý linky mezi duhou, nebo jde o obtisk?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod ron » pon led 06, 2014 6:58 pm

jo, duha je dekal. prave to praskalo, lebo to ide cez okraje atd
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 363
Registrován: ned pro 01, 2013 11:08 pm
Bydliště: KPM Bratislava

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod begi » pon led 06, 2014 9:42 pm

iste chapes, ze na toto nemozem jedno krive slovo povedat. moja dvadsatstvorka ;-I
Vlado Begera

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » čtv led 16, 2014 2:25 pm

Zdar,
Za NASCARy - velkej tleskač, za malý fotky palec dolů. Mám tyhle auta moc rád a těch fotek je škoda, rád bych koukal na velký
Duha z obtisku musela bejt maso, ale stříkat bych to asi taky nechtěl. Spáry už tu proběhly - dle vkusu každého ...
Trochu se mi nelíbí ty ustřižený "contingency decals" za předním blatníkem - neviděl jsem to takto, ale pokud máš fotku jako bych nic neřekl

Jakou jsi dával červenou?
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod ron » čtv led 16, 2014 9:50 pm

tak co ti poviem, ten dekal by sa tam inak proste nevosiel. takze co, bud odrezat tie, co sa nevojdu, alebo cez okraj. kedze som na to prisiel po polozeni na model (kto by to premeriaval dopredu??), tak uz sa riesenie vyberat nedalo..

cervenu som si namiesal z gunze C cervenej, fluorescentnej cervenej a tusim flurorescentnej oranzovej.
modra je vyber zo vzornika z autolakov
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod Aress » čtv led 16, 2014 10:21 pm

ron píše:(kto by to premeriaval dopredu??)

Treaba já jsem takovej blb,že dvě hodiny rozměřuju dekál karbonu abych to pak ve výsledku stejně spláchnul do záchodu : -)))
Michal Falta

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » pát led 17, 2014 11:35 am

ron píše:tak co ti poviem, ten dekal by sa tam inak proste nevosiel.
Tak to je vopruz, škoda. Já u malejch mám contingency většinou špatně umístěný, takže se musí stříhat po jednom a lepit tam kam patří - taky vopruz

ron píše:cervenu som si namiesal z gunze C cervenej, fluorescentnej cervenej a tusim flurorescentnej oranzovej.
modra je vyber zo vzornika z autolakov
Díky, Taky mě Jeff čeká a ty fluorescenční mi přišly strašně křiklavý, i když já auto naživo neviděl :wink:
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: #24 Jeff Gordon Dupont Monte Carlo 1997

Příspěvekod ron » pát led 17, 2014 12:07 pm

citaj znova omacku, pochopis.
a ked to len primiesas, tak to kriklave nie je, prebije to normalna farba.
no a strihanie kontingencies, aby boli realne zoradene, tak to je u mna uz fakt prilis tuha kava... sak to nema ani motor :DDDDD
Obrázek
In Rust I Trust

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků