Registrovat

Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassina)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassina)

Příspěvekod PeťoWRC » čtv bře 14, 2013 10:04 pm

Tak som zo skrine vybral ďalšiu krabicu a to po dlhej dobe resin.Pred časom som ju kúpil z druhej ruky.Prvý majitel sa už o niečo na kaste pokúšal,asi neúspešne..a tak to ihneď zabalil.Prvotne som myslel,že to tiež zabalím ale keďže som to nepredal,tak som sa rozhodol na ocov podnet to postaviť.Zatial to brúsim,tmelím a skúšam ,,na slepo,,Podvozok som prekopal,znížil hlavne predok,ktorý bol príliš vysoko.Vyrobil som si držiaky kolies,pretože žiadne osky v stavebnici neboli..Kola nebudú zo stavebnice ale také,aké sú na priloženej fotke Piera Liattiho z Rally Monte Carlo,prebrúsil som ich z boku aby nabrali rovný tvar,nie tvar vypuklých lúčov.
Takže mám 3 rozrobené modely a to zatial stačí,chcem ich dokopať do konca,nie nechať to ľadom.. :)

Model som si vybral hlavne preto,lebo je to z krásnych wrc čias a má pekné sfarbenie castrol,ktorí všeobecne obľubujem aj u ostatných wrc..
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod Koudy » čtv bře 14, 2013 10:18 pm

Tohle auto se jen tak nevidí, držím palce. Pokud někdy seženu verzi od A-L-L Model, tak bych do toho šel taky.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 254
Registrován: pát úno 10, 2012 10:03 pm
Bydliště: LIBEŘ , PHA-ZÁPAD

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod skorpik » pát bře 15, 2013 2:10 am

Peťo dobrá volba =D> , to se skoro nevidí , a hned dvě kastle . Na něj jsem měl taky zálusk , tak na mě zbejvá , no teda ta Ibiza-Cordoba ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod sete » pát bře 15, 2013 10:05 am

hezký výběr tohle budu sledovat a držet palce

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod Michal Doskočil » pát bře 15, 2013 1:06 pm

s tou rampou ty auta vypadaj snad všechny parádně. Ani jsem netušil, že tahle značka někdy jela rally ...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod sete » pát bře 15, 2013 5:20 pm

až ted jsem si všimnul že se ti vzadu krčí Lancia S4-tu máš též rozdělanou?páč já nejsem schopný s ní pohnout i když jsem to už několikrát slíbil

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod PeťoWRC » sob bře 16, 2013 12:02 am

díky za reakcie,tak dúfam,že Vás nesklamem... :) kastle mám dve..to keby som náhodou jednu posral... :grin: ...ale vážne..bola už tam..aký účel to malo,to neviem...
Hyundai jazdil rally Michale ale žial veľmi krátko...bol to neskúsený tým...síce plný ambícii ale bez peňazí a to sa odvíjalo na ďalšom vývoji auta,tímu atď...tak ako to rýchlo začalo,tak to aj skončilo.Avšak auto bolo pekné,tada wrcčko na rozdiel od kitcaru,ktorý mali predtým..ten bol strašný..
Sete...Lancia je zatial vcelku,ešte stále som na to nenašiel odvahu... :-k ale verím,že to dám dokopy... :-


Tak môj kompresor rozobrali a je ozaj v prdeli,diely su drahé,takže seriem naňho,nemá to zmysel ho opravovať.
Avšak kamoš z lakovne mi dnes volal,že mi urobia v spraji základ ako aj striebornú na Hyundaia.Priniesol som im ukázať tú kastu Hyundaia,tak mi odporučajú to ešte pretiahnuť vrstvou tmelu v spraji,aby sa to vyplnilo a poriadne všetko chytilo,až potom základ.Tak uvidíme ako to pôjde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod sete » ned bře 17, 2013 3:45 pm


Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod Koudy » ned bře 17, 2013 6:54 pm

Peťo, mám kompresor AS-18 Mini a úplně mi stačí, jen jsem si přidal jednu regulaci s odkalovačem navíc. Pokud bych si měl něco vybrat teď, tak AS 189 s malým zásobníkem. Cenově to není tak hrozný, časem narveš do sprejů daleko víc...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod Poky » stř bře 20, 2013 8:10 am

Peťo , nemůžu si pomoct, ale když se kouknu na fotku vs to jak máš umístěný kola, tak ta mezera mezi kolem a blatníkem je rozhodně větší. Takhle to auto vypadá jak po dopadu po skoku. :-k
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod PeťoWRC » stř bře 20, 2013 12:08 pm

Sete: Dík za ten link,viem o ňom..je to pekná stavba a určite pomôže pri stavbe.
Koudy: Dík za info,pravdepodobne ten kompresor kúpim :) je to dobrá cena a keď stačí Tebe a si s ním spokojný,tak je to ok.
Poky: Kola sú len prilepené páskou,nie su ešte nasadené,to sa bude ladiť..každopádne to treba upraviť nižšie a hlavne si ten podvozok vyrobiť,keďže tam žiaden nebol.Ako dobrú inšpiráciu mám aj model jedného taliana,buďem sa mu snažiť priblížiť.viď foto.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod Koudy » stř bře 20, 2013 7:53 pm

Peťo, kompresor mi v rámci možností vyhovuje, ale pokud bys kupoval nový, tak určitě se vzdušníkem. Teď v zimě se občas dostane voda až do hadice, tak to semtam prskne, naštěstí to nějak umím odhadnout a zatím se to obešlo beze škod.
Mám dojem, že ten AS189 má Poky, tak se spíš obrať na něho. Občas lituju, že jsem ho nevzal, přece jen musím dělat přestávky kvůli nadměrnýmu zahřívání.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod beaver63 » stř bře 20, 2013 11:14 pm

No v rallye se moc nevyznám,ale dle fotky z reálu je pod logem Castrol a lemování bílá barva a ten talián to má bez a na aršíku taky asi není nebo se pletu :-k Jinak je to hodně neokoukaný model spíš exot :D ,ale to je fajn.
Držím palce.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod Sumak » stř bře 20, 2013 11:25 pm

ten talián měl problém s dekálama, naštěstí si je naskenoval předtím, než se mu rozpadli, takže si je vytisknul na "čirý" dekálový papír a to pak vypadá takhle...
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Hyundai Accent WRC, Rally Monte Carlo 2001 (Liatti-Cassi

Příspěvekod PeťoWRC » čtv bře 21, 2013 1:06 pm

Vlado...to nemyslíš vážne,že aj tu su dekály na hovno...za také peniaze?tak už mám toho plné zuby...človek za to vysoli kopu peňazí a ešte to nie je kvalitné...a ešte si mám niečo dorábať...?To snáď ani nie je pravda...vrávim to preto,lebo sám som robil predajcu a keby som niečo nekvalitné predal zákaznikovi,čo by sa mu pri práci rozpadlo,tak ma pošle rovno do péčka..sorry za výraz... fakt ma to nebaví,ak niečo skladám,je to potom takmer vo finishi a padne to na dekáloch...neviem ako vy ale asi ste podobného názoru...
Akurát včera mi volal kamoš,ktorý taktiež skopal svoj model práve na dekáloch nemenovaného výrobcu...bol tak najebaný,že až...a povedal,že to nie sú prvé dekály,ktoré od tohto výrobcu popraskali..

Tak som veľmi zvedavý na tie moje dekály na Hyundaia ale asi napíšem tomu talianovi,prv než to praskne,lebo inak to rozmlátim..

musel som takto reagovať,pretože to nestojí pár korun a všetci chceme kvalitu,ak za to zaplatíme..

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník