Registrovat

Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » úte kvě 15, 2012 10:13 pm

Tak dlho očakavanú C4ku som si dnes prevzal v obchode a konečne som si tento zázrak mohol obzrieť naživo.Vcelku som milo prekvapený,uvídime,aké prekvapenia prinesie samotná stavba.Dôležité je,že stavebnica je v poriadku bez neakých závad,keďže som sa dopočul,že už dve stavebnice v spomínanom obchode museli reklamovať pre vadné sklá.Páči sa mi,že oproti xsare je všetko tenšie a realnejšie,dekály sú veľmi pekné.Prerábať budem podvozok,ktorý dostane zníženie,taktiež úpravou prejdu aj disky kolies,ktoré nahradia poriadne wrcčkové disky vrátane gúm..tie šmišne,ktoré sú v stavebnici,pasujú svojou hrúbkou tak na motorbycikel...To,či budem vyrezávať výplne v maske chladiča ešte neviem,keďže tam ide dekál.Model doplním len o pracky na pásy od reji,inak neplánujem ďalšie kovové doplnky.Nooo..čo riešim teraz,je práve modrá farba na karosérii..presnejšie jej odtieň..pokial máte info,o aký odtieň ide,šup sem s ním priatelia.Domnieval so sa,že je to ral 5002 ale niesom si istý,asi je to tmavšie.Budem vďačný aj za detailnú fotku volantu,ide mi o tie ovládače.Vopred dík.Chcem sa do toho pustiť čo najskôr,takže rád budem prispievať aj fotkami zo stavby.Zatial len ilustračné foto. :)
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » čtv kvě 17, 2012 9:25 pm

Tak som sa dnes pustil do Ufona...zatial,kým sa mi v lakovni chystajú farby na kastu,ja si prechádzam brúsením,brúsením a ešte raz brúsením,ktorého nieje málo.. :( ale tak neako to ide..Zatial som došiel sem,odstránil som naliatky uchytení kapoty a kufra,ktoré nahradia kovaky.Ďalej som sa pustil do prednej masky ako aj otvorou v kapote,ktoré ešte niesu dokončené,zatial to všetko brúsim na hrubo,dolaďovať by som to chcel zajtra jemným brúsnym papierom.Zajtra ma čakajú ešte výduchy k predným brzdám,ktoré taktiež vyrežem.Taktiež som bol nútený zatmeliť jeden otvor na GPS na streche,keďže oba otvory sú od seba ďalej ako je veľkosť GPSky.Kola ako som spomínal použijem tieto,keďže tie v stavebnici sú nepoužiteľné.Tieto poskytnú autu reálny vzhľad nadupaného WRCčka v asfaltovej verzii.Inak odrezanie výplne v prednej maske bol celkom slušný pôrod...som celý rád,že stredová tyčka ostala na mieste a nepoškodená..pretože sa celý čas triasla ako osika...ufff #-o
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » pát kvě 18, 2012 8:46 pm

Dnes som dorezal a dobrúsil otvory v kapote a otvory k brzdám.Plast je veľmi jemný,takže s tým treba opatrne..Zajtra by som chcel ladiť podvozok,uvídíme,či sa k tomu dostanem, lebo večer ide vo Finsku o všetko.. :twisted: :lol: :mrgreen:
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod Koudy » sob kvě 19, 2012 7:10 pm

Už to vypadá jak auto, divím se, že Heller tam ty díry rovnou nemá. Snad nemůžou čekat, že tam dají všichni dekál, místo mřížek.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » sob kvě 19, 2012 9:05 pm

Tak Koudy,touto operáciou to nabralo iný nádych a veľmi tomu pridá vyladený podvozok s poriadnymi kolami.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod Sumak » sob kvě 19, 2012 9:12 pm

ještě ti chybá ty díry ve znaku Citroenu, jinak super
Obrázek
Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » sob kvě 19, 2012 10:37 pm

Jeee..na tie som zabudol...no to bude..je to tam na úzko.. #-o dík za info Vlado!!!

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod Sumak » ned kvě 20, 2012 11:26 pm

detail
Přílohy
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » čtv kvě 24, 2012 11:26 pm

Tak kompletnou prestavbou prešiel podvozok a vyrezanie diery v znaku Citroen.Ešte ma čaká jeden otvor,ktorý treba vyrezať a to pod znakom Citroen ale na tú už dnes neostal čas takže nabudúce.Inak díky Vlado!! :) Pôvodné tlmiče dostali 2,5mm zníženie, dolaďovať budem pri skladaní.Takže zatial takto pretože veľa času popri práci trávim s našim anjelikom.. :)

Preventívne som to celé postavil skúšobne na prekopaný podvozok a myslím,že je to úplne niečo iné ako ten podvozok,ktorý tam dal Heller...šotolinová verzia s pneumatikami na bycikel..takto vidia asfaltové wrc-čko u Hellera.. #-o #-o
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod Koudy » pát kvě 25, 2012 9:42 am

Snížení tomu hodně pomohlo, co jsou to za kola, Geronimo? :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod bazilišek » pát kvě 25, 2012 6:52 pm

Ta C4 vypadá dobře, po těch úpravách teda.
Moc pěkný ďuče, to už sama drží hlavičku?
to, to nějak letí.... :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » pát kvě 25, 2012 9:38 pm

Dík!! kola su od geronimo.Treba sa s tým pobaviť a hneď to vyzerá inak.Nechcem niako uraziť Heller ale všetci dobre poznáme heller stavebnice,hlavne problém s kolami a tlmičmi.Ak to človek postaví na ich predom určený podvozok a dá tam tie pôvodné kola,je to hrúza..

Ano,Fabrizia si už drží hlavičku sama ,má 2 mesiace+pár dní..tá naša holka neako napreduje.. :) od kedy ju máme,tak neviem ako mi letia dni... #-o

Zajtra už by to konečne malo ísť všetko do surfu,odrezal som už aj tú tyčku pod znakom citroen..takmer som to zlomil...je to veľmi jemné,stratilo to svoju pevnosť keďže je tam naraz veľa dier.Fotky budú po surfe,dnes už nebol čas...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod turbo32 » pon čer 04, 2012 5:50 pm

ty urcite z toho vykuzlis nieco pozeratelne

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » sob čer 23, 2012 9:07 am

Pre všetkých,ktorý čakajú ako dopadne moja C4 oznamujem,že kvôli pracovnej vyťaženosti a nášho rodinného pokladiku sa neviem v kľude dostať k ďalšiemu progresu na aute takže momentálne je to všetko v surfe už dlhšiu dobu a čaká to na nástrek.žiaľ,času je ozaj málo a robiť niečo rýchlo a na kolene ..to nemá zmysel.Dúfam,že už sa k tomu trochu dostanem... :) a že budem hotový,až výjdu fiesty.. :P

Takže ako vidieť na fotke,malá tatovi nedá dýchať už od rána,keď som doma.. :grin: :grin:
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Citroen C4 WRC, Rally de France 2010 (Solberg-Patterson)

Příspěvekod PeťoWRC » čtv črc 26, 2012 10:13 am

Ahojte,po dlhšom čase som sa oäť k tomu dostal..Dekály red bull v stavebnici sú nepoužitrelné,keďže po nanesení boli neaké do ružova.Rozhodol som sa pre Solberga,keďže red bull bude ešte DS3 WRC.Farbu som použil opäť z autolakovne.Interier som neako neriešil,keďže je aký je od samotného výrobcu,nic moc..všetko je neako nereálne zliate do podlahy,nepáči sa mi to,takže sa skôr zamerám na exteriér.Podvozok bola najväčšia alchimia ale podarilo sa mi ho opäť vylepšiť na finálnu úroveň aj s novými diskami kolies,na ktorých išiel Solbergov Citroen.Ďalšie fotky budú po dekálovačke.
Přílohy

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník