Registrovat

McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Dalin » úte led 01, 2013 9:51 pm

McLaren neměl v půlce devadesátých let šťastné období, v roce 1994 a 1995 nevyhrál ani jednu GP a pro rok 1996 to nakonec dopadlo nejinak. Druhý rok s motory Mercedes, začátek sezóny nevalný a do Monaka, 6. závodu sezóny, přivezl tým B specifikaci šasi. Couthard se kvalifikoval 5., Hakkinen 8. Závod se změnil v mokrý blázinec - ve zkratce - do cíle dorazily pouze 3 auta, závod vyhrál Olivier Panis na Ligieru, David Coulthard na tomhle autě dojel druhý a přivezl tak týmu nejlepší výsledek sezóny. Coulthard, mimochodem absolvující závod v přilbě vypůjčené od Schumachera, mohl závod (po bitvě každý generál :-)) vyhrát, kdyby ho do boxů nezavolali nepochopitelně až po Hakkinenovi, který jezdil daleko za ním. V mokrém Monaku nemělo smysl zkoušet do- a předstihnout prvního Panise a Coulthard přiznal, že se ke konci závodu soustředil na to, dojet do cíle a dovézt body za druhé místo. Mika nakonec pobral poslední bod za šesté místo.

Kit je klasický 1/20, od japonských Studia27, momentálně téměř připraveno na základ - zatím jsem nad tím strávil, i když se podle aktuální fotky nezdá, asi 3 dny, náprava hromady chyb japonců (jak typické) či pokusy pájet k sobě lepty mi zabraly dost času...



Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod sete » úte led 01, 2013 10:29 pm

moc hezká předloha.to s tou půjčenou přilbou je zajímavé

Marco

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Marco » úte led 01, 2013 11:39 pm

Tak prece.
Marlboro je stejne nejhezci na Mekosich. S tou helmou je to fakt zajimavy. Uz se tesim az to bude v barve.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Dale Cooper » sob led 05, 2013 12:42 pm

Tak se přidávám k těm, co se těší :-)

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » ned led 06, 2013 7:11 pm

Budu koukat (taky bych ho jednou prubnul ve řtyřicettrojce).
Nebylo to jen šasi se skráceným rozvorem?
Zdeněk Valíček

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Dalin » ned led 06, 2013 8:44 pm

Karl Kopfrkingl píše:Budu koukat (taky bych ho jednou prubnul ve řtyřicettrojce).
Nebylo to jen šasi se skráceným rozvorem?


Myslíš to 11B? Abych řek pravdu, tak nevím... Zkusím to někde najít, každopádně vzhledově to auto nevypadá jinak než ze začátku sezóny.

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Dalin » ned led 20, 2013 2:56 pm

Koukám, že uběhly skoro tři týdny, a když vidím svůj progres, nemůžu se moc chválit... Posuďte sami - barvy jsou tam kde mají být (víceméně :-D, drobné opravy mě čekají), je to před broušením, schod mezi barvama jako vždycky... Do zadní části se špatně dostává, takže to bude opět delší... Nicméně, vzhledme k tomu, že u základů mi to už jednou upadlo a odneslo to zadní křidýlko a pak při stříkání to udělalo v několika částech mapy (že by špatné odmaštění?), takže to částečně muselo dolů, tak mám zase v broušení o něco více praxe...

Mimochodem, nastudoval jsem, proč jel Coulthard (alias muž s krabičkou místo hlavy, jak říká moje slečna, anebo chlupatá dlažební kostka, jak říká Aress) se Shoemakerovou přilbou - v mokrém Monaku jeho vlastní přilba zlobila a mlžila se, a vzhledem k tomu, že hlavní sponzor McLarenu i Ferrari byl tehdy stejný, zapůjčení nevadilo ani bussinessu...



Marco

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Marco » ned led 20, 2013 3:21 pm

To si zmaknul skvele pane =D> To se mi moc libi, ta cervena ta je
Prej do brezna...

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » ned led 20, 2013 6:04 pm

No ty pěkně mateš tělem.
Máš to pěkný a hlavně ta červená :grin:
Vždyť ty kluci to nakonec budou dělat Ferrari rosso :mrgreen:

Vím, že se to z pr.ele fotí, ale alespoň jim to napiš -- je to reflexní oranžová!
Poslední čevenej McLaren by Emův M23 1975, pak už jen ty oranžový

Jinak se mi to fakt líbí
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Michal Doskočil » ned led 20, 2013 9:51 pm

pomalu, ale opravdu moc pěkný . Až mi to trochu půjde, zkusim taky formulku . Tak ať je dostatek času a chuti v pokračování . Barvy jsou Zero ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Dale Cooper » úte led 22, 2013 10:29 am

No, pripojuji se k tleskajicim, pleskajicim :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Madish » úte led 22, 2013 7:24 pm

Zajímavý projekt a dobře pokračuješ, tak budu držet palce, ať už se na tom neobjevujou kiksy a může to být co nejdříve zkompletovaný :D
S tou helmou jsem to kdysi viděl na fotkách a na jednom foru jsme se kolem roku 2005 divili, jestli Schumi netestoval Mekáče jen na trénink v Monaku. Nikdo ještě neměl info o tom, že si ji Coulthard pujčil kvůli mlžení :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod PeťoWRC » úte led 22, 2013 10:30 pm

bombovo si to nastriekal... =D>

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Dalin » úte úno 05, 2013 12:11 am

Zašpinil, urazil, probrousil, zprasil, přelakoval, rozsekal, utrhnul, posral... Skoro jako vyjmenovaná slova :-( Trošku to auto začíná být moje noční můra, co šlo špatně, to se špatně stalo... Ale aspoň se to trošku rýsuje, většinu těch pokažených věcí se povedlo opravit, takže to byla spíš hromada práce navíc... Na jednom místě jsme při broušení mírně nedával bacha, je to trošku vidět (ale ne na fotkách :-)), a na středním křídle se mi povedlo urvat písmenko z obtisku, takže jsem ho musel částečně domalovávat, to asi půjde vidět trošku víc :-( (taky až na dalších fotkách)

Barvy jsou Zero, abych odpověděl na dotazy, lakuju Gunzem ve spreji (mám jich pár ještě v šuplíku, ale hodlám je opustit, jednak se sprejema moc neumím, jednak mi přijde, že jejich spotřeba je obrovská).

Další věc - na nástřik nápisů na gumy jsem poprvé použil tuhle udělávku od Hira, sice to stálo pár stováků, ale je to famózní vynález - guma do toho sedne, jak se říká, jako prdel na hrnec, a čas strávený stříkáním pneumatik se měří skoro na minuty... Když vzpomenu na minulost, když jsem dlouhý čas šteloval šablony na pneumatiky... Doporučuju jednoznačně!

Poslední foto - sedačka stříkaná tak, aby to vypadalo jako šedý semiš, na fotce vypadá hnusně, ale ve skutečnosti se mi to líbí, chladiče brzd okarbonované, což na fotce rovněž moc vidět není :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: McLaren MP4/11B - GP Monaco 1996

Příspěvekod Michal Doskočil » úte úno 05, 2013 1:03 am

tedy dle fotek paráda. Ta sedačka je ten Tenco spray nebo jak je to dělané ? Vypadá to výborně ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník