Registrovat

Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Michal G » ned kvě 26, 2013 7:18 pm

Původně jsem chtěl 934 použít jen k přestavbě na rally verzi 911 J.P.Nicolase z Monte Carla, ale nakonec jsem si řekl, že si jako oddychovku udělám i nějakou verzi 934. Vybral jsem si tohle auto týmu Burton-Kremer z Le Mans 1977 (dekály S27). Minulý týden jsem dal kastli do surfu (René mě nahlodal s rizikovostí oranžového plastu, tak jsem ještě přes surf dal i bílý základ Tamiya). Podvozek je zalakovaná bílá základovka Tamiya.
Konečně jsem si včera dostal k tomu, abych vytáhl pistoli s kompresorem. Ráno jsem stříkl bílé Zero. Protože mi ta bílá trochu udělala krupici (asi velký tlak kompresoru), přeleštil jsem to večer 2000 smirkem pod vodou. Potud všechno v pohodě a super. Kdybych v tuhle chvíli někdy kolem 11 večer všeho nechal a šel spát, udělal bych líp. Chtěl jsem ale stříknout ještě lak pod dekály. Protože se mi nechtěl hledat čistý hadřík na čištění brýlí, abych utřel vodu z opláchnutí kastle, řekl jsemsi, že to vysuším fénem. Výsledek vidíte. Kastle je v háji :cry:
Chvíli jsem to rozdýchával, ale ještě večer jsem sáhl do další krabičky pro novou kastli...
Přílohy
Zalakovaný bílý základ, zbytek štětcem emaily Tamiya a Valejo na štětec
malá tragédie...
nová kastle...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod beaver63 » ned kvě 26, 2013 7:39 pm

Hele a byl to fén ? nešáhls náhodou na horkovzdušnou pistoli :-k aspoň to tak vypadá :cry: pozitivní asi je,že Matěj získal kastli na rozřezání :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Michal G » ned kvě 26, 2013 8:21 pm

Jo, fén...
Zkusím objednat novou kastli přes MPM. Případně mě napadlo použít ten zbylý podvozek s interiérem s kastlí z Tamiáckého Porsche 911 Turbo 88 na přestavbu na Porche 911 SC RS verze Rothmans z rallye.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 06, 2012 9:38 am
Bydliště: Sokolov

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod smarža » ned kvě 26, 2013 9:07 pm

na to co se stalo, máš pevný nervy. já bych to dal na atomy, včetně fénu.
お疲れ様です。

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Matwej » ned kvě 26, 2013 9:44 pm

Michale Tvoji SMS jsem zachytil a píši si.

Pokud by jsi potřeboval tak mám ploknovní kastli 911 turbo od Tamiye. Z ní by jsi mohl vzít střechu a zadek.Tedy pokud se nezbortilo něco více než sloupky a střecha. Já z té kastle v budoucnu budu potřebovat pouze přední a zadní nárazník.

Jestli budeš potřebovat dej vědět.

Jinak výběr stáje pěkný a zajímavý =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod dekon » ned kvě 26, 2013 10:24 pm

tak to jsi teda měl velkou smůlu...ja bych asi taky reagoval jako Smarža...
Ale fajn,že přibude další LM,já ji budu dělat Trans-Am od Al Holberta.
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Michal G » stř čer 19, 2013 10:38 am

Tak jsem konečně pokročil a s kastlí jsem se dostal dále něž posledně. V pondělí odpoledne jsem stříkl bílým Zerem. Nebylo to úplně ideální, sice to byla skoro čerstvá barva, ale asi potřebovala trochu přiředit. Hodněto prášilo a udělalo to místy krupici. Spravil to ale smirek 2000 pod vodou. Ffén jsem v téhle fázi nepoužil a nechal to radši uschnout...) Včera ráno jsem dal vrstvu laku (spray Gunze Super Clear). Celý večer jsem dekáloval. Obtisky od S27 nejsou tentokrát asi tištěné Cartografem. Byly trochu tvrdší než jsem čekal, ale s vodičkou Gunze se to Dalo. Udělal jsem bohužel jeden kiks - při nanášení malého dekálu Good Year na pravý zadní blatník se mi převrhl stojánek s kastlí (který jsem si vtipně naklonil) a dekál se zmuchlal a zničil. Doufám, že René dnes doma něco vhodného najde, abych to mohl zítra doplnit. Jinak dekály S 27, jak jsem zjistil opět nejsou bez chyb:
Chybí jim tam:
1. Černý dekál Good Year na zadní nárazník - snad mi René pomůže, já jsem žádný vhodný nanašel (na rally autech Good Year moc není...)
2. Černý nápis na vrchu zadní části křídla – nepodařilo se mi jej identifikovat - neřeším
3. Logo Sachs (?) na spodku zadního křídla - neřeším
4. Stejná loga Sachs (?) nad nápisem Schell na zadním blatníku - neřeším
5. Bílý nápis porsche Kremer Racing (?) na spodní hraně zadního skla - neřeším

Pak jsem našel některé chyby:
1. Startovní číslo 58 na bocích je buď moc velké nebo ta postava je nějak divně – v reálu mi to číslo vychází až do lemu zadního blatníku, což by podle fotek nemělo.
2. Nápis Webo na přední nárazník je moc vysoký, nevychází to na rovnou plošku.
3. Ten velký dekál na přední kapotu je moc široký v horní části, nekopíruje to rozměr kapoty. A taky moc vysoký, vychází to úplně těsně ke spodní i horní hraně kapoty, což by nemělo, měl by tam být ještě kousek bílé.
Konkurenční dekály DMC, ale jak jsem se díval na jejich web, kde je fotka modelu, nejsou o moc lepší, na první pohled možná ještě víc chyb.

Podvozek skoro hotový, ještě tam udělám drobné opravy. Zkoušel jsem wasch, aby to tak nesvítilo. Úplně spokojený nejsem, chtěl jsem si to ale vyzkoušet, příště to bude lepší. Pro ty co staví tenhle model jen drobná poznámka: zatmelte díru v dílu B15 (tlumič výfuku), po nabarvení a přilepení jsem zjistil, že je to dost vidět, a musel to spravovat miliputem. Ještě to musím zatřít.

Snad to v sobotu přivezu na Modellbrno....
Přílohy
Konečně v laku
odekálováno
Kapka na přední kapotě je dekálová vodička, kterou týrám bublinu pod obtiskem.
Na podvozku budou ještě drobné opravy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Michal Doskočil » stř čer 19, 2013 2:50 pm

krása krása a pigment nikam nemigruje, bezva ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Koudy » stř čer 19, 2013 6:09 pm

Parádní zbarvení (až na tu postavu na dveřích), doufám, že to stihneš do soboty.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod beaver63 » stř čer 19, 2013 7:23 pm

Mám dekály od DMC a ta modrá mně přijde reálnější než od S27 možná je to nasvětlením modelu,ale je moc světlá.
1. dekály máš k vyzvednutí u synka
2. patří tam HEINZEMANN
3. logo Sachs jsem nikde nenašel je pravdou,že nemám ideální fotky zezadu
4. na zadním blatníku je stejné pořadí log jako na předním - Shell,Bosch,Bilstein / ne arexons/. Sachs tam určitě není
5. ten nemá ani DMC :oops:

co má DMC úplně špatně je logo " webo " o ostatních průserech budu referovat až při své stavbě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod dekon » čtv čer 20, 2013 7:50 am

Neokoukané zbarvení,líbí se mi to moc.Michale,to abych tu svoji patlaninu(jak říká Reňďa),snad ani nebral...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod ron » čtv čer 20, 2013 9:08 am

musim pochvalit, zatial to vyzera velmi pekne..
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Michal G » čtv čer 20, 2013 9:54 am

Díky za ohlasy. Fotka tu modrou trochu zkresila, v reálu je trochu tmavší (i když asi ne tak, jak by měla být). Chybu v dekálech na zadním blatníku už řešit nebudu. Za chvíli vyrážím pro dekály od Reného (díky René), ještě v práci je aplikuju, abych mohl večer kastli zalakovat. Odpoledne bych chtěl stříknout vnitřky disků a obroučky předních světel (už mám vymaskováno). Večer bych se chtěl porvat s interiérem a udělat pásy na sedačku. Doufám, že to podle plánu zvládnu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Michal G » pát čer 21, 2013 11:42 am

Přes noc jdem makal. Ráno jsem už nestihl fotky. Kastle je zalakována. Lak mi trochu stáhl obtisk na přední kapotě v díře pro hrdlo nádrže. Prosvítá tam bílá. Buto muset nějak domíchat modrou a zaretušovat. Večer mě čeká spoustu práce s černou Valejo na štětec a dodělání včech černých věcí na kastli (guny na náraznících, těsnění oken). Podvozek je hotový. Interiér skoro taky, zbává udělat pásy a zkompletovat ho. Snad to dnes večer dám...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Porsche 934 Le Mans 77 Burton, Tamiya 1/24

Příspěvekod Michal G » úte čer 25, 2013 10:12 pm

Ti co byli na Modellbrnu už ví, že jsem to nestihl. Uspěchal jsem lak. Po jedné lehké a jedné porřádné vrstvě laku ve čtvrtek večer jsem v pátek ráno dostal zbytečný nápad, že by to chtělo ještě jednu vrstvu. Dal jsem venku na terase sparyem Gunze Superclear ještě jednu vrstvu. Venku sice bylo v 6 ráno nějakých 24 °C, ale díky rose i docela vlhko. Nechal jsem to venku na terase asi 10 minut a když jsem pak pro kastli přišel, že ji nechám proschnout uvnitř, zjistil jsem, že se na střeše a kapotě udělal lehký bílý film. Teď už vím, že jsem měl všeho nechat a po pořádném proschnutí to odbrousit. Já jsem to asi za hodinu a půl zalil ještě jednou vrstvou. Bílý film zmizel, tak jsem s pocitem, že je všechno v pořádku odjel do práce. Když jsem přijel, zjistil jsem, že na střeše a přední Kapotějsou bílé fleky a navíc lak není ještě pořádně vytvrdlý. Tak jsem aspoň v tátek večer dodělal interiér a do Brna ráno odvezl polotovar... Kastli nechám uzrát. Příští týden jsem stejně na dovolené, po návratu zkusím ty bílé fleky opatrně odbrousit, jestli to půjde.
Přílohy

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků