Registrovat

BMW M3 Michelin, GP Brno 1987, Beemax 1/24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

BMW M3 Michelin, GP Brno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod Michal G » čtv dub 23, 2020 10:54 am

Tak další M3, tentokrát raná okruhová verze z GP Brno 1987 posádky Andy Bovensiepen, Fabien Giroix a Elen Lohr. Auto bylo od Alpiny. Jako základ použita rally verzi stavebnice od Beemaxu. Jednak je v ní starší verze zadního křídla bez přídavé plošky, pak vhodnější přední nárazník a v neposlední řadě oproti DTM verzi 91/92 tlumiče se zavěšením pro menší kola (auto bylo na 16" kolech stejně jako rally). Pozdější DTM verze měly 18" kola. Jak už Koudy zjistil, zavěšení je u rally verze příliš nízké, ale pro okruhovku by to snad mělo být OK. Kola použiju okruhové 16" Alpiny od Scaleproduction (určené speciálně pro tuhle verzi). Dekály v základu použuju od Decalcas. Tyjsou pro verzi auta z DTM, tak pro Brněnskou verzi mi Matěj už před časem nakreslil potřebné zbylé odlišné dekály a Smarža je nechal vytisknout. Pánové ještě jednou oběma díky. Barvy jsou z originální sady Zero paints. Zatím mám nastříkaný základ barvou. včera jsem doretušoval drobné vady. Pár dní počkám a dám lak pod dekály.
Přílohy
předloha
barvy - sada Zero paints
zelená
přidaná i modrá - pruhy na bocích jsem radši stříknul
dekály

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: BMW M3 Michelin, GP Grno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod Matwej » čtv dub 23, 2020 10:20 pm

Super.
Jsem rád ,že jsi se rozjel.
Na toto auto se těším.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: BMW M3 Michelin, GP Grno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod bazilišek » sob dub 25, 2020 12:40 pm

Jsem zvědav jak se bude dělat s těmito decály...taky jich pár nám od tohoto výrobce.
A tuhle předlohu jsem lepil v mládí z abicka z papíru.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 Michelin, GP Brno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod Michal G » sob dub 25, 2020 1:10 pm

Pro mě je to taky nostalgie. Jal měl zase v mládí velkou fotku ze Světa motorů pod plexisklem na svém stole.
Jinak pokud jde o dekály, tak tyhle jsou tištěný u Cartografu. Decalcas původně tiskli u Cartografu (na dekálech bylo jejich logo) teď ty poslední obtisky už tisknou někde jinde (logo Cartografu zmizelo a změnil se podkladový papír - je modrý). Podle mě je to značka patřící Spotmodelu a tisknou si to sami - souvisí to i s jejich klientskými tisky, který si tam můžeš objednat. Já jsem dělal s jejich dvěma dekálama tištěnými u Cartografu a byla to naprostá pohoda - M3 Jägermeister a Tic Tac.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: BMW M3 Michelin, GP Grno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod beaver63 » ned dub 26, 2020 7:27 pm

Parádní předloha,doufám,že to dokončíš :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 Michelin, GP Brno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod Michal G » pon kvě 04, 2020 9:03 am

Naneseny dekály od Decalcas.
Při nanášení dekálu Michelin na pravý zadní blatník jsem se zarazil - protože jsem použil karoserii z rally verze, zůstal na blatníku obrys krytky víčka nádrže (nějak mě nenapadlo to řešit, vycházel jsem z toho, že karoserie rally verze a okruhovky 91/92 jsou stejný - ale nejsou! - liší se tím krytem víčkem nádrže na pravým zadním blatníku). Nejdřív jsem propadl panice a spekuloval, jak to přetmelit a zalakovat, nakonec jsem při hledání fotek (nepovedlo se mi najít detailní záběr na pravou zadní stranu tohoto auta z Brna 87 nebo aspoň z roku 87) dospěl k závěru, že v prvním roce používání - 1987- M3 používaly blatníky, který ty kryty víčka nádrže měly ze sériovky zachovaný - v roce 87 je měly i tovární auta od Schnitzeru). Teprve později se objevily auta s pravýma zadním blatníkama bez krytek víček nádrže. Prolíná se to i do rally - viz moje FINA. Tkaže jsem to tak nechal a nápis Michelin dal přes krytku víčka nádrže.
Večer zkusím přidat natisklý dekály od Matweje a Smarži
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: BMW M3 Michelin, GP Brno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod Matwej » pon kvě 04, 2020 8:02 pm

Tady máš origo foto:

víčko tam je.
budeš mít i zelené ráfky ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 Michelin, GP Brno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod Michal G » úte kvě 05, 2020 9:03 am

Malý postup. Včera večer jsem se dostal k dotiským dekálům. Bílá je zvlášť, tak je to trochu drbačka. Bílé kruhy pod startovním číslem jsem dával 2x přes sebe, bo prosvítaly. Nestihl jsem to všechno.

Alpiňácký kola se zelenýma ráfkama samozřejmě budou.
Přílohy
dekály nakreslený Matwejem - jsou tam veště věci na Volvo 240T a jaguára XJ-S
zatím jedna strana, ještě chybí dekály za předním blatníkem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 Michelin, GP Brno 1987, Beemax 1/24

Příspěvekod Michal G » pon kvě 11, 2020 3:57 pm

Tak dekály naneseny. Ještě provedu drobné retuše.
Dávám sem i fotky kol. U těch vnitřků disků, kdy je střed kola ještě na mezikruží, mám obavy lepit ten odlívanej vnitřek z bílýho kovu na točenej prstenec z hliníku vteřiňákem. Protože ten spoj pak nese fakticky celou váhu auta, bojím se, že by to časem povolilo. Asi to slepím nějakým dvousložkovým epoxidem. Pak to dám do surfu a stříknu C8 od Gunze.
Přílohy
kola od Scaleproduction. Ráfky v barvě, vnitřky v origo barvě kovu.
sestavené na sucho

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník