Registrovat

Volvo 240 Turbo Eggenberger GP Brno 1985 - 1/24 Beemax

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Volvo 240 Turbo Eggenberger GP Brno 1985 - 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » pát bře 16, 2018 10:40 am

Tak po delší době něco zase dělám. Volvo 240 Turbo, které bych chtěl postavit ve verzi, se kterou jela posádka Brancatellli/Lindström při velké ceně Brna 1985 (dojeli druzí). Vyjdu z obtiskové verze jedné z variant z krabičky (INTERTEC). Základ je stejný, vícemnéně stačí některé obtisky vynechat. Jediné co chybí, je jiné startovní číslo (7) a malinká loga Eggenberger na discích Aronal. Chybějící obtisky mi nakreslil Matěj a Smarža mi právě zajišťuje jejich tisk. Velké díky oběma.
Disky použiju jiné než ve stavebnici - Aronal od Scale Production. Sice s těma BBS, co jsou ve stavebnici, auto v Brně taky jelo, ale asi jen v tréninku.

Zatím mám kastli v barvě a laku. Bílé Zero, moc mě to s ním nešlo, strašně to prášilo, musel jsem to pak přebrousit. Ani přiředění nepomohlo. Přitom se stejně nastavenou pistolí jsem s jinýma barvama od Zera (červená na nárazníky, modrá co jsem použil na Mercedes AMG) neměl problém. Je možné, že barva nějak ztratila na vlastnostech časem, mám ji už dost dlouho. Zkusím pořídit novou. Nárazníky jsem ve spodní půli stříknul červenou od Zera (ekvivalent TS49). Blbě se to maskuje, předěl je těsně nad prolisem - přední musím poopravit, trochu mi to podfouklo pásku. Taky jsem to na bocích trochu přehnal s lakem a na dvou místech na předním a zadním převisu mi to udělalo zaschlé stečené kapky. Naštěstí na místech, kde přes to budou nárazníky nebo boční červené obtisky. Přebrousil jsem to. Přidám foto.

jinak stavebnice celkem v pohodě - klasický Beemax. Pořídil jsem originál lepty.
Přílohy
Předloha

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Volvo 240 Turbo Eggenberger GP Brno 1985 - 1/24 Beemax

Příspěvekod beaver63 » pát bře 16, 2018 8:02 pm

Tak snad to dotáhneš do galerie :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Volvo 240 Turbo Eggenberger GP Brno 1985 - 1/24 Beemax

Příspěvekod Matwej » pát bře 16, 2018 8:50 pm

Aáááá tak na to se těším.

Co jsem koukal ,tak ty nálepky na discích jsou tak malé ,že se nevyplatí je tisknout.
Jedině je nahradit bílým proužkem a namalovat na něj na kraje červený a modrý čtvereček a mezi to pár černých teček.

Kdyby by s obtisky problém dej vědět.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Volvo 240 Turbo Eggenberger GP Brno 1985 - 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » sob bře 17, 2018 2:40 pm

Mírný pokrok. Dekály naneseny na jednu stranu. Jsou hodně tenké. Nanést tu tenkou červenou linku rovně nebylo tak jednoduché, jak jsem myslel. červené dekály na převisy vpředu a vzadu moc nesedí, docela složitě jsem to odměřoval, abych se trefil do předělu barev na náraznících. Zadní nárazník utrpěl nehodu, barva půjde dolů, musím ho znovu stříknout.
Přílohy
jedna strana odekálovaná
kola Scaleprodiction 17" Ronal Racing
středy je potřeba přetmelit - prolisy na tomto autě nejsou

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Volvo 240 Turbo Eggenberger GP Brno 1985 - 1/24 Beemax

Příspěvekod Koudy » pon bře 19, 2018 9:22 pm

Supr, to druhý budeš dělat okruhový nebo rally?
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: Volvo 240 Turbo Eggenberger GP Brno 1985 - 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » pon bře 19, 2018 11:34 pm

Asi Nordica z Brna 1986 od Reji

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků