Registrovat

Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Koudy » sob dub 19, 2014 3:44 pm

Konečně jsem začal dekálovat Imprezy. Dát velký dekál na bok auta (žlutý pruhy) je celkem očistec a stejně to časem praská. Postupoval jsem tak, že jsem dal dekál do horké vody, pak ho co nejlíp usadil a když byl na místě, opatrně jsem ho rozřezal na víc částí, vč. spáry ve dveřích. Zbavil jsem se tak líp vody a nemusel jsem použít moc softeru na vypnutí dekálu.
Včera jsem se po týdnu vrátil ze služebky a všimnul si, že v označných místech jsou světlý mapy (voda, vzduch? :-k ). Než jsem odjížděl, bylo všechno v pohodě (asi dva dny po aplikaci dekálů). Tak bych teď potřeboval poradit, co s tím. Nechat to dál proschnout? Zkusit to lehce nahřát fénem?

Edit: stejný problém jsem našel i pod bílou plochou startovek :roll:
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Janči » sob dub 19, 2014 6:22 pm

No neviem, či s tým ešte pôjde niečo spraviť. Viac ako tie fľaky na žltých plochách mi ale udrelo striebrenie pod dekálom na bočnici krídla.
Takýmto problémom som sa zatiaľ ale vždy vyhol, keď som použil viac softeru.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Koudy » sob dub 19, 2014 6:46 pm

Janči: toho dekálu na křídle jsem si ani nevšimnul #-o Softeru jsem v případě těchto starých dekálů použil na můj vkus až moc...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod PeťoWRC » sob dub 19, 2014 10:56 pm

Koudy,mohlo by tomu pomôcť lakovanie,lak vytvorí novú vrstvu a tie fleky by nemalo byť vidieť...inak už tomu nepomôžeš.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Janči » ned dub 20, 2014 12:00 am

No na to by som sa až tak nespoliehal, lak takéto veci skôr vytiahne ako schová, aj keď záleží na jeho agresivite. Superclear III, čo používa Koudy však nepatrí medzi najjemnejšiu chémiu.
Osobne sa mi stalo aj také, že dekál bol po nanesení úplne v poriadku, bez striebrenia a po zalakovaní (2K) mi ho zdvihlo a začalo to striebriť. A spravilo mi to kvôli tomu, že som ich nezafixoval Softerom. Dekály, ktoré som ním zafixoval boli bez problému.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod ron » ned dub 20, 2014 10:07 am

tiez to vidim na neopravitelne.
tie mapy, pokial je to suche skrz naskrz, akoze je, tak uz asi velmi nic. za cerstva by mozno pomohlo prepichnutie toho miesta, vodicka, stetec a fen. takto asi uz nic.
opravit striebrenie je rovnako, ak je uz zachnute, cisto v nerealnej, teoretickej rovine. pokial su to uplne top 100% dekaly, trosticku mi pomohlo opat ich doslova roztopit vo vodickach a vtupovat stetcom do povrchu, ale opakujem, na 99% sa to skonci uplnym znicenim.
na tychto dekaloch (ich vlastnostiach) je zrejme po vsetkom.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 363
Registrován: ned pro 01, 2013 11:08 pm
Bydliště: KPM Bratislava

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod begi » pon dub 21, 2014 10:48 am

no podla mna striebraci dekal na kridle pojde dat dole, supni do vody

na mapy by som drbol hypersol. i ked hrozi ze dekal potom nebude hladky, no to vyriesis lakom
Vlado Begera

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Koudy » pon dub 21, 2014 1:57 pm

Dekály na zadním křídle se podařilo opravit, mapy pod žlutýma plochama a startovkama už ne. Jen mi není jasný, že se objevily až po delší době, kdy už nebyla možnost to opravit :evil:
Teď s tím už nic nevymyslím...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Koudy » sob kvě 17, 2014 1:07 pm

Konečně byl čas něco udělat, tak jsem se pustil do dlouho odkládaných pásů. Mám na Imprezy hodně fotek, ale i tak jsem místo červených udělal pásy modrý a zjistil jsem to, až už byly vteřiňákem nalepený na sedačkách :evil: Naštěstí se je podařilo odlepit bez poškození a dal jsem si to ještě jednou :) Auto se zelenýma pásama je T. Arai, tam je to správně.
Akorát budou chybět na pásech nápisy Sabelt, ty se rozpadly už ve vodě a jiný nemám.

A aby toho nebylo málo, celý sedačky zbělaly od vteřiňáku. Roky používám Loctite Super Attak Precision a toto vidím poprvé :evil: :evil: Už mě tato stavba přestává bavit...
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod sete » sob kvě 17, 2014 1:40 pm

solidní práce

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Janči » sob kvě 17, 2014 4:19 pm

Zahmlenie od sekunďáku ide odstrániť syntetickým lakom od Tamiye. A čiastočne ho dokáže odstrániť aj riedidlo do syntetík od Tamiye (bledomodré víčko)
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Koudy » ned kvě 18, 2014 9:46 pm

Janči, nic z toho doma nemám :-) Už to po několikáté šudlím teplou vodou a zatím to zabírá...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Dale Cooper » pát čer 06, 2014 12:41 pm

Vypadá to impozantně, ta serie ... Jinak s tím lepidlem je to teď nějak divné, používám ho taky a podle mě sem šla nějaká blbá šarže.... kupuji si ho teď jednou týdně, protože mi A) rychle houstně, dokonceb mi jedno dokonale ztuhlo v tubě týden od zakoupení. B) Mnohem víc mlží... C) Ucpává dávkovač, ve kterém zasychá a pak se zase po uvolnění vyvalí ven... Už jsem na zkoušku koupil obyč. no name lepidlo za 10 a bylo lepší... Takže bych tipl, že tu máme v obchodech nějakou starou šaži, co nám spojenci poslali, protože to ti truhlajsové z polovýchodu nepoznaj...

Jinak já když to jde, tak to rozlešťuji jemnou pastou, ale to nejde vždy, to je jasné... :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod Koudy » sob čer 07, 2014 1:08 pm

S minimálníma škodama se mi podařilo dát všechny dekály. Reflexní dekály na bocích jsou z jednoho kusu a často praskají, tak jsem je rozřezal na jednotlivé kusy. I tak mám v prolisech malinké praskliny, které budu retušovat. Je to časově náročnější, ale při tvrdosti dekálů si nedokážu představit, jak bych ty velké plochy přes blatníky tvaroval. Kvalita dekálů odpovídá stáří stavebnic, často praskají (hlavně karbony na sedačky) a chce to trpělivost. Doporučuju hodně teplou vodu a Softer.

Jestli někdo budete chtít stavět limitku T. Arai, radši si sežeňte origo stavebnici. Mě se to nepodařilo (na ebay se občas objeví), tak jsem použil model z Korsiky 99 a dekály od S27. Kola jsem vzal ze stejného modelu, který jsem stavěl asi před 15ti lety. Kvalita dekálů S27 není problém, jsou tenké, dobře kopírují tvar a stačí teplá voda. Bohužel je v nich dost chyb a se skutečným autem toho moc společnýho nemají:
- logu SPIKE na dveřích chybí trademark (TM), pro levý a pravý dveře jsou loga odlišná - Studio má obě loga stejný. - bílé "otazníčky" jsou rozměrově malé, jak na kapotě, tak na zbytku auta.
- logo prasátka je moc malé.
- zadní SPZ je kratší než podložka.
- logo Digicube na zadních sloupcích má špatnou barvu (při jeho velikosti je to ale celkem jedno).
- logo Motul na předních blatnících má být asi 2x větší.
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Tamiya 1:24

Příspěvekod sete » sob čer 07, 2014 3:24 pm

dost dobrý
s těma dekálama od studia jsi mě moc nepotěšil :evil:
jen dotaz,proč nemá každý auto svůj vlastní chlívek,nedávno jsi si stěžoval jakej maj na modelforu bordel a pak toto :grin:

PředchozíDalší

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků