Registrovat

Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Heller

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Heller

Příspěvekod Koudy » čtv bře 08, 2018 10:19 pm

Našel jsem ve skříni jednu francouzskou zběsilost a už podle výrobce je jasný, že to nebude nic jednoduchýho... Z krabice nic postavit nejde, Heller nemá licenci a tak jsou v dekálech místo Redbull krávy jen barevný fleky.
Tak jsem vybral Sebovu speciální verzi z Alsaské rally 2013, kdy použil auto místo statistik. Dekály jsou od reji.

Podvozek je rovná deska, kde je naznačený něco jako krycí plechy a lyžina. 4x pokus o tlumiče, 4x kotouč a 4x disk s neúplným zadním lemem (to vám nafotím, to opravdu stojí za to #-o ). Geometrii tlumičů nemá smysl řešit, protože disk na tlumiči lítá v každé ose asi 1 mm sem a tam. Naštěstí se to dá přilepit :) Na druhou stranu, dá se to všechno slepit dohromady, stříknout stříbrnou a zapomenout...

Kastle je plná propadlin, je potřeba ji přerýt a trochu vylepšit. Vyřezal jsem otvory pro chlazení brzd, otvory v kapotě a protože se mi nechce masku šmrdlat štětcem, tak jsem ji vyřezal a upravil. Dvakrát jsem se u toho říznul, zlomil rydlo od MRP a trochu pohnul s flaškou Legendaria. Ale mám to za sebou...

Kdyby se nedařilo, tak to dopadne stejně jako v závodě. Seb to zahodil do lesa, Heller skončí v popelnici :)
Přílohy
Předloha
Předloha
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod beaver63 » čtv bře 08, 2018 11:15 pm

Dobrá práce, škoda toho rydla :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod bazilišek » pát bře 09, 2018 12:08 pm

S tou maskou super práce. Při něčem takovém si nadělám spoustu problémů okolo, které pak taky musím opravovat.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Sumak » pát bře 09, 2018 12:42 pm

držím palce... zatím dobrý...
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Koudy » ned bře 11, 2018 1:50 pm

Konečně se mi podařilo dostat DS3 do stavu, kdy můžu začít se stavbou. Rám doporučuju slepit celý dohromady, nedokážu si představit, že bych to měl dělat po částech, který už budou nastříkaný - některý části je potřeba trochu ohnout a spoje se musí tmelit.
O kolech jsem už psal a nad sedačkama taky zůstává rozum stát. Na bočnicích je nějaká struktura, chybí otvory pro pásy a celý to připomíná spíš vanu než sedačku. Ale nechám je tam...
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Dale Cooper » úte dub 03, 2018 1:05 pm

Ono se na to po postavení dá celkem koukat, neboj... V tom interiéru stejně nic nebude vidět. Maska je dobrá práce... Já jsem zjistil, že se to dá udělat s trochu štěstí ještě jednodušším způsobem. Logo jde nastříkat polomatnou černou, vymaskovat jen motorovou kapotu a pak vzít chrome a opatrně jsem to fouknout shora na logo, jakoby kolmo k zemi, resp. kolmo na rovinu podvozku. Krásně se tím stříkla jen ta logo lišta.

Že ses nepustil do krávy ti chválím, osobně jsem to zkusil a ty obtisky sice vypadají krásně natisknuté, ale nešly tam dát... Zničil je změkčovač.

Já volil Bouffiera, protože tyhle barvy, co děláš ty, mají blbej problém:-( Pokud vím, má být černá polomatná a přitom ta zlatá čísla byla na lesklé folii... pro mne to představovalo neřešitelný problém... Ale třeba jsem si to blbě zjistil, odborník na WRC nejsem...

Každopádně si nemyslím, že to zahodíš, z Hellerů je tohle spíš lepší... Držím palce.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Aress » úte dub 03, 2018 2:09 pm

Tak on to nezahodí, ale jedním uderem z toho udělá kabriolet : -)))
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Koudy » úte dub 03, 2018 7:30 pm

Dale: podle fotek je celý auto matný/polomatný, vč. čísel. Lesklý jsou jen zrcátka a červený pruh na boku.

Aress: tímto by si měl projít každý modelář :D
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Dale Cooper » stř dub 04, 2018 7:29 am

:-k Máš pravdu, díval jsem se na to ještě jednou, asi mne zmátly ty fotky před startem, kde ta zlatá působila naleštěně.... V tom případě uvažuju, že bych si ho ještě někdy dal znovu.... Držím palce, náčelníku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Koudy » úte dub 17, 2018 6:31 pm

Podvozek: typicky jednoduchý Heller. Udržet geometrii stálo trochu nervů, nakonec to stojí na všech kolech a ty míří stejným směrem. Takže zatím spokojenost...
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Hanz.77 » úte dub 17, 2018 9:18 pm

Jsem zvědav až to bude v barvě. Na to se těším.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Koudy » ned kvě 06, 2018 5:47 pm

DS3 WRC Funeral edition...
Černou (Zero) jsem stříkal týden. Asi je blbě namíchaná (možná moc ředidla), vždy nějak blbě reagovala se surfem a udělala se taková jedná krupička - stříkal jsem slabý vrstvy, nechával jsem to delší dobu proschnout. Tak jsem to zbrousil, zase stříknul slabou vrstvou a udělalo to bordel jinde... #-o
Když jsem to pak lehce stříknul TopCoatem, začalo to znova. Asi 4x jsem to lakoval a brousil, pokaždý se to objevilo jinde (kromě zlaté plochy), nakonec to mám a budu doufat, že se podaří zalakovat dekály.
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Koudy » ned kvě 20, 2018 1:01 pm

Hotový dekály, chybí jen číslo 9 na B sloupek (část je na okně, které ještě nemám hotový). Co říct k dekálům: model vypadá hezky, ale nesmíte ho srovnávat s předlohou #-o
Sete při své stavbě psal, že sedí na setiny milimetru - asi měl k dispozici jiný. Práce s dekálama je v pohodě, není potřeba ani setter. Problém spousty dekálů, reps. výrobců je to, že plochy jsou přesně na setinu, někdy spíš menší. Nechápu co je za problém, udělat barevnou plochu o kousek větší - je přece jednodušší dekál oříznout než retušovat. #-o
Víc k dekálům u jednotlivých fotek.

V dekálech je doporučené stříkat plochy zlatou TS21. Zkusil jsem barvu od Tamky, Gunze C-9 a ještě Revell - nesedí ani jedna. Nejvíc to odpovídá titanium gold od Tamky, ale ta má zase větší pigment. Tak jsem dal Gunze C-9.

Nevšimnul jsem si, že tohle auto má oproti krabičce užší kapličku, už to nebudu řešit.
Přílohy
Červená plocha má špatný tvar, projeví se to hlavně na zadním nárazníku, kde pak nesedí zlatá. Zlatý pruh u zadního blatníku je o cca 1,5 mm kratší, pak nevychází stejná mezera kolem čísla 168. Černé číslo 1619 je moc velký. Velkou 1 pod zadním oknem je nutné o cca 1 mm zkrátit, jinak se nevleze.
Špatný soutisk, kolem červené plochy prosvítá bílá (víceméně problém celýho aršíku). Ale proč to kontrolovat, někdo to vždy koupí. Výřez v červené ploše větší než tvar pro RZ, budu retušovat. Bílé logo na pravé části 5. dveří je o cca 1/4 větší.
Červená plocha je v rozích u světel menší. Nápis Abú Dhabi je velký, zbytek dekálů na kapotě je potom otázkou improvizace.
Na kapotě je nejvíc vidět špatný soutisk barev.
Číslo 9 a reklama Abú Dhabi racing - špatný soutisk.
Dekál na disk asi vzniknul uříznutím panáčka z loga Michelin. Chápu, že je to jednoduchý, ale stejně tak je jednoduchý dodat bílou konturu...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Koudy » čtv úno 07, 2019 5:53 pm

Poslední příspěvek před 3/4 rokem - tak to trochu posunem...
O víkendu jsem vymaskoval červený plochy na boku, zadním nárazníku, čumáku a stříknul Flat TopCoatem. Všechno dobrý, dokonce mě překvapilo, jak matný lak srazil hrany dekálů a eliminoval stříbření dekálu na černým podkladu. Už jsem si říkal, že to bylo jednodušší než vypadalo a pak, když jsem sundával masky, tak mi to urvalo dekál na zadním nárazníku a levým boku. Sice jsem pásku měl několikrát na ruce, sotva na modelu držela, ale stejně to nedopadlo...
Buď to nějak opravím a dokončím anebo se s Citroenem ozvu znova za rok :D :D
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Citroën DS3 WRC, Rally France 2013 (Loeb - Elena), Helle

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv úno 07, 2019 10:08 pm

kurnik, to je škoda , nešlo by tam radši fláknout bláto / prach ... ? vypadá to jinak fakt moc pěkně .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků