Registrovat

Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Příspěvekod Koudy » sob čer 14, 2014 1:58 pm

Kdo má doma Focus od Simil´R, tak určitě ví, že model moc neodpovídá realitě. Nedávno japonský modelář Ken na svých stránkách prezentoval celou složitou úpravu, jejímž výsledkem je nová resinová kastle. Díky naší známosti a nějaké menší spolupráci se mi od něho podařilo pár kusů koupit, tak doufám, že moje stavba tady nezůstane jedinná :wink:
Tovární zbarvení se mi nelíbí, už mám Henningovu P307 WRC, Fiestu S2000 a když REN vydalo dekály na jeho Focus WRC, nebylo co řešit.

Předloha

Originální kastle od Kena, na můj vkus má hodně slabé spáry

Henningovo auto mělo narozdíl od továrního větší díru v nárazníku před chladičem. Ken ji naznačil rytím, ale její tvar se mu nepodařilo trefit, tak jsem ji zalepil, zatmelil a udělal novou. Fotek je na netu dost, pomáhal jsem si i hodně přesným modelem od Sunstaru v 1:18.

Zadní nárazník měl Ken hotový, jen nechal uprostřed díru, kde bylo potřeba ze Simírovy kastle vlepit difuzor. Měl jsem trochu problém dostat do kastle podvozek a tak jsem resinovou část odřezal a nahradil celý nárazník původním od Simíra, teď vše sedí perfektně.

Při úpravě kapoty a nárazníku vlepil Ken do světel paraboly, asi aby si zjednodušil další práci. Světla a vstupy vzduchu v kapotě jsou podle mě nejslabším místem celé kastle a moc mi není jasný, proč to tak Ken udělal. Pod vstupy vzduchu přijde vlepit ještě jeden díl, Kenovo řešení to neumožňovalo a tak jsem to nahradil původními ze stavebnice a přitom jsem dal pryč i paraboly. Ty použiju také ze stavebnice, jen je trochu rozměrově upravím.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Příspěvekod sete » sob čer 14, 2014 2:37 pm

zajimavá práce neměl bys tam fotku z boku,zajímalo by mě zda Ken opravil špatnej sklon zadního sloupku.
Jinak mi ten čumák pořád příjde příliš širokej.ale musel bych to asi vidět naživo nebo pro nás udělej fotku spolu s původní kastlí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Příspěvekod ron » sob čer 14, 2014 5:07 pm

mas pekny diecast a ides sa babrat s takou stavbou?
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Příspěvekod Koudy » sob čer 14, 2014 5:42 pm

Sete: kastlu od Simíra už nemám, je rozřezaná - rozdíl s Kenovou byl 10,5 mm. Co Ken udělal nebo neudělal máš na jeho stránkách, tak si to projdi :wink:
Ron: modelařina je právě o tom "babrání", ne?
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Příspěvekod PeťoWRC » pát čer 20, 2014 1:42 pm

To ,,babranie,, si zaslúži obdiv... ide ti to chlape... :) ...to bude pecka!!! nádherný voz!!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Příspěvekod Koudy » sob čer 28, 2014 7:04 pm

První surf - s přední nárazníkem a kapotou nejsem úplně spokojený a budu to ještě upravovat.
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Ford Focus RS WRC, Monte 08 (Solberg-Menkerud), Simil´r

Příspěvekod sete » sob čer 28, 2014 7:30 pm

takhle už to vypadá mnohem líp

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků