Registrovat

Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod dekon » stř úno 09, 2022 6:35 pm

Zase stavba pro kamaráda,dostal jí pod stromek. Dělám to už od začátku ledna,jen tak chvíli jeden den v týdnu. Na své rozestavěné šílenosti nemám čas,ještě renovuju Fiatka X1/9 1:1... #-o Bude to krabička,jen se pokusím jí udělat zašpiněnou od všude unikajícího oleje a v polomatu až matu... Prosím zkušené borce o radu,jak a čím zašpinit pneu aby byly jako od prachu a bláta... a co udělat s těmi černými špicovými koly aby vypadaly trochu opotřebovaně... Na nějaké sajrajty,prosím,přímé odkazy kde to koupit,pokud možno u nás... Děkuji moc. [-o< Nějaké vyhazováky a dělicí roviny neřeším,strašně to zdržuje :grin:
Na konec fotek dám i pár toho fiata...
Přílohy
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod dekon » stř úno 09, 2022 6:36 pm

p
Přílohy
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod dekon » stř úno 09, 2022 6:45 pm

P
Přílohy
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod beaver63 » čtv úno 10, 2022 12:50 pm

Začnu od konce, Fiat vypadá nádherně moc pěkně si s ním hraješ /co je úplně vzadu za auto?/ jinak já používám tyto pigmenty : https://www.modelartikl.cz/432-pigmenty/ možná jsou lepší,levnější než Mig,ale já jsem spokojený. Můžeš je vehnat i do dezénu pneu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod dekon » čtv úno 10, 2022 6:40 pm

Bobře díky, o toho Fiata nejde v tomhle vlakne :grin: Jestli máš na mysli tu placku vzadu, tak to je Lucchini P1-97,V6 3.0 Alfa Romeo. Na messenger ti pošlu nějaké fotky. Chtěli by jsme s tím na revival na výstaviště. Dík za tip na ty pigmenty, mrknu na to [-o<
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod beaver63 » čtv úno 10, 2022 6:49 pm

Jo a jak seš spokojenej s inovovanýma lahvičkami od ZP ? Mě teda dost serou se systémem těsnění.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod Matwej » čtv úno 10, 2022 8:52 pm

Vezmu to od začátku. :wink:
Fiat X1/9 je pěkné autíčko (nedávno jsem sledoval SOS car kde jednu X1/9 (sice americkou :? ) zachraňovali a byla hooodně shnilá ač vypadala hezky ) a držím pěsti ať zdraví slouží Tobě i Fiátku. Na Revivalu ta placka bude určitě ozdobou a moc se těším. Za tím fiátkem na dílně stojí Alfa GTa ? A ta 600D je taky v renovaci ? 8-)
A k Alfě 8C . Zatím z těch fotek to se zdá že výborné. Na tmavý wash by jsem ti poradil olejovku buď kasselskou hnědou nebo Přírodní hnědou. Můžeš si pomocí ředidla řídit hustotu a lépe se s tím pracuje protože to schne trochen dýl. Ale to co tam zatím máš na zadní nápravě je docela ok. Nezapomínej ,že větší měřítko nese s sebou větší detaily ...
A ke kolům . Používám a jsem spokojen s pigmenty CMK. Na kola a prach používám dakr dust a event light earth. Aplikace jednoduchá. Pigment naředíš ředidlem a vpouštíš do vzorku pneu. Pak ředidlem upravíš a pokud jsi spokojen použiješ pigment fixer. Pokud chceš napiš SZ a pošlu ti linky na literaturu... 8-[
Event pokud pojedeš někdy okolo mne a budeš mít flešku či noťas mohu ti nasypat PDFek ..... :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Alfa Romeo 8C Monza Italeri 1/12

Příspěvekod dekon » čtv úno 10, 2022 11:06 pm

Matouši díky, jojo za fiatem je GTAJ, teď je v lakovně. Díky za rady, já to špinění se nechci učit ani studovat, pro sebe stavím čisté auta. Nějak se s tím poperu. Sám víš, že fotky hodně zkresluji, s tím šasim jsem celkem spokojený, horší bude zvládnout ten vrch...nejak koukatelně. Ale brzdovky mám celkem dost
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník