Registrovat

Dorty pro Lucku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » stř srp 21, 2013 7:03 pm

Tak je tu další rok a přišel čas vytvořit další dort.
Pro připomenutí sem hodím pár fotek z prvního roku.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » stř srp 21, 2013 7:19 pm

No a dnes jsem začal s dortem k druhým narozeninám. Tak nějak jsem si řekl, že co rok to patro....nevím jak dlouho mi to vydrží.
Zatím jsem začal s modelováním figurky krtka.
Mělo by jít o závěrečnou scénu z dílu "krteček a kalhotky" jak se prohlíží v zrcátku když stojí na krtinci.

Ruce i s trupem už chladím. Ruce a čumák jsou vyztuženy špejlí a trup třemi brčky.
Hmota je typu "pejsek a kočička": burizóny, kakao, rumová tresť, sušené mléko, cukr, solamyl a trochu polotučného mléka.
Bylo to uplně na h..no protože hmota mi držela na rukách a né pohromadě, až s použitím igelitu se začalo dařit.


Koupil jsem fondán a tak zkouším nové techniky barvení a aplikace. Jak jsem zjistil, tak fondán potřebuje více barviva než marcipán :?
Jelikož krtek má bejt černej, tak bude i protiprůjmovej, protože černé barvivo jsem nesehnal obarvím ho živočišným uhlím.

V plánu jsou borůvky, houby, zeleň, jahody, pampelišky a housenka.....takže se modelářsky pěkně vyžiji.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod Matwej » stř srp 21, 2013 11:46 pm

bazilišek píše:Jelikož krtek má bejt černej, tak bude i protiprůjmovej, protože černé barvivo jsem nesehnal obarvím ho živočišným uhlím.

:grin: :grin:
Moje žena brečela smíchem.
K černému uhlí jsi dospěl jak ?
Tipuji stránky "Modrý koník" či "Mimibazar" (i když tam nejsou špatné věci) .

Černá jedlá barva existuje . Je to gelovka, a pracuje se s ní v pohodě. Jen je to koncentrát !!
Třeba tu :
http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=1427505

Toto je jeden z dortů mé ženy a švagrové co dělali na zakázku.


Jinak, potahovací hmota není tak chuťově dobrá jako marcipán 8-) , ale lépe se s ní pracuje (jaký div když slouží k potahování) :) .

bazilišek píše:V plánu jsou borůvky, houby, zeleň, jahody, pampelišky a housenka.....takže se modelářsky pěkně vyžiji.

Dej pak foto. Ten první dort byl hodně dobrý. ;-I

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » čtv srp 22, 2013 1:20 am

Já vím, že barvivo existuje, ale v obchodě kde jsem objednávl fondán měli jen sépiové a velké balení a od cca 1200,- pro mě k ničemu.
No a v globusu ani tescu jsem na ně nenarazil a tak je jasná volba živočišné uhlí.

Jinak všechny postupy konzultuji se ségrou, která je cukrovinkářka.
Myslím, že příště by šlo potahovat i marcipánem....stačí přidat trochu oleje a nebo medu.

Marcipán je možná chutnější, ale tak jako tak mě nejede ani jedno.
Já bych raději vepřovej mercipán :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv srp 22, 2013 6:37 pm

.... já Ti jen dobře radim šetři energii . Teď sï to Lucka nezapamatuje a je třeba skromnost .... zpět už není cesty . Moje zkušenost . Jinak samo seš rozenej experimentální cukrář .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » čtv srp 22, 2013 11:42 pm

Máš pravdu :) .
Kor teď mě ještě čekají detaily (naštěstí jich tolik nebude jak jsem si představoval) a pak teprve spánek, vidím to tak na 1 až 2 hodinu.
Krtka mám hotového, až na tři chlupy na hlavě, jen je trochu McDonad :D
Trávu s krtincem taky.
Příští rok už velkolepých projektů nechám a budu se držet při zemi.
Je to dražší, než kdyby si to člověk nechal udělat, ty nervy u toho a toho ztrávenýho času.
Třeba volba fondánu byla naprosto špatná, i s marcipánem to potáhnu líp....nejspíš to je tada rukama a právě proto si pro příště dám pohov.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » pát srp 23, 2013 6:23 pm

Tak je dobojováno, dort se oslavenkyni líbil a to je to hlavní.
Tentokrát se ale na výrobě podílela i žínka a to velkým dílem, pekla korpusy, hňácala krtičinu, stadartně udělala i písmenka a pak mi pomáhala potahovat dort :uff: :uff: :uff: :uff: :uff: :uff: (vydržela se nad dortem trápit až do 11 večer......na to, že chodí spát se slepicemi je to obdivuhodný výkon :-D ). Já končil dneska ve tři ráno ](*,)

Krtek je nepoživatelnej díky dvoum věcem....
V globu kam jsem jel pro zásobu barviv (fondán chtěl více zelené než jsem byl připravenej), najednou měly černou v lahvičce, ale neměly stadartní modrou.
Černé barvivo bylo na tři kila hmoty, já měl tak třičtvrtě kila připraveno na krtka a tak jsem si říkal jaká perfektní černá to bude.
Nakonec z toho vylezla šedivka, kterou má krtek na břiše, takže došlo na dvě platíčka živočišného uhlí........proto je nepoživatelnej.
No a modrou jsem neměl a tak co s tím, už jsem viděl krtka nahatýho. Shodou náhod jedna návštěva přinesla Lucince barvy na prst od koh-inoru zdravotně nezávadné a tak jsem si trochu modré na zkoušku půjčil a světe div se, šlo to náramě.

Dnešní finální sestavení bylo o nervy, klepal jsem se jak drahej pes, aby se dortu nic nestalo.
Ono finální lepení krtka na dort bylo za pomocí čokolády a ve výsledku to vypadalo jako by se krtek podělal......divim se po té dávce uhlí.
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:



Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » pát srp 23, 2013 6:23 pm


Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod Matwej » pát srp 23, 2013 7:52 pm

Obrázek
:grin:
připomíná mi to "Krysího smrtě" ze Zeměplochy. Jen kosu... :-D

Zapoměl jsem ti říci větičku z návodu:

"Černou barvu aplikujeme do kakaového krému - tím dosáhneme syté černě. Přidáním do klasického máslového krému vzniká šedá!!!! Do modelovací hmoty nejprve zapracujeme trošku kakaa a pak aplikujeme černou barvu... "

Ale dort bomba. [-o< [-o<
=D> =D>

Zvlášť krtinec je excelentní . Jako bych viděl ty co tu rostou občas na zahradě. :evil:

Koukám ,že malá roste jako z vody. :o

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod PeťoWRC » pát srp 23, 2013 11:02 pm

Bazi...klobúk dole...si táta na jednotku!!!! Nech je zdravunká slečna!!! :flower:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » sob srp 24, 2013 1:54 am

Tak právě zdraví jí stále hapruje.
Byla na kyčlích a jadýrka který už by měla mít úplně vyvinutý se teprve začaly vyvíjet a neměla by je zatěžovat, takže správně ani chodit....ale to se nedá dodržovat 100% to by jsme jí musely svázat.
Nejdůležitější jsou prej stříšky a ty má konečně už v cajku, takže alespoň něco.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod beaver63 » sob srp 24, 2013 12:13 pm

Matwej píše:Obrázek
:grin:
připomíná mi to "Krysího smrtě" ze Zeměplochy. Jen kosu... :-D


a já co mně to připomíná :-k máš pravdu :lol:
podle balícího papíru jste to vzali z jedné vody načisto :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » sob srp 24, 2013 3:15 pm

Jinej jsme neměly a Lucce je to zatím jedno. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod Michal Doskočil » sob srp 24, 2013 10:16 pm

.... seš borec, žena taky, klóbrc dole, ale jak si to rozmazlíš, tak to budeš mít ... narozky jak dvoje Vánoce, počkej za 5-6 let ... tak hlavně ať je to zdraví celé rodiny . Jsme holt asi trochu s tou DNA na štíru, furt se něco musí řešit .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Dorty pro Lucku

Příspěvekod bazilišek » sob srp 23, 2014 8:30 pm

Takže třetí narozky a asi taky poslední domácí, jedlá, modelářská tvorba. :uff:
V pátek ve tři ráno jsem vstal do práce, v pět odpoledne jsem začal pracovat na dortu a zkončil ve čtvrt na šest v sobotu ráno.
Po obědě jsem jen přilepil kytky a vše ostatní a mohlo se slavit.......

Barney je tragedie, ale už nebylo sil. :( Jinak jsem asi narazil na nejlepší potahovou hmotu za všechny tři roky: http://eshop.timidekor.cz/zbozi-1154-cu ... Top---2-kg
Práce s ní je prostě pohoda.

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků