Registrovat

LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » stř črc 10, 2013 11:41 pm

Ještě před odjezdem na chajdu jsem se pustil do lamba a na fotky přišla řada až teď.
Na to jak je model drahej jsem čekal více muziky a místo toho mám spíš plastovej polotovar.
S většinou věcí si modelář poradí, ale spíš by je čekal u levnějších šuntů jako starší Revell, AMT, Fujimi, aj.
Na drobnosti mám i stylovou krabičku 8)


Díly jsou odstříknuté perfektně, rytí a lícování je na slušné úrovni (hlavně lícování interiéru a karoserie je ukázkové), kompozitní výplně kol jsou v obtisku, ale tím pozitiva končí.
1.) chybí ruční brzda...prostě v rámečcích a ani v návodu neni....musím si jí zhotovit.
2.) Výdechy a nádechy jsou pěkně odstříknuty z plastu, ale máme i možnost je nahradit leptem.
Námahu spojenou s jejich náhradou v plastových dílech jsem už raději zapoměl (viz. fotky)
Bohužel skrz lept by byla vidět vnitřní konstrukce (hl. vzadu), musím nějak vymyslet "větráky",
které tam jsou ve skutečnosti vidět a doplnit je.
No a výdechy v kapotě nad předními koly nejsou vůbec....zkrátka DODO :)
3.) V madlu spolujezdce, co je součástí palubky, nějak zapoměly na díru....
4.) Sedáky mě přijdou hodně vystrčeny dopředu a hlavně v půdorysu vyoseny ke střední ose auta :x
přijde mi tato poloha až nepřirozená k řízení, kor u supersportu. Hledal jsem fotky i murcielaga, jsou na stejné platformě,
ale nedaří se mě najít pěknou fotku třeba roadsteru z vrchu na které by to vyosení sedaček bylo patrné :-k
5.) Přední "lízo" co má bejt v barvě karbonu je odstříknuté i s karoserií #-o
a úchyty podvozku umístily z druhé strany předních nádechů #-o
To celé budu muset překopat. :cry:
6.) prohlubeň pro odtahové očko je na obou stranách a má bejt jen na jedné.....bude se tmelit
7.) Pěkně ztvárněný výfuk v plastu je taky k prdu, protože Reventón má jiný než je v modelu.
8.) Dveře dobře lícují, ale jde udělat možnost buď s otevřenými a nebo zavřenými dveřmi napevno.
Chci se pokusit o upravení a nezávislé zavírání
9.) Brzdy se dají udělat pohyblivé (kotouč se točí v čelistech), ale když by jsme chtěli použít lept, tak je po hybnosti...já použiji lept :-D


Třešnička na konec jsou průhledné lamely nad motorem, ty se povedly na výbornou jsou bezchybně odstříknuty s chytře umístěnými můstky a perfektně pasují na své místo ;-I

když to shrnu, tak můžu bejt rád, že se někdo rozhodl Reventón odstříknout v plastu, kdysi jsem měl od Mondo motors kováka a ten na tom byl ještě hůř.




Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » stř črc 10, 2013 11:43 pm


Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » stř črc 10, 2013 11:55 pm

Nevím jestli jsem to sem už nedával, ale stavím i věže.....


Jinak díky spoustě volného času pracuju s Luckou na kompu............

........pak jsme jely na chalupu.......

.....na chalupě jsme šli na výlet.........

....pak se mi nechtělo dělat a tak jsem zaúkoloval ty nejstařší s nejmladšíma........

......a pohádky je konec.... :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: LAMBORGHINI REVENÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod PeťoWRC » čtv črc 11, 2013 12:45 pm

Bazi...pozerám,že sme na tom rovnako a naše slečny nás zamestnávajú až až...moja ma už ani nechce pustť k PC...a ani k babkinmu :grin:

Inak model ako aj predloha je bomba...to auto je masaker...nedávno ma obiehal na dialnici pri Dortmunde...takmer mi vypadol hamburger z huby,tak som sa kurva zľakol,že až... :o :o :o zvuk masaker...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » čtv črc 11, 2013 2:10 pm

Všude je to stejný :-D :-D :-D :-D
Jinak s tím vypadnutým hamburgerem....měl jsi na to dupnout a nfotit mi ho :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: LAMBORGHINI REVENÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod ron » čtv črc 11, 2013 3:14 pm

alebo . . to proste postavit tak, ako to je :)

peto - si si isty, ze to bol reventon a nie aventador?
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: LAMBORGHINI REVENÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod PeťoWRC » pát črc 12, 2013 12:33 am

samozrejme...týpek neskôr neďaleko tankoval na benzínke na Duseldorf,avšak kým som dotiahol moju dodávku k stojanom a vybral foťák,páneček zavrčal a bol v prdeli...nafotiť to nie je šanca...ibaže to trafím niekde opäť na benzínke...
je toho viac,čo stretávam ibaže chlapy idú fukoty...od GT3,,ferarri,2xVeyron...atď...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » ned črc 14, 2013 12:59 am

Další várka dřiny...nejdřív tmelení propadlin

Asi nejhorší místo bylo v zádi.....

V přední části dám po bokách destičky, abych opticky rozdělil prostor za vstupy vzduchu....

Upravené "lízátko" i celkové sesazení podvozkové "plotny" s karoserií.....


Napasované vstupy a výstupy vzduchu.....

Prvně použité resinové lepidlo HPH,...je výborné, dá se tónovat a dlouho regulovat o pevnosti nemluvě.
Konkrétně u tohoto dílu, který drží fotolept natupo jen vteřiňák, lepidlo HPH splnilo svůj účel..... ;-I ;-I ;-I ;-I ;-I

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » ned črc 14, 2013 1:07 am


Napadlo mě jak ztvárnit led diody.......

Palubka se musela dorýt........

Upravené, vlastně dodělané madlo......

Spoj prahů s karoserií perfektně obstaralo lepidlo HPH......bez broušení....paráda.....



Lepidlem budu zkoušet odlít matice, jeho zatékavost by mohla způsobit perfektní odlití \:D/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » sob črc 27, 2013 12:12 am

Díky MB 190 Evo II mě došly olověné kabely a tak jsem si udělal novou zásobičku za pomoci nového přípravku......

....na pravé straně nastavené a vybroušené přední křidélko.....

...na reventónu jsem prvně hodlal vyzkoušet resinové lepidlo a s tím jsem zkusil i odlití matic...je to 50/50.....ještě budu muset zkoušet......

...díky nově získaným podkladům jsem pochopil, že od začátku upravuji předek špatně a musel jsem ho znovu překopat......

.....žaluzie chlazení výfuku v difuzoru jsem musel nahradit po předchozím marném odvrtání a vybroušení.....materiál v místě žaluzií byl příliš tlustý.......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod Michal Doskočil » sob črc 27, 2013 12:36 am

co to je za přípravek ? si vyrábíš dráty ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » sob črc 27, 2013 12:38 am

....nové žaluzie z 0,2mm plastové destičky.....

...zalepené resinovým lepidlem a vybroušené.....

....při přilepení podběhů k podvozku jak radí návod se musí kastle dost roztahovat při finálním sesazení a proto jsem podběhy přilepil ke kastli.....

....přívody vzduchu k chladičům co jsou na bocích v zadní partii auta byl největší problém na reventónu co se podkladů týče. Nakonec pomohlo video "megatovárny" kde dělají murcielago a tam jsem teprve viděl jak tato partie pokračuje tam kam nikdo nevidí (a nikdo jí ani nefotí). Šlo mi o to jestli tam není nějaká mřížka či tak něco, ale jedná se jen o plastovej "tunel" kterej přivádí patřičné množství vzduchu k chladičům.....


.....tmeleno resinovým lepidlem a šlo to bez broušení.....

....nahrazení plastu za mřížku CM, měl jsem z toho strach, ale nakonec to takovej problém nebyl a pevnost díky resinovému lepidlu je nevídaná.....nechápu jak jsem bez tohodle mohl modelařit.....děkuji za návnadu v č. modelář a firmě HPH za jeho produkci [-o< [-o< [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » sob črc 27, 2013 1:13 am



....škvírky na kapotě byl největší problém a jsem rád za to jaké jsou, mohlo to dopadnout ještě hůř......

.....dveře, nedoléhaly a tak jsem je musel nastavit destičkou a vybrousit.....


čep na otevírání lambodors do "A"čkovýho sloupku, díleček milimetr krát milimetr :uff: :uff: :uff: :uff: a co mi jich uletělo z pinzety při zabrušování....bych :((( jinak tyhle trubice z tvrdého nerezu byly to pravé na pevnostní čepy lambodors mimochodem zalepeny resinovým lepidlem 8) http://www.car-model-kit.cz/58-material ... by-design/
využil jsem je i k zhotovení vyrážečky na nýty a šrouby na jaguára ;-I

.....hřídel ve dveřích z jehly.....

....náhražky pístnic dveří opět z jehel.....
........jen doufám že můj vymyšlený systém otevírání bude při finální montáži fungovat :-&

....kastle v kontrolním surfu.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » sob črc 27, 2013 1:37 am

.....víčko nádrže....taky očistec. Dobře vidíte jakou atrapu Fujimi stvořila a tak začlo další trápení.....


......nejdřív přídavná nádrž z vrakoviště.....omyl č.1

....kryt z jehly....omyl č.2

....zkouška vyformování dvousložkovým epoxidem.....omyl č.3

......bingo....našel jsem zbytek miliputu který byl uválenej do válce a světe div se sedll do díry jako prdel na hrnec.
Rozrýsoval jsem díry, následně vyvrtal a dál hrdlo upravoval.....pokus č.4 úspěch

....infarktová situace, při několikátém upnutí do svěráku jsem to asi trochu přehnal a rup, prd, fííííí, cink, cink a díl fuč.
Když jsem to rozdejchal, tak jsem opatrně odjel s židlí od stolu a začalo pátrání po posledním zvuku dopadnutí.......


.....kryt víčka nádrže.....destičky a RL

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: LAMBORGHINI REVENTÓN (Fujimi) 1:24

Příspěvekod bazilišek » sob črc 27, 2013 1:52 am


....šrouby jsou zase z nerezovejch trubic......

.....úpravy si vyžádaly zase nevídaný bordel na stole........

.....chybějící ručka je z ručky z porsche obalená olověným plátkem imitujícím potah kůží.....čudlík ručky je z kancelářské sponky....

....ještě naznačím prošívání a hotovo.....

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků