Registrovat

Mercedes-Benz 450SL 1:43 (HELLER)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Mercedes-Benz 450SL 1:43 (HELLER)

Příspěvekod bazilišek » pát říj 05, 2012 6:48 pm

Na Edayi jsem si pořídil pár drobečků v měřítku 1:43 z výprodeje tady na MF od peteru, tímto mu děkuji.
Trošku mě mrzí, že jsem nechytl Jaguára, Sůbo 2000, či Pegy 405 v téhle měrce. V úmyslu byly na oddychové stavby, ale jak jsem si je zkouknul, tak jsem musel hned dva načnout.
Prvním je Medvěd:

První a naštěstí poslední zklamání bylo v chybějícím zadním světle, které jsem udělal od nuly z 0,2mm destičky a vytaženejm čirejm nitím z rámečku,...není to 100%ale mě to stačí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Mercedes-Benz 450SL 1:43 (HELLER)

Příspěvekod bazilišek » sob pro 15, 2012 9:54 pm

Tak mám skoro hotovo.
Počkám si, až získám takovou tu "gumu" recenzovanou v listopadovym i prosincovym modeláři a odleju si pravé zadní světlo.
Klasická forma se kvůli jednomu malému světlu nevyplatí.

Na chrom jsem použil pásku od Madishe.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Mercedes-Benz 450SL 1:43 (HELLER)

Příspěvekod Madish » úte pro 25, 2012 12:43 am

Jestli chceš, tak ti tu Oyumaru gumu můžu půjčit. Já mam trochu navíc a dělam teď jen malé dílky, tak ten zbytek nepotřebuju :)
Jinak tenhle prcek vypadá slušivě :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Mercedes-Benz 450SL 1:43 (HELLER)

Příspěvekod bazilišek » úte pro 25, 2012 2:06 am

Madish píše:Jestli chceš, tak ti tu Oyumaru gumu můžu půjčit. Já mam trochu navíc a dělam teď jen malé dílky, tak ten zbytek nepotřebuju :)
Jinak tenhle prcek vypadá slušivě :wink:

Dík, ještě uvidíme, zatím na to nespěchám....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Mercedes-Benz 450SL 1:43 (HELLER)

Příspěvekod bazilišek » pon črc 29, 2013 10:51 pm

Tak objev století jménem resinové lepidlo mě dohnalo i ke kopii světla na medvěda a hle je na světě \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Světlo jsem z rubu polepil tamiya páskou (ta zapříčinila separaci) a zatlačil ho to tak-itu.
Z lícové strany jsem nanášel vrstvy maskolu. Po takové čtvrté vrstvě jsem udělal ohrádku a pro zpevnění "formy" (spíš otisku)jsem na ní nalil čiré epoxidové lepidlo.
Potom jsem vše opatrně rozdělal a pokoušel se odlít světlo........hned na poprvé úspěch a pro sichr (můžu ho zlomit, ztratit a tak) už leju druhé. 8)


To s těma zelenejma cuckama je kopie....


Myslel jsem, že přispěji do svého koutku pokusů a omylů, ale tentokrát jsem nad sebou zvítězil :wink:


ps: jak na tu kopii tak koukám, tak je čirejší než originál. Napadla mě šílenost....místo acetátu a kopyta na vytahování....... např. kabinku natřít maskolem a pak přetírat resinovým lepidlem.....napadlo mě to v souvislosti že potřebuji tenkou kapotu na tráboše a s vytahováním acetátu mám špatné zkušenosti....neumím to. :-k :-k :-k To budu muset prubnout :twisted:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Mercedes-Benz 450SL 1:43 (HELLER)

Příspěvekod Michal Doskočil » úte črc 30, 2013 12:24 am

to je vynikající výsledek . Zdá se lepší než čirý uretan . Napiš prosim přesně ten typ. Díky a ještě jednou gratulace .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...


Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník