Registrovat

I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » ned zář 15, 2013 10:32 pm

Mezi tím vším jsem se začal věnovat dalším detailům. Z leptů jsem poskládal kryty podvozku ,který je sám o sobě mojí noční můrou. :lol: (to byl každý podvozek na letadle.)


Musím ,říci jak jsem se toho obával není to nic složitého. Edíci si dali záležet a tak to vše pasuje jedna báseň a navíc se to dá poskládat "na sucho" , pak nalepit kryty. Pak doplnit hadice a táhla ....
To výrobek f.Quickboost je dost na hov*o. Aby mi seděly trubky výfuků musel jsem celek výfuků spojených půlkruhem rozřezat na jednotlivé kusy a ty napasovat na díry, ale i tak :evil:


No ,snad se mi to povedlo... :arrow:

Jako poslední krok postupu vpřed bylo vymaskování a stříknutí pruhů na směrovku.


Tak to je zatím vše. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » sob říj 26, 2013 11:45 pm

Zdá se, že špička servisácké sezóny je snad úspěšně za mnou a objevuje se i čas s chutí věnovat se modelařině.

Dal jsem se do pokračování ....
Kryt hlavního podvozku je komplet z leptů. Věřili by jste, že je z celkem 2x22 dílů ?


Následovalo nabarvení (naštěstí jsem si mísící poměr barev napsal a nezaložil neznámo kam... :-D ) a osazení na místo.


A protože podvozkové nohy byly hotovy a na místě, osadil jsem i motor s vrtulí a Išaka na zkoušku postavil na kola. 8-)


Ty krycí Kabuki pásky mi slouží na to aby jsem mohl manipulovat s modelem bez nutnosti pamatovat na otisky prstů v povrchu modelu.


Následně jsem se pustil do opotřebení. Jako první jsem udělal saze a "bordel" od motoru.




Docela mne překvapilo jak i ze současných "replik" "sere"olej a lítají saze. Nedělám si iluze ,že ve Španělsku to bylo lepší.
Tak jsem se s tím na spodku trupu moc nemazal


Po nečistotách z motoru přišli na řadu odřeniny. A to se dostávám na značně "nejistou půdu". Jaksi na to nemám cit. Snažil jsem se brzdit. :?
Vrtule se mi dělala v pohodě, a jsem spokojen. Kryt motoru už tak dobře na tom není.... :oops:


Motorové kryty z dálky se zdají být v pořádku....


... ale budu ještě muset s tím něco udělat... :-k


Dlší kryk bude zalakování lesklým lakem a následně wašíkováníčko.
Tak uvidím.... :-k
8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Michal Doskočil » pon říj 28, 2013 5:31 pm

.. já bych upravil / změnil to okouření od výfuků . Má to i nereálný tvar a mě to dost kazí pohled na jinak pěkně začatou povrchovku . Chtělo by to i stečeniny na břiše, ale to asi až po washi ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » stř říj 30, 2013 1:07 am

Snažil jsem se to opravit.
Na dobových fotkách toho moc k očazení výfuky není tak posloužil Airliners.net :)
Stejně do toho ještě trochen zasáhnu.


toto je ze současnosti

a
Takhle by měl být spodek

... ze současnosti , po čtyřech dnech na leteckém setkání.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Michal Doskočil » stř říj 30, 2013 1:16 am

no ale i na té ze současnosti je vidět, že to bylo vždycky zatočené dolu, nikdy rovně a uprostřed je to vypálenější / světlejší než na okrajích a na konci, kde už je to ochlazené ... na konci je spíš rozptyl, rozšíření, než špička . Ten spodek je výbornej, to udělej .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » čtv říj 31, 2013 10:07 am

Tak třetí a myslím ,že poslední varianta.






Protože se mi to už zamlouvalo, stříkl jsem vše lesklým lakem, pro následné vytažení spár.


Spodek po laku ztmavnul a stejně jako na bočních plochách budu muset výfukové stopy omalovat, po wašíkování a matném laku, ještě jednou, ale už jen světlejší části.


Michalovi díky za navedení správným směrem .
:)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » ned lis 03, 2013 12:16 am

Po zvýraznění spár :

levá a pravá strana


spodek


a nejpracnější byly podvozkové kryty :? Ty jsem nakonec dělal "kočičím jazýčkem" protože uchošťour nebylo to pravé ořechové.


Spáry jsou napuštěny řídkou Kasselskou hnědou . Večer jsem nanesl a dnes dopoledne, než jsme jeli se ženou zapálit svíčku Carským ,sovětským a německým vojákům a dalším co odpočívají na "Ústředňáku", jsem si s tím hrál. Koukal jsem a zabralo mi to cca 3h :shock: .

No, a nakonec jsem přilepil kola . :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » ned lis 10, 2013 12:23 am

Malé pokračování a v podstatě poslední report před dokončením.

Jěště jsem dobrej 8-[

Rukou a štětcem s dlouhým vlasem. 8-)

Než půjde osadit "větrný štítek" měl by se osadit zaměřovač. Ten ze stavebnice, za tichého cvaknutí pinzety, zmizel v časoprostoru truckabinetu. :oops:
Tak jsem musel vyrobit nový s pomocí leptů a umu.


dá se přez něj i mířit :)


Išak dostal po vytažení spár opět matný lak a ten trochu spáry zvýraznil více než se mi zamlouvá, Taky mi "hodil" takový jemný bílý povlak. Marně přemýšlím kde jsem udělal chybku. Trochu pomohlo po vyschnutí ještě jednou povrch stříknout čistým ředidlem( v tomto případě lihem) . Lak je "čerstvý" Tamiya ,ředěný Tamiya ředidlem v poměru 1:3 Barva/ředidlo.


Jak zaschl matný lak udělal jsem "olejovkou" ještě šedou stopu do výfuků a nachystal si opěrku hlavy pilota kde jsem imitoval kůži stejně jako na předním okraji kokpitu

spodní strana trupu



A na zkoušku přiložené "sklo"


Ještě musím něco udělat s číslem co patří na směrovku. :-k Obtisk se mi nechce vyrábět, tak udělám asi "masku" a stříknu jej.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » stř lis 13, 2013 10:23 am

Tak ještě fotky stříknutého čísla a kompletního kokpitu.


Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Michal Doskočil » stř lis 13, 2013 11:53 am

máš pro mne nepochopitelný postup lakování X patiny .... já dělám základ camo+imatrikulaci, lesk, patina+wash, mat/polomat, final patina
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » pon lis 25, 2013 9:51 am

Myslím ,že mám hotovo:





Zkusím se dokopat k fotkám do galerie ještě před Blavou.
:-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod bazilišek » pát lis 29, 2013 2:08 am

Mě se to líbí, jen se nemůžu zbavit pocitu jako by červené doplňky byly dělané nedávno a nejsou tak olétané.
Nejspíš je to jen mé zdání a nebo fotkou..... :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: I-16 typ 10, 1/48, Eduard

Příspěvekod Matwej » pon pro 02, 2013 10:09 am

Bazi, ono to na fotkách tak vypadá ,ale i ta červená je utlumená a "olétaná". I když ,ano,mohla by být více.
Ale je třeba brát na vědomí ,že červená byla nanášena až na původní nátěr a to asi ještě různě v několika časových údobích. :? :wink:
Ono je tak možné ,že tento stroj vlastně nikdy neexistoval..... :grin:

Více tu v dokončeno :
viewtopic.php?f=34&t=902

Předchozí

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků