Registrovat

Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » sob kvě 27, 2023 1:39 am

Jak říká Mrazík : "protože mám ještě málo rozrvtaných modelů ,načnu další" . :-D
Ještě než jsem vyprodal všechny obtisky Cadbury odložil jsem si dva kousky ,že si tu F-3000 od Reynardů někdy postavím.


a protože jsem se na stavbě Vojtěchova MB190E dostal do mrtvého stavu sáhl jsem po další krabičce z příručního skládku.
Jedná se o stavebnici od Hasegavy myslím has20389. Klasicky musím dát nové disky ,protože stavebnice má jiné "neevropské".
Začínáme motorem


A protože je třeba si stavbu hned od začátku komplikovat pustil jsem se do oddělení dílu monokoku od motoru. Kvůli lepší manipulovatelnosti s motorem .

Vůči předchozí F-3000 je to procházka rájem. Vše krásně sedí a u navrhování modelu opravdu někdo přemýšlel.

Teď ještě naplánovat jak se co bude barvit , a kdy...

8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 271
Registrován: ned črc 04, 2021 7:28 am

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Mrazík » sob kvě 27, 2023 7:38 pm

Pěkný zbarvení, taková Milka :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » pon čer 26, 2023 9:03 am

No, Milka :-k tak jedině ty zrcátka mají jejich barvu.
Ostatně použitá barva je tak trochu záhada.
Dle dobových fotek ta barva není metalíza či perleťová, a není ze vzorníku. Myslel jsem že RAL 5022 bude to pravé ,ale ukazuje se ,že asi ne.
Foto dodám...
zatím malý postup:

připraven čumák se základem křídla.


Malý postup vzadu. Způsobil jsem si malou "pakárnu" protože jsem moc nesledoval návod a jedna část zavěšení zadních kol se lepí odspodu motoru do výřezu :-k #-o . Tak pomohlo trochu násilí a je tam. 8-[
Ani se spodní "plotna" auta nezdeformovala. :shock:
Prostě ten Reynard je radost stavět. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » pát črc 28, 2023 7:26 pm

Malý postup:

uděláno "ze stavebnice" zavěšení zadních kol. Výfuky jsem upravil, protože v Evropě se tlumiče na výfuku nepoužívali(stavebnice je japonská F-3000). Na originálu je ještě trochu jiné vedení trubek ,ale není to model na mistrák s podklady. Co jsem ale upravil k obrazu originálu jsou filtry nasavače vzduchu . Oni jsou taky docela dost vidět když se sundá kryt motoru. :)

No a pak jsem zabřednul do detailování motoru. 8-[

To máte káblíky,krabičky,konektory,hadičky,trubičky,chladiče...

Ta bílá součástka na spod obrázku je trubka se vstřiky na sací "trumpety" Ještě k ní se připojí ještě káblíky (u bývalé cívky relátka) elektriky vstřiků. Ten vede z té krabičky u zadního závěsu.

Jo, trubky do chladičů nejsou dopojeny, protože to pod kapotou nebude vidět. 8-[ :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » sob říj 07, 2023 6:10 pm

Malý postup
Začal jsem "pracovat" v kokpitu. Přepážka ve stavebnici sedí krásně a není na ní cokoliv upravovat. Stejně tak i přístrojovka a volant. No přístrojovka... :grin: Na těch pár budíků jsem dal obtisky a zasklil lakem.

Další detailování budu dělat při uzavřeném kokpitu protože hadičky, lanka a táhla prochází přepážkou kde na ní mám dírky připraveny. Stejně tak poutací šráky pilota.

No a dal jsem se do barvení.
Překryt motoru jsem před barvou ještě upravit. Zjistil jsem ,že auto mělo v horní části překrytu od změny barev na CADBURY, nasavač vzduchu. Navíc v NACA profilu. A tak přišla ke slovu bruska destičky a pilník.


Vymaskovat centrální část a "šňupák" byla v podstatě pohoda.
Stříknuto to je RAL 5022, a ta barva je podivná. Měla to být tmavá modrofialová. Foťák ji vidí jinak než já. Fialovomodrou. Věřím ,že po vybroušení a zalakování to bude lepší. :? 8-[



Zkusmo jsme to "na sucho"sestavil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » ned lis 12, 2023 10:46 pm

Malinký pokrok v díle:

zalakován "šňupák" A ještě chybí dřevěné lišty na spodek bočnic. A taky na bocích v bílé barvě je nějaký "bordel a tak to ještě přebrousím....

Osazena centrální část karoserie:

a jak seděla centrální část tak jsem přidělal víka hlav válců. Údajně tam měl být opravdu Cosworth i když někde se píše jen Ford... 8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » pát lis 17, 2023 11:20 pm

Vyzbylo mi trochen více času protože mi vypadla z rozpisu jedna větší zakázka :evil: , ale zato jsem se mohl věnovat dekálování . \:D/






Ještě se bude retušovat...

Pak jedna velká událost :-D
Jednou to přijít muselo a proč to tedy odkládat. Carbon. :roll:

Poprvé v životě. 8-[ Tak ten díl vlevo je první a ten pravý druhý.


Carbondecal je od HobbyDesign, typ SS který se mi jeví nejlepší pro toto měřítko (1/24) . Mně se osvědčil postup, že po nanesení jsem obtisk "spálil" Hypersolem od Agamy, který docílil ,že se obtisk poskládal do všech záhybů a hran. To mne ještě čekají jednotlivé plochy zadní soustavy přítlačných křídel.
Díl stavebnice A9 jsem cca v půlce délky(ve směru jízdy) rozdělil na dvě části, tak aby odpovídal reálu.

Taky jsem musel upravit díly A15 a A16. Ale o tom příště...
8-[ :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » ned pro 03, 2023 12:15 am

Dát do hromady sestavu zadního křídla byl neskutečný zážitek. Něco tak hrozného jsem dlouho si nepůsobil. :?
I když jsem si vše řádně nachystal a několikrát "pasoval na sucho" tak jak jsem to chtěl slepit dohromady tak to nějak nešlo.
Nevím kde jsem udělal chybu, ale sestavení mi zabralo skoro 3 hodiny. I když je vše na čepech(alespoň jednom) či osazeních , tak po slepení dát tomu nějakou správnou geometrii bylo :? :? :? peklo . Neustále to ujíždělo na nějakou stranu. Výsledkem ,bylo ,že se mi to několikrát zbortilo. :? :oops:
Nestojí to za nic...

Původně jsem chtěl po obtiscích dát ještě vrstvu laku ,ale kompresor je stále (už 3.měsíc) na záruční opravě již jednou měněného kompresoru. :?
Tak jsem osadil přední závěsy kol. Ty jdou naprosto v pohodě a přesně na své místo . Lak stříknu pistolí až to bude možno.


Jak závěsy předních kol zaschly zkusmo jsem nasadil pneu jak to sedí.

Musím se pochválit . :grin: Sedí to perfektně.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Reynard 89D, team Middlebridge, 1989, Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » čtv bře 07, 2024 9:40 am

Před dokončením.





Není to nic moc. :?

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků