Registrovat

Auto Union type C, 1/24 FPPModels, GP Brno 1935

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2947
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Auto Union type C, 1/24 FPPModels, GP Brno 1935

Příspěvekod Matwej » pát kvě 17, 2024 11:07 pm


Už dlouho jsem otevíral a znovu vracel do kitníku krabičku s tímto modelem. Stále jsem sbíral odvahu vědouce co na mne čeká. Ale je to výzva. Navíc to bude první resinový model auta (Alfu GTV6 od Nartonu nepočítám,protože ta byla tak strašná že jsem se jí velmi rád zbavil ). Jasně mohl jsem si vytáhnout a udělat Ladu VTFS 1/24 od romika a udělat ji v barvách Barum 1984 když bude to výročí, ale ta je resinovou tamkou... A taky předpokládám, že to nebude hned a tak jsem zvolil jiné výročí. Velkou cenu Masarykovu 1935 Brno.

Můj kousek od Fernando Pinto Portugal Models (FPPM) je z druhé výr.serie a má už některé věci jinak(lépe) než výše zmíněný kousek. Na druhou stranu je tam dost bublinek a docela dost věcí se musí předělat .


uvidíme...
8-[

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1956
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Auto Union type C, 1/24 FPPModels, GP Brno 1935

Příspěvekod Sumak » ned kvě 19, 2024 2:57 pm

no držím palce teda [-o<
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2947
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Auto Union type C, 1/24 FPPModels, GP Brno 1935

Příspěvekod Matwej » úte kvě 21, 2024 11:34 pm

Tak držel jsi málo. Navíc jsi měl držet pěsti (to nosí štěstí) a ne palce (to jsou kopance) . Takže za to vlastně můžeš ty Šumáku :grin:


Ale popořadě. Kdo zná firmu FPPM tak ví ,že jejich kola s drátěným výpletem jsou 8-) nejlepší na světě. 8-)

To je asi tak jediné ...


:x
Začal jsem vyprošťovat trup auta z rezinových otřepů a různých blanek.

Už když jsem koukal na tu spoustu bublin na požární přepážce mezi motorem a kokpitem

všiml jsem si ,že zadní část trupu je na jedné straně lepena sekunďákem.


Vložné díly na spodek auta docela sedí, ale je lepší než tmelit ,raději tam dát destičku a zabrousit. Na předním dílu je nějak nakřivo osazena přední náprava a tak jsem ji oddělil a připasuji ji tam pořádně a pokud možno přesněji. No a jak jsem měl spasovánu přední část podvozku jal jsem se pustit do zadní části... jen jsem "brnknul" frézkou do výkroje pro zadní nápravu udělalo to křuch. :-k Alespoň se do útrob dostanu lépe.

:)
A tak jsem pro změnu vzal do ruk motor auta. Jak jsem to prohlížel nevěděl jsem zda mám brečet či ze zoufalství se smát. :-k :-k


Na fotkách to není moc vidět ,ale hlavy válců jsou křivě a navíc s rozhozenou geometrií(sbíhají se). ...
Takže , lépe a radostněji :x
:-D

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1956
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Auto Union type C, 1/24 FPPModels, GP Brno 1935

Příspěvekod Sumak » stř kvě 22, 2024 12:09 am

Matwej píše:Tak držel jsi málo. Navíc jsi měl držet pěsti (to nosí štěstí) a ne palce (to jsou kopance) . Takže za to vlastně můžeš ty Šumáku :grin:

a sakra :shock: :shock: :-?
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2947
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Auto Union type C, 1/24 FPPModels, GP Brno 1935

Příspěvekod Matwej » sob kvě 25, 2024 1:06 pm

Utrpení pokračuje :evil:
Ulomený zadní kus jsem slepil k zbytku trupu a aby to drželo pomohl jsem si kolíky.

A začal jsem opracovávat a zapasovávat zadní komplet s diferákem a osami zadních kol.

A pak mi to došlo... Model není z resinu ,ale z tvrdého ementálu :?

Tak aby to alespoň trochu drželo tak jsem vlepil kousky tvrdého plastu.

Počkám až to celé zatvrdne a dobrousím to na tvar. Budu asi muset nějak opravit i vnitřek ,pokud tam bude okolo motoru vidět. Apropo motor....

origo

v modelu

v reálu umístěn.

výkres pro úpravu (opravu toho jak je v modelu).

Malý řez jako podklad.

Zatím mám vůli a odvahu model dokončit.
:roll: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2947
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Auto Union type C, 1/24 FPPModels, GP Brno 1935

Příspěvekod Matwej » sob čer 01, 2024 1:58 pm

Čím víc jsem si motor prohlížel tím to bylo horší. Nakonec jsem byl rozhodnut to celé udělat lépe a znova, ale zkusil jsem z časových důvodů to alespoň trochu opravit. Ono z motoru je vidět nejvíc horní část. Tak jsem se do toho pustil. Odříznul jsem obě hlavy s vačkovou hřídelí. Ano konstrukce tohoto motoru je hodně zajímavá

Hlavy jsem nadstavil plastovými destičkami a ty potom obrousil pod správným sklonem. Zároveň jsem tím srovnal rozbíhavost. Následně jsem udělal převodné tyčky ovládání ventilů (?)




A následně jsem začal dělat zapalovací svíčky a kabeláž k nim.

Odstranil jsem část bublin s místa kde prochází hadice přívodu paliva od tankovacího hrdla. Toto místo bylo na modelu dost schematické...
Tak jsem to v rámci oprav bublin předělal.

Zkusmo jsem sestavil zadní část vozu. Ještě to musím připilovat a dobrousit.


Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků