Registrovat

Modelshow Jabbeke 2023

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Matwej » čtv bře 09, 2023 5:27 am

Tak ....
Náš klub "postižených" poctí, nejspíše skze moji osobu, 25.ročník
https://www.ontheroad-brugge.be/jabbeke ... anten.html
uvidíme co to bude ...
:wink:
Dám report.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Matwej » sob bře 18, 2023 10:20 pm

Splnil jsem si dlouhodobý sen a zúčastnil se výstavy a soutěže "on the road" v Jabbeke. Ano je to trochu z ruky. Konkrétně 1208km nejkratší cestou. Dal jsem to za cca 14h s bezpečnostními zastávkami. Za sebe mohu říci, že je to hranice mých schopností. Posledních cca 50km jsem už nevěděl jak mám poskládat nohy a kterou nohou mám šlapat na plynový pedál .... Ale když jsem vylezl z auta před domem kde jsme měli ubytování tak najednou to vše bylo pryč a mysl ovládla myšlenka "JSEM TU".
V sobotu brzo ráno (v 8,30h) :-D jsem měl před sportovní halou v Jabbeke sraz s klukama kamioňáckýma, kteří mi poskytli průvodcovskou podporu při přihlašování a rozkoukáni kde co je . Tímto děkuji Koulemu-84 a Joudovi za rady a pomoc .
Po registraci klubu a osoby jsem šel do haly vyčleněné pro autíčkáře.


Stejně velká a stejně plná byla druhá hala pro kamioňáky. I našel svůj vyčleněný kousek stolu a nachystal těch pár modelů co jsem vezl. Náš stůl se nacházel hned vedle DE Paddock . Přesněji sdíleli jsme malou část jejich stolů.... :oops:

Pak jsem se šel kouknout kdo kde a co má a přivezl. Osazenstvo vystavovatelů se dělilo na skupinu co přivezli soutěžní modely, skupinu klubových prezentací(v těchto skupinách byl "průnik množin"). Pak tu byli veteráni co přivezli cca 20-30let staré modely a s podobně starými lidmi vzpomínali na staré časy... :) Pohoda...
Taky obchodníků tam bylo docela dost a tak bylo možno i utrácet . Trochu mne zklamal SpotModel který měl jen "stánek"(stůl) a nic neprodával jen vystavoval. Ale byl v "naší" hale Scale Production,KMP, Wicked a AIR-Track :-D a další malovýrobci převážně s 3Dtiskem.
Kolem 10,00h byla zahájena výstava pro veřejnost. Překvapilo mne kolik lidu tam bylo. Taky bylo na co koukat. Když jsem to tak porovnával tak si myslím, že mnozí od nás by měli "šanci". Někteří to již předvedli v předchozím virtuálním ročníku. :wink:



Nutno říci ,že v Jabbeke byly zastoupeny snad všechny směry možností modelů aut.

Motorkáři byli jako obvykle v menšině...

U kamioňáků je situace v modelech podobná jak u aut...

styl se mi sice nelíbí ,ale modelářsky to bylo perfektní. Mrazíkovi by se určitě líbila povrchovka... :-D
Náklaďáky taky byly v různých měřítkách

1/43 bylo ale v menšině. :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Matwej » ned bře 19, 2023 12:50 am

Za to 1/24 je stále tradiční


pár kousků mělo povrchovku komplet Airbrush

ještě několik obrázků kousků stojících za to dám později.
Mezi trucky je zařazeno i toto

toto je ovšem auto civilní osobní.


něco z českých modelů

Tahle dioráma měla spoustu obdivovatelů

i když je to prznění "klasiky" tak modelářsky to bylo špičkové.
Vlastně skoro všechny modely tohoto vystavovatele.

a opět klasika. Stará dobrá ESCI...

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Sumak » ned bře 19, 2023 12:23 pm

díky za krásný report, fotek je na FB miliony...

toto je akce, na kterou se taky jednou chystám, ale chtělo by to opravdu v partě...
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Matwej » ned bře 19, 2023 1:50 pm

Jasně. Ani ta spousta fotek neobsáhne co vše je k vidění. I moje lepší polovina strávila cca 1,5h než vše prošla a obhlídla.
Osobně jsem to měl rychleji neb něco jsem "eliminoval". Začínám mít "Mrazíkův syndrom" (jak to nemá bezvadnou povrchovku tak se tomu pozornost detailně nevěnuji) . :grin:

Jinak celý výlet se dá provést ve dvou pod 10.000,-Kč úplně v pohodě . Já tam byl na 5dnů kvůli tomu že v okolí je spousta zajímavostí. A taky kvůli kultovnímu filmu v Bruggách" :-D
Navíc jsem chtěl vidět jediné museum hranolekna světě, a taky kousek od Jabbeke jsou Flandry,významné to bojiště leteckých soubojů 1.sv.války. Nelze zapomenout na město Ypry (rallye Ypry a WWI) a místa jako Hill60, Caterpillar, Hill 62, Polygoonbos, the Bluff a samozřejmě Passchendaele :? :cry: .
Pro ty co zajímá 2.válka tak kus od Jabbeke je Dunkerque a mezi Nieuwpoort-em a Oostende je moc pěkné museum Altlantického valu (v Rawersyde).

Pokud to jen bude možné příští rok by jsem chtěl jet znovu.

... a je také zajímavé potkat všechny ty pány Müllery, Grubery, Boborowské, Hollandy na živo a event. s němi prohodit pár slov. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 271
Registrován: ned črc 04, 2021 7:28 am

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Mrazík » ned bře 19, 2023 4:07 pm

Paráda, to je fakt nebe a dudy od našich akcí :)
Ten vytuněný bavorák se mi docela líbí, ale nemá tam žádnou spáru, takže trochu nesmysl :-k
Co se týče povrchovky, když stojí za prd, je úplně jedno s čím vším dalším si modelář pohrál, je to jako když bude letadlo s úplně super patinou a olétáním, ale nebude mít zatmelené spoje křídel a trupu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Matwej » ned bře 19, 2023 10:42 pm


Zrovna ten 507BMW měl spáry udělány kombinací dvou technik. Měl je docela prohloubené a v nich byla napuštěna zatmavená barva okolního povrchu .
V podstatě všechny modely co na tomto stole byly byly moc pěkně provedené. A i když s tímto stylem moc nesouzním tak se mi to líbilo. 8-[
Ještě přidám fotku jak byla velká část kamioňáků.

Jako to množství modelů je neskutečné . Ale je třeba mít na paměti, že cca 1/4 jsou docela staré kousky a 1/4 není nic moc. 1/4 je povedená a poslední 1/4 je skvostná. A z té jsou i soutěžní modely.
Ale každý si najde to své. Odhadem celkem by jsem to viděl na 800 modelů celkem. 8-)
Toto jsou jedny z vítězných




nad tímto jsem docela polemizoval...

2.místo závodní(okruhová) auta
:-k 8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 271
Registrován: ned črc 04, 2021 7:28 am

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Mrazík » ned bře 19, 2023 11:00 pm

U tý 507 jsem měl na mysli to, že chybí jakákoliv spára mezi blatníkem a předním čelem/nárazníkem. A to samý je i vzadu. Muselo by to být v podstatě z jednoho kusu kromě panelů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Matwej » pon bře 20, 2023 9:52 am


Uživatelský avatar
Příspěvky: 271
Registrován: ned črc 04, 2021 7:28 am

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Mrazík » pon bře 20, 2023 12:05 pm

Tyjo, podle fotek to vypadá, že je předek i zadek v kuse a spáry jsou jen na prazích v úrovni začátku a konce dveří

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod beaver63 » pon bře 20, 2023 8:22 pm

Pěkný,hlavně,že jste si to užili.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Koudy » pon bře 20, 2023 9:55 pm

To vypadá na fajnový výlet. Letos bysme mohli vymyslet Plastikovou zimu, je to 11. 11. 2023.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod dekon » sob dub 01, 2023 2:19 pm

Matouši tak jsem si říkal jestli jsi tam byl ,když jsem videl fotky na FB a byl =D> Asi je to vrchol kitařského dění ,tak jsi si to určitě užil.
Když se dívám na ty Fordy GT tak musím říct,že ani jeden neodpovídá svým vzhledem skutečnosti. Byl jsem v LM když jely a měl jsem možnost si je dost prohlédnout. Urtčitě se v žádné fázi ,ani při přejímkách na náměstí neleskly jak psí koule #-o
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Matwej » sob dub 01, 2023 7:25 pm

Luďo, pokud to jen půjde tak plánuji další příští rok.
Je tam ve Flandrech spoustu míst co jsem tam neviděl a chtěl by jsem.
A soutěž v Jabbeke je taková velká třešeň na dortu. :-D
Tohle LeMans je lepší ?

Jo zapomněl jsem.

Takové skromné(trochu jsem to podcenil).

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Modelshow Jabbeke 2023

Příspěvekod Sumak » ned dub 02, 2023 10:25 am

nezapoměl, máš jí jako třetí fotku v reportu...
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Další

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků