Registrovat

Barum Czech Rally 2016

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Barum Czech Rally 2016

Příspěvekod Dale Cooper » pon srp 29, 2016 2:48 pm

V neděli jsem byl na otočku na chvíli v Malenovicích a na servisu. Dávám první várku, zítra ještě něco přidám z druhého foťáku... Dříve jsem jezdil na Barumku na Vsetínskou sobotu, tam jsem si chodil do lesů, tak mne překvapilo množství lidí. Na místo jsem s Matějem a dcerou dorazil cca 45 minut před prvním průjezdem a byli jsem jedni z mnoha lidí na stráni pod hradem, v ostružiní, asi v 6-7 řadě. Na focení to moc nebylo, výhled clonily stromy... Tak jen něco málo z atmosféry...

Jinak minule (před 5 lety)jsem byl v rychlé pasáži, tohle bylo technické místo, odkud byla vidět auta na 3 místech(pokud byl člověk vepředu...) a tak jsem byl po rychlých řvoucích autech a motorkách z Brna trochu zklamaný. Ale kluci od Rally mě jistě přesvědčí, že ta auta jsou rychlá a hlasitá, jen jsem blbě stál :-)

Jinak na fotkách jsou patrní "nesmrtelní" metr od auta....
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Barum Czech Rally 2016

Příspěvekod Dale Cooper » pon srp 29, 2016 2:48 pm

...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Barum Czech Rally 2016

Příspěvekod Koudy » pon srp 29, 2016 5:49 pm

Volali mi kamoši, kteří původně jeli na Barumku na celý víkend, že se v sobotu vrací. Každým rokem je víc vidět, že se Barumka nedělá pro diváky. Často nesmyslně vypáskované, na Bunči v lese pásky cca 30m od silnice ve svahu nad zatáčkou #-o

Viděl jsem pár onboardů a moc nechápu "anti-cut" kolíky na vnitřku zatáček. Vždycky jsem oceňoval odvahu "dát" auto ze silnice. Pamatuju si, jak při seznamovačkách např. Triner, Vojtěši a spol. prošlapávali vnitřky zatáček, aby věděli, co si můžou dovolit. A nikdo neřešil zkracování tratě...

Co mě ale hlava nebere, že se na Barumce opět výrazně porušovaly předpisy FIA ohledně max. průměrných rychlostí.
Rychlostní zkouška, při které bude překročena hranice 120 km/h, musí být v případném dalším průjezdu z bezpečnostních důvodů zrušena. Rychlostní zkoušky, na kterých maximální průměry překročily 120 km/hod nebo se k této hranici blíží, nesmí být do rally dále zařazeny.
Na dvou RZ byly průměry překročeny až o 5 km/h, na čtyřech RZ se tomuto limitu posádky přiblížily. Zatímco jinde se musí RZ předělat/zrušit nebo zpomalit retarderama, na Barumce není problém. Rozum zůstává stát nad tím, že jedním z tvůrců předpisů pro regionální soutěžně, resp. pro ČR je ředitel Barumky... #-o

Každopádně letos asi nejvíc vydřené vítězství pro Kopeckýho, osobně jsem doufal ve vítězství Lukyanyuka, který jel fantasticky.
Lukyanuk onboard
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Barum Czech Rally 2016

Příspěvekod Dale Cooper » pon srp 29, 2016 7:04 pm

Z rozhovoru s Kopeckým:

Jak těžké bylo dosáhnout na páté vítězství?
Hodně. Myslím, že to byla asi nejtěžší Barumka, kterou jsem kdy jel, protože mi přišlo, že Lukjaňuk jel místy bezhlavě. Ale udržel auto na cestě až do poslední rychlostky, kde udělal chybu. Je mi to trochu líto i za něj, protože náš souboj byl nádherný.

Co jste si říkal, když jste ho míjel na trati závěrečného testu a věděl jste, že už vás nemůže ohrozit?

Když jsme ho viděli, jak tam stojí, tak jsme si říkali, že je to za námi. Pak jsem se Pavla (Dreslera - navigátora) zeptal, jestli se nebude zlobit, když trochu zpomalím. A on na to, že je to v pohodě. A pak jsem nad tím zapřemýšlel a říkám si: Ty vole, byl to vůbec Lukjaňuk? A on: Já myslím, že to byl stoprocentně Lukjaňuk. A já na něj: Tak teď buď vyhrajeme, nebo budeme za ko... (směje se).

Zdroj: http://sport.idnes.cz/jan-kopecky-barum ... rsport_ten

Skoro jak do Pokyho latexového koutku :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Barum Czech Rally 2016

Příspěvekod Aress » úte srp 30, 2016 12:35 pm

me zase pobavilo tohle:

Aby neměl starostí málo, ještě jej zlobili diváci. Zatímco při průjezdech prvních vozů jsou fanoušci disciplinovaní, s přibývajícími vozy kázeň klesá, což závodník poznal. „Stáli jako dobytek, hodně blbě. A našli se pitomci, zejména ve vestách z řad fotografů a kameramanů, kteří si myslí, že jsou nesmrtelní," lamentoval Pech, pro něhož soutěž končila předčasně po desáté zkoušce kvůli problému s převodovkou. Soutěž opustil z průběžné osmé pozice.

jde o posledni odstavec https://www.sport.cz/moto/rallye/clanek/806408-utahany-pech-se-cile-barum-rallye-nedockal-rozcilili-ho-i-divaci.html#section-artcl
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Barum Czech Rally 2016

Příspěvekod Koudy » úte srp 30, 2016 7:33 pm

Tatík vždycky říká: ať si stojí kde chtějí, on už to někdo vyvolá :D
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků