Registrovat

Eday 2014

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Eday 2014

Příspěvekod Koudy » pon zář 29, 2014 9:22 pm

Divím se, že má ještě někdo ambice vystavovat soutěžně. Je to pořád dokola, patlal dostane metál a má pocit, že umí a šikovný modelář nechápe... Nechal bych jen hlasovat veřejnost stylem "líbí - nelíbí". Za otázku na SPZ bych rozhodčího nakopal doprdele - buď vím a hodnotím anebo nevím a pak se do toho nepletu.

Jako ideální formu prezentace vidím klubový SIG. Boj o bezcenný kov nechávám těm, kteří si myslí, že to z nich udělá lepší modeláře...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2934
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Eday 2014

Příspěvekod Matwej » pon zář 29, 2014 9:26 pm

Na bodovačku pohlížím jinak než ty.
A asi vím proč to tam ten rozhodčí napsal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Eday 2014

Příspěvekod Janči » pon zář 29, 2014 9:36 pm

No mňa by to s tou ŠPZ celkom zaujímalo, ako prišiel na to, že patrí inému autu.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Eday 2014

Příspěvekod Michal Doskočil » pon zář 29, 2014 9:54 pm

Dale Cooper píše:..... ale zajímal by mne Doskočilův a Baziho bodový zisk, protože ty modely jsem viděl naživo nebo na fotkách a nemám k nim připomínky. ......


... nemám teď foťák, proto jsem webově neviditelnej, ale připojuji scan . Názor přenechám ostatním, za sebe jsem rád, že se model líbí a že měl Bazi alespoň třetí plac, tak z toho mám radost a gratuluji . Pro mne soutěžení zatím smysl má, jelikož jej beru jako součást výstavy a chtěl jsem tam dát do hobby alespoň něco a do masters svůj asi nyní nej model . Mám dojem, že bez akcí a výstav jde ta záliba tak nějak do kopru ..
No jinak jsem měl vše ve spěchu a tak jsem tam vezl modely na motorce . Dopadlo to dobře, nespěchal jsem. Tak jsem je tak i vyzvedával. Koneckonců bylo moc hezky a asi jsem byl moc rozjařenej nebo co , ale RB6 cestu zpět bohužel nevydržela ..
Na výstavě jsem byl hlavně s prckem a pro něj ( sobota ), aby si to užil, takže se omlouvám všem, ale prostě nebyl moc čas ...
Přílohy
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Eday 2014

Příspěvekod beaver63 » pon zář 29, 2014 10:58 pm

Matwej píše:Na bodovačku pohlížím jinak než ty.
A asi vím proč to tam ten rozhodčí napsal.

A proč :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Eday 2014

Příspěvekod beaver63 » pon zář 29, 2014 11:06 pm

U Michala by mě zajímalo jak líp ztvárnit motorový prostor a u Baziho ta SPZ.Vy ty lidi znáte co to hodnotili ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2934
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Eday 2014

Příspěvekod Matwej » pon zář 29, 2014 11:12 pm

Protože se hodnotí shoda se vzorem. Pokud bylo na podkladech jiné RZ číslo (SPZ po staru :) ) tak to mohl napsat.
Jen mi není jasné, proč používá v popisu hodnocení otazníky ?

Kdysi dávno jsem měl v úmyslu stát se bodovacím rozhodčím......
:-D

Ale ten motorový prostor u Michala bych taky rád viděl.
Na druhou stranu, pokud není z motoru nic vidět, není za co přidělit body....

Bodovací soutěž je docela nezáviděnihodná věc a to ,že model je líbivý není podmínkou vítězství....

Dááááávno tou nazad jsem soutěžil s technikou 1/35. A to je teprv záhul....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Eday 2014

Příspěvekod beaver63 » pon zář 29, 2014 11:17 pm

Námět do diskuse za 14 dnů :-D
Jinak,ale souhlasím samozřejmě s předsedou :P

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Eday 2014

Příspěvekod Michal Doskočil » pon zář 29, 2014 11:34 pm

...motor lépe znamená jej otevřít. Jenže tady není stejně nic vidět, má to krycí pláty . Ale spíš nevim ( a nyní neumim .. ), jak model celkově lépe zpracovat a to i povrchově .. Obecně jde o to, že je lepší si vybrat vhodný model, ale to je na debatu. Spíše je na tom celkově nicmoc, že z mého pohledu je třeba Pescarolo povrchově horší a nedotaženější a přitom mělo loni více bodů . V tom je trochu nerovnováha. Ale jinak netřeba řešit, je to koníček . Příští rok do toho jdu znova .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Eday 2014

Příspěvekod turbo32 » úte zář 30, 2014 4:56 am

Mne pride uz len ten formular nevhodny na hodnotenie auto moto. A ked uz nic tak nasa kategoria by si fakt zasluzila hodnotitelov, ktorý vedia ocenit nejaky ten detailik a doplnok. Co sa tyka sutazenia, pre mna je to motivacia na dokoncenie modelu a prijemne napatie ci sa umiestni, alebo nie :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Eday 2014

Příspěvekod Dale Cooper » úte zář 30, 2014 8:30 am

Mě tato diskuze docela zajímá... Já se nějak k té soutěži vždycky dokopu, mimo letoška, a určitě se nepovažuju za modeláře tak dobrého, kolik jsem vyhrál. Kluci to celkem vystihli... Když je objektivní rozhodčí, tak je fajn pohled neutrální osoby, který tě upozorní na zásadní chyby, on i ten adrenalin, když tě zaříznou, není k zahození :-D. Koudy by mohl pak zatleskat i rozodčímu :-D. Důvod, proč část z nás soutěží je ale asi hlavně ten, že ty Sigy jsou stále ještě doprovodem k těm soutěžím. Nepřijedou soutěžící, nebude soutěž, nebude SIG. Čili kluci, nebo i já, tam dáváme ty modely, aby se s naší kategorií počítalo, aby nás pozvali i na ten SIg, abychom si nevystavovali jen na netu... Takže smysl to má, je to dobrovolné, kdo chce, soutěží, kdo nechce nesoutěží, Díky Bohu, že se sejdou vždy aspoň 3 modely v kategorii... Takže bazi, nevadí, žes tam dal něco ojetého, protože já to vloni udělal taky, a nebýt toho, kategorie se ani nevyhlásí, což by byla škoda...

Jo, až si vyhlásíme vlastní akci, sjede se nás tam aspoň 30 a 70 modelů, příjde na nás 150 diváků, pak se můžeme trhnout a udělat si vlastní soutěž podle našich pravidel, s vlastním Sigem... Ale to se asi dlouho nestane, stejně nás dřív zabere Putin nebo Čína, takže zatím fandím těm, kteří nás reprezentují na ˇIDaji i s jeho zápory či klady...

Bazi, díval jsem se namátkou do výsledkovky, tak v letech 2009 a 2010 jsem asi Hobby hodnotil :-) mezi oceněnými je mj. MAdish a ty... Ale nebyl jsem jediný . A další roky si nepamatuju... :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Eday 2014

Příspěvekod Dale Cooper » úte zář 30, 2014 8:53 am

No, ty bodovací protokoly nevypadají špatně... Body jsou i tak vysoké, můžeme to chápat jako vysokou úroveň soutěže. Lepší, než když jsem před lety vyhrál motorky a málem jsem se musel stydět... Stačilo 75 bodů, problém byl v tom, že na všech modelech rozhodčí našli víc chyb než na mém... Ačkoliv vypadaly lépe a dneska vím, že by si tu cenu zasloužily spíše než já. Když je to ale jeden rok tak, druhý jinak a přitom jsou v soutěži stejní lidé, kteří umí stavět, nemůže být rozstřel 15 bodů na kvalitního modeláře se stejně kvalitně udělaným modelem. To už je o chybě rozhodčích... Ne o tom, že modelář se stejně dobrýma rukama, očima, znalostma a uměním udělá za rok podobný model o 15 bodů horší.

Jinak pokračuju v debatě pro ty, kteří se účastní:

Opravdu je to o výběru modelu. Pokud neotevřu motor, nikdy neporazím náklaďák... je blbé, že je to dohromady, ale jednotlivě se ty kategorie neobsadí... Takže když nerozkrytovaný závoďák, tak nejlépe F1 z 60.-70. let. Jsou vidět nápravy, tlumiče, kokpit a motor... je to rozumný postup, pokud nechci odstrojovat haubnu, potože s emi auto líbí komplet... Na druhou stranu, rozhodčí v letadlech už dávno tvrdili, že čistota a geometrie by měla být jasná priorita a neměl by být zvýhodněn rozkrytovaný model... teoreticky pokud je z motoru vidět aspoň něco, třeba vyčuhuje výfuk a je tenký a dobře odvrtaný, podle této zásady by měl být považovaný za 100 % provedený detail... Michal má vidět převodovku, tak je karbonovaná, myslím, že i ten výfuk kouká, zkrátka, ve shodě se vzorem by to mělo stačit na více bodů.

Dále prostory posádky: Pokud má Michal fotky kokpitu, a já myslím že ano, a pokud tam nic nechybí, měl by mít 100% bodů... preference je opět shoda se vzorem a nemůžeš si vymýšlet jen kvůli detailu. Jo, dá se tam hodit přilba, sundat volant a vyrobit rukavice... To by rozhodčí ocenili... Ale co když s emi to tak nelíbí a má normální verze je správná? Já podobné oživení mám rád, ale ne každý to tak chce...

Co považuju za blbost v hodnocení, to je finish a patina... Pokud mám naleštěnou F1, nemám za co strhávat. Měla by pak být správně oceněna antipatina, tj. dokonalý lesk.. Nelze soutěžícího znevýhodňovat za to, co si vybral za typ.

U Baziho také nechápu tu RZ, resp. asi je mi jasné, že za to šla velká srážka ve znakách... No jo, shoda se vzorem... Nevím, jestli odchylka je podle návodu, nebo podle fotky konkrétního auta... Ale je lepší tam pak některé podklady nedávat, pokud by to byla fotka reálu... To se ale nedá udělat u návodu :-k .

Čili, už je pak jen otázka, jestli ty modely před váma byly i čistě a precizně provedené. Pokud ano, výsledky jsou OK. Pokud ne, měla by bodová srážka za špatný lak, stopy po lepidle apod. kompenzovat absenci detailů...

Asi to byla docela zajímavá soutěž :-D v bodovačce... No a Hobby jsem neviděl, ale tam to asi byl opravdu nezájem a neznalost oboru..: Dejte sem fotky těch oceněných modelů z Hobby, jen tak pro zajímavost...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Eday 2014

Příspěvekod Dale Cooper » úte zář 30, 2014 9:09 am

A ještě jednou... Jsem rád, že tam ti kluci byli, za rok snad zase budu i já... Že je to neexaktní jako krasobruslení, to je jasné, ale nějaký smysl to pro nás má, tak to zase zkusíme. Pokud bychom chtěli pozměnit pravidla, museli bychom se ale asi angažovat, možná bych já, nebo Šumák mohl mít hlas, který by mohl být na velitelství brán v potaz, ale upřímně, nemám tolik času, abych za to lobboval, v tuto chvíli je to pro mne jednodušší se s tím smířit a tak důležité to pro mne není. Pokud jsem viděl, nějaká diskuse furt svítila na titulní stránce MF, ale nevěnoval jsem jí pozornost, řešila se tam právě pravidla, asi hodně, bo to bylo furt vepředu... Vynechali jsme to, tak na to nemáme vliv, nedá se nic dělat, ale každý z nás má důležitější věci, než číst všechno diskutovat o čemkoliv.

Pokud by se někdo do té debaty chtěl zapojovat, pak bych považoval osobně za smysluplné upravit výklad pravidel, třeba u té patiny, aby rozhodčí její logickou absenci nepostihoval, ale aby vyzvedával u civilky i čistotu, plus třeba zohlednění toho, že náklaďák toho má na sobě víc, než čisté Porsche z ulici. Nebo si ukecáme Matweje, aby to hodnotil...

Klidně dál diskutujme, budu to tady sledovat, myslím, že mezi námi to není kontroverzní téma, někoho to nezajímá, není problém, koho ano, je to pro něj materiál na komunikaci :-)

Omlouvám se, po měsících pasivity jsem si zase našel téma, naštěstí nehádávé :-

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Eday 2014

Příspěvekod dekon » úte zář 30, 2014 9:43 am

Můj názor je, aby se, alespoň u soutěží mistrovství republiky,nehodnotily auta podle pravidel pro letadla nebo techniku,vždyť je to zhůvěřilost...
A neříkejte mi,že by se nenašel aspoň jeden rozhodčí,speciálně pro auta,který by v té komisi byl...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod ron » úte zář 30, 2014 9:46 am

fakt skoda, ze som si to hobby zabudol odfotit. a este som nosil fotak pri sebe. ale potom prislo pre mna vyhlasovanie akoby o hodinu dve skor ako podla mojich prepoctov a naraz nebol na nic cas.

inak ta "svoja vystava".. uz minuly rok som mal pocit, ze je to akoby bratislava a urcite brno. ci nie?
Obrázek
In Rust I Trust

PředchozíDalší

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků