Registrovat

Eday 2014

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Eday 2014

Příspěvekod Dale Cooper » úte zář 30, 2014 11:07 am

Nějaký vliv na změnu pravidel bychom možná měli... Už je to X let, kdy jsem vznesl námitku proti dělení kategorií, hranice byla měřítko 1/20, podle původní verze by dvacetiny F1 soutěžili s motorkama 1/12 a WRC a okruhy by byly zvlášť, což se mi zdálo vzhledem k podobné úrovni detailů a velikosti modelu nelogické a povedlo se... A to nás bylo 5 a půl a nikdo nás neznal. Jenže pokud bychom chtěli úpravu, chce to konkrétní a realistický souhrn na papíře (nebo elektronicky :-))

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod ron » úte zář 30, 2014 12:43 pm

v prvom rade by bolo treba na eday slusneho rozhodcu na auta. lenze sumak robi nejake bodovacky, lebo je vyskoleny. no a ostatni, co tam ideme mame tam modely. pripadne alebo nie je ochota/cas.
kazdopadne, zacala k tomu velka diskusia aj na MF
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod ron » úte zář 30, 2014 4:30 pm

no ale aha co som nasiel podla vysledovky - vitazny model v civilnych autach - autorov fotoalbum

http://s435.photobucket.com/user/janoch ... t=3&page=1
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod sete » úte zář 30, 2014 4:54 pm

přidám svůj názor:
Za prvé nebyl jsem osobně,jelikož jsem měl pracovní víkend,ale moje modely přítomny byli.Přihlásil jsem 5 kousků tuším že do kategorie N1
( už jsem nejsem jistý,prostě hobby kat.závodních aut).Nevím jak to máte vy ostatní,ale určitě jsem je nepřihlašoval z důvodu očekávání zisku nějakého ocenění,šlo spíše o prezentaci jména a ukázka mé tvorby přátelům.Doted ani nevím jak byly modely hodnoceny.
Z mého pohledu by mě zajímalo proč se to tak řeší-to se jako někdo cítí ukřivděn že nedostal placku?Nepřišlo mi že by si třeba
Michal stěžoval že jeho skvělou Formuli přeskočili jiní jejichž tvorba třeba není tak dokonalá.Neznám ty dané výherce v kategoriích
ale osobně mi mě víc potěšilo když by nějaké ocenění dostal nějaký školák s třeba horším modelem,když by ho to mohlo motivovat k tomu víc se modelařině věnovat místo nějakýho flákání po ulicích.Takže místo nějakýho hašteření kdo a proč nedostal placku když si jí zaslouží určitě víc,je třeba se k tomu postavit s větším nadhledem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod ron » úte zář 30, 2014 6:01 pm

sorry sete, ked prispievas, citaj. nie, nikto nenahana placku!
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Eday 2014

Příspěvekod bazilišek » úte zář 30, 2014 6:39 pm

já jí naháním, ale Michalovi, prostě mě to přijde nefér, že jsem před ním.

Jinak ta SPZ je opravdu v neshodě s mnou dodanými, podklady takže v tomhle komisaři mají pravdu.
Leštidlo ve spárách nebylo, protože před odvozem jsem to vzal brazilským voskem, takže tam byla trocha vosku.
Jen jsem si teď model prohlídnul zespodu a nenašel jsem žádné lepidlo, ale to je jedno, prostě místo mě měl bejt michal na bedně.
Ale za ten hvězdičák jsem rád :-D ten mě chyběl a je parádní a přijde mi to hezčí než placky.
Nevím co bylo letos za první a druhé, jestli jako loni, Mig21 a vystřelovací sedadlo?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod sete » úte zář 30, 2014 7:03 pm

jak říkám nevím přesně o co šlo.a když nejde o placky tak proč to všichni řešíte? :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Eday 2014

Příspěvekod Matwej » úte zář 30, 2014 7:44 pm

Sete nešlo o soutěž líbí-nelíbí, ale o řádnou bodovací soutěž.

Bazi : úskalí(a vývoj) bodovacích soutěží byly popsány docela dobře v Modeláři (pokusím se najít to číslo). Druhá věc je ,že se hodnotilo dle kritérií pro pozemní techniku (většinu vojenskou a 1/35 či menší). :?
Ovšem myslím, že není problém se domluvit ,spojit se s komisaři pro modelářské soutěže a navrhnout systém bodování pro auta. Podobně to udělali figurkáři koncem 90.let, kdy došlo k rozmachu tohoto "odvětví" modelařiny (a tam je to rozhodcování o hodně ztíženo "uměleckým" dojmem a různými typy figurek). 8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod ron » úte zář 30, 2014 8:13 pm

baj de wej ja vsetko, co hovorim, sa tyka hobby/libi-nelibi

resime to, ze ked uz sa hodnoti a "sutazi", tak by to malo byt na urovni, zodpovedne a ferove. ono potom ano, placka potesi, preco nie.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Eday 2014

Příspěvekod Michal Doskočil » úte zář 30, 2014 8:46 pm

Sete myslíš to dobře, ale vyznívá a je to mimo . Já jsem třeba dostal první místo v hobbyN1 tuším a cena je to krásná, totiž krychle s Bf109 a tu tedy dosud nemám . Mám z ní fakt radost, jako Franta z hvězdičáku. Ale je to subjektivní a možná to taky někdo viděl jinak. Bazimu jednoznačně přeji úspěch v masters, jak jsem psal. Ale tam je to již trochu o diskuzi k bodům. No ale naprosto mě těší, že byl opět na bedně někdo odsud ... a tak už bych to nechal být. Řeší se tu a na MF dost mimózní posouzení kategorie hobby - automobily ostatní, kde to kdokoliv co někdy něco postavil musel vidět .... Nerad bych napsal něco mimo nebo namyšleně, ale po loňském roce myslím, že umím posoudit model auta .
Jinak ale tedy kategorie obecně opět spíše bída, nebýt tam Seteho a Baziho kolekce, bylo modelů doslova pár a to je již opakující se trend .... Já tedy zkusim napnout síly na Brno a tam bych vyzval všechny. Už jsem to psal několikrát, je třeba udržet několik soutěží, kam se soustředit . Z mne je to Brno, Blava - Mošoň a Prosek. K E-day je moje stanovisko nadlouho, ale spíš mne to tam začíná bavit, než naopak ..... prostě garáž party .
Návrh Daleho a Matěje je asi cesta ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Eday 2014

Příspěvekod Dale Cooper » stř říj 01, 2014 1:13 pm

OK, už to za sebe také shrnu, Brno je taky pro mě zásadní, tam bych rád potkal co nejvíc kamarádů, Blava a Mošoň je podle toho jak vychází sezóna, letos to spíš nevyjde, ale nikdy neříkej nikdy. Ale ten Prosek bych si taky asi rád zkusil... Ještě asi Plzeň, ale ta měla obvykle termíny v létě, to se moc nehodí...

U Eday mám chuť to za rok zase zkusit, důvod je ten, že mi tam díky Paddocku zase vznikla parta, se kterou je tam šance se zase potkat...

Já to měl letos s kritikou systému jednoduché, protože jsem nesoutěžil, takže mi nešlo o osobní hrdlení(to ale necítím ani u Michala, Baziho, nebo seteho...), ale o princip. Pokud mne do budoucna pořadatelé osloví, abych pískal civilní kategorie v hobby, kterých se nezúčastním, není to problém. U masters je cesta trnitá... Třeba budu mít volných 14 dnů a dostanu chuť sestavit nějaké připomínky k hodnocení civilky a třeba se tím někdo bude ve štábu zabývat... Anebo se nic nestane, ale čo už, vždyť je to jen zábava... Ale pozor, i do té zábavy strkáme dost chechtáků [-X .

P.s. K tomu mistráku: Kdysi jsem debatoval s Bártou nad možností udělat si papíry na rozhodčího a vnést trochu civilkářského pohledu do hodnocení masters na Eday. Podobně uvažoval i Charon v motorkách. Bohužel, prý je to tak, že s čerstvou licencí nelze jít pískat hned republiku. A dělat si papíry jenom proto, abych si povinně odkroutil hodnocení letadel a bojovky na regionálních soutěžích, to je příliš velká časová investice.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Eday 2014

Příspěvekod Michal Doskočil » stř říj 01, 2014 4:59 pm

Tak poslední poznámka Dale, když jsi zmínil Vlastu Bártu. Po soutěži se za mnou zastavil a v podstatě mu to bylo trochu trapný / divný a ptal se mě, jestli to beru, nebo jak na to pohlížím ... takže tam věřím, že by jistě bylo možno komunikovat v zájmu zkvalitnění hodnocení a hlavně parametrů. Ale zcela první předpoklad je, že bude o kategorii alespoň nějaký zájem ze strany obce modelářské ... tak snad klapne to Brno, i když tam budu hlavně kvůli letadýlkům, ke kterým se teď vracím . Aut vezmu, kolik se podaří ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Eday 2014

Příspěvekod ron » čtv říj 02, 2014 5:18 pm

k eday doplnim este nieco, co som si spomenul az teraz.
hobby motorky - prve miesto - normalne postavena konica batman, druhe miesto rozkrytovana odetailovana (sety) neviem co. to som sa tiez pozastavil.
motorky majstrak - jediny model. poctivo obodovany a vitazny. obycajna moto gp tamiya stavba. jasne chybal Dale. keby sa mi podarilo do buduceho roku postavit nejaku motorku (uz dnes to ale vyzera malo realne), a isiel by som na eday (ktovie), tak by som ju fukol do majstraku. len tak, mat "istu cenu" z majstraku za druhe miesto : DDD
Obrázek
In Rust I Trust

Předchozí

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků