Registrovat

Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod Dale Cooper » úte říj 16, 2012 10:36 am

Tak klucí..... Díky za vaše pochvaly, udělali jste mi radost a teď počítám, že mi to spočítáte :-D. Bo motorkám nerozumíte, ale rally jo... :lol: :lol: :lol: Ále to je fuk, protože já nerozumím ani jednomu, jen pacientům :-D :P :oops:

Takže jsem ho v sobotu dorazil...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod beaver63 » úte říj 16, 2012 10:48 am

Já taky nerozumím ani jednomu ani těm pacientům :lol:
Ale ty skla na předních světlech to chtělo tu hranu ztmavit ... takhle to hází prasátka.
Doufám,že se na příštím modelu zlepšíš :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod bazilišek » úte říj 16, 2012 8:01 pm

Mě se líbí ta decentní patina ;-I
Trošku mi nesedí ten list na áčkovym sloupku a levém světle, tam by se určitě neudržel :-D
Celkově moc pěknej fíkus. =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod PeťoWRC » úte říj 16, 2012 8:58 pm

Tak chlape, keďže som Ťa vtedy zvozil za Valouška.. :) ale nie v zlom, teraz musím povedať a beriem späť, že umíš aj rally chlape!!! Tak krásny a vymakaný Focus od Hassegawy som ešte nevidel.. zvllášť Krestovu verziu.. :P :P :P Vyzerá ako živý, má správny súťažacky smrad, agresivitu.. sedí jak prilepený k zemi... premakaný podvozok... lak krása, spracovanie výborné... proste pecka a úprimne ti ho v zbierke závidím, keďže ja sa neviem k dekálom na Krestu dostať.. už žiaľ nie sú.. :cry:

takže mňa si veľmi týmto kúskom potešil... dík.. radosť pozerať.. =D> =D> =D> =D> ;-I ;-I

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod Dale Cooper » stř říj 17, 2012 7:34 am

Díky, já to nebral ve zlém :-). Jinak k tomu podvozku u Focuse... Zajímala by mne vaše zkušenost, protože když jsem na hotový model dal hotová kola od Geronima, tak byly nějaké 2-3 mm na obě strany přes siluetu blatníku. Podotýkám, že jsem tentokrát nic nevymýšlel a použil jsem originální zavěšení z krabičky... Začal jsem to řešit krácením osiček, pak jsem na diskách u frézoval zevnitř cca 1.5 mm na středech, pomohlo to částečně, ale furt to nesedělo, ubral jsem tedy ze středu disků (stále na hotových, nalepených a nabarvených dílech), až jsem zjistil, že problém je v tlumiči, přes který se kolo nedostalo dovnitř... Nakonec jsem kolo nalepil víceméně násilím na ten tlumič, kupodivu to nakonec sedlo na všechny čtyři a dle mého názoru správně vysoko (resp. nízko...), možná je tam lehounká odchylka od geometrie, ale jen při pohledu zespodu... To byla chvíle, kdy jsem si zhluboka oddechl a doufám, že model nikdy nebude nadskakovat, protože další lepení kol na vteřiňák by asi nebylo moc snadné...Teď už je to fuk, ale narazil jste na to už někdo přede mnou?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod Koudy » stř říj 17, 2012 7:40 am

No jo, tak já budu za toho zlýho :mrgreen: Chybí ti tam ukončení předního nárazníku (před kolama), je to vidět třeba tady nebo tady.

Je to samostatný díl, tak pokud ho najdeš a dolepíš, tak už tomu k dokonalosti nebude nic chybět, je to krásný auto. Patina je věc, kterou naprosto obdivuju, už jen proto, že to neumím :mrgreen:

Kola: přesně to jsem řešil asi před týdnem, narazil jsem na ten samý problém. Nakonec jsem musel vyfrézovat kousek pružin, aby tam zapadl ráfek s gumou (díky nízkému podvozku to nebude vidět). Odlomil jsem středové osky a zbrousil středy disků, takže to taky budu lepit sekunďákem. Akorát jsem ještě musel zbrousit spodní ramena, kvůli jejich šířce bych nedostal disk do podběhu. Večer ty úpravy vyfotím.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod Dale Cooper » stř říj 17, 2012 8:51 am

Koudy díky, ten kousek dolepím, taky se mi to nezdálo... (to je to, jak furt říkám... já těm autům nerozumím, takže často něco přehlédnu :-))) Předpokládám, že to někde mám, krabice je sice už v koši, ale zbytky mám schované. No a jsem rád, žes na to taky narazil, o tom frézování pružiny jsem nakonec taky uvažoval, ale nakonec jsem to přesvědčil, a nebylo třeba ani tleskat :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod Poky » čtv říj 18, 2012 1:33 pm

Nejsou náhodou kola od Geronima určená na Tamku? Jestli jo tak se nedivte že to tam nedostanete když má gawa užší kola a uvnitř maj vysoké odskočení od kotoučů.
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2062
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod sete » čtv říj 18, 2012 3:59 pm

Poky my se nedivíme :D jen mudrujeme

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod Poky » čtv říj 18, 2012 4:13 pm

Nj ale ideální kombinace neexistuje, bohužel.
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Focus WRC, Hasegawa 1/24, Kresta 05

Příspěvekod Dale Cooper » pát říj 19, 2012 10:40 pm

jeste si rikam, ze byla klika, ze jsem nedaval pruziny tam, co spravne maji byt

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků