Registrovat

Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » stř bře 14, 2012 8:04 pm

Jak správně podotkl Dalin, tuhle kapotu jsem mu ukazoval někdy v dubnu nebo květnu 2010 v Nové Pace... Od té doby jsem na ní až do loňského podzimu nesáhl. Pak jsem dostal chuť s modelem konečně něco udělat, takže přes několik lakových vrstev hlavně na bočnicích jsem model dokopal k tomuto výsledku. Model pro mne je zásadní z několika důvodů, jednak jsem už napsal, že J. Laffite mne přivedl k zájmu o F1 a dodnes vzpomínám, jak jsem v noci vstával abych viděl jeho vítězství v GP Rakouska 1981 ze záznamu. Další důvod je ten, že toto auto mi vždycky přišlo krásně navržené i vybarvené. O rok později přišlo "něco" v podání Ligieru JS19 a k tomu zatím stále ještě nedovedu zaujmout vyhraněný postoj... JL asi také ne, protože se odešel trápit k Williamsu, aby se pak vrátil k solidnímu závěru kariéry opět do náručí "modrých". Škoda nehody, která pro něj ukončila předčasně sezónu, ve které se dokázal vrátit na stupně vítězů.

Pokud si pořídíte "Studio", máte možnost ho totálně nepoužít, jako to dělá Aress, nebo akceptujete určité nepřesnosti a model postavíte. Já se srovnal s druhou variantou. Musím říci, že odlévané kapoty nejsou obvykle na pohled nic moc, vzhled modelu ale určitě hodně pozvednou lepty. Při stavbě jsem hned na začátku udělal jednu chybu, kterou jsem už nedokázal opravit. Díky tehdejšímu nedostatku podkladů jsem neuhlídal zatmelení rýh na opěrky ochranného oblouku. Tím jsem se dostal do situace, kdy jsem musel použít oblouk s opěrkou, která ale v konci sezóny 1981 už nebyla použita. Popravdě... Kdybych vám to nevykecal, tak na to nepříjdete, snad na pár jedinců, nic ve zlém... .

Na modelu jsem se nakonec pokorně vrátil k 2K laku, protože ten jediný snesl to drsné zacházení, kterému jsem lak podrobil, abych se dostal k přijatelnému lesku. I tak jsou tam hrubší místa, ale ty nejsou tolik vidět, tak jsem je neřešil. Doplňků moc není, stavebnice je většinou z originálních dílů, nové jsou jen pásy, nějaké detaily v kokpitu, armatury olejového chladiče, zámky kapoty... To je asi vše...
Přílohy

Marco

Re: Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod Marco » ned bře 18, 2012 8:33 am

Dale to nema napisy na pneu?
Jinak uz sem nekde psal...spickova pracicka [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod Koudy » ned bře 18, 2012 9:41 am

Dale, je to paráda =D>
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 06, 2012 9:38 am
Bydliště: Sokolov

Re: Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod smarža » ned bře 18, 2012 1:38 pm

moc pěkné =D>
お疲れ様です。

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod Dalin » ned bře 18, 2012 5:36 pm

Paráda, připojuju se k všeobecnému potlesku... [-o<

Příspěvky: 256
Registrován: pon úno 06, 2012 9:59 am
Bydliště: Brno

Re: Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod Brácha » ned bře 18, 2012 6:34 pm

Moc pěkná formulka. Ty dekály na předním a zadním křídle jsou taky zalakovaný 2K?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod dekon » ned bře 18, 2012 7:12 pm

i mi se moc líbí,Petře =D>
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ligier Matra JS 17, Studio 27 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » pon bře 19, 2012 3:03 pm

Díky všem za pochvalu, jako uctívač J. Laffita jsem tento model považoval za jeden z mých klíčových. Jinak nápisy na gumách nejsou, tenkrát je tam Michelin nedával (stejně jako třeba u RE-30). Pokud si správně vybavuji, (model mám doma), tak na zadním křídle jsou loga zalakovaná, vpředu teď nevím... Myslím, že spíš ne... Vzadu jsem tam lak dával proto, že se mi to celé jaksi trochu pokonilo a musel jsem to lakem "zatmelit"....

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků