Registrovat

Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod Dale Cooper » ned říj 15, 2017 10:20 pm

Po čase zdravím... Mám trochu více času a rozhodl jsem se dodělat pár kapot, které už tu mám chvíli načaté. Je toho relativně dost a smyslem bude, postavit modely do vitrínky, bez nároku na dokonalost a naprostou přesnost. Docela rád bych udělal místo ve skříni, kde už mi krabice zabírají moc prostoru.

Jedním z počinů je návrat po delší době k WRC a konkrétně v hardcore podobě, k Helleru...

Model je většinou jen krabička, měl jsem lepty, ale použil jsem jich jen pár. Na model jsem nedostal původní českou vlajku Red bull, tak mi nezbylo, než hledat nějakou alternativu... No a mám rád Monte, jak víte, tak volba padla na Bouffiera, který zatápěl dlouho favoritům...

K modelu: Stavebnice má jiné přední světla... To se těžko napravuje, tak jsem se o to nepokoušel... Heller se snaží trochu vylepšovat, systém oken je nešťastný, ale nakonec použitelný, i když na detailní fotce vidíte, že to osazení není moc dokonalé...

Detailní díly jsou dost hrubé, do kokpitu naštěstí není vůbec vidět, ale třeba zrcátka nic moc... Na jednom jsem navíc zničil dekál :-(. To, že chybí podvozek není zase zásadní škoda, aspoň není problém s geometrií... Heller má ale kompletní podběhy blatníků!

Bylo třeba vyřezat vstup k chladiči, ten je naštěstí v leptu, ale na vrakovišti bych něco i tak našel... Vyřezal jsem i otvory k přední haubně, ale je otázka, zda to nebylo lepší nechat. Lept sice je hezký, ale je pod úrovní haubny, což není správně... Ale kluci, já se chci ve svém věku modely hlavně bavit a nepředřít se...

Disky...? No, já nevím, jestli by nějaké odlévané byly za svou cenu investicí, co by ten model zvedla... Stačí peníze za lepty, z nichž část ještě na něco použiju a za nové dekály...

Je mi jasné, že jelikož většina z vás dělá rally, tak tady asi těch chyb najdete více...
Mou patinu znáte... Já mám prostě svůj léta zaběhnutý styl, proto mám nejraději Monte, kde auta hodně chodí díky dlouhým RZ do extrémů, od čistých po totálně zasviněné, rok 2013 nebyl výjimkou... Pro někoho asi moc, určitě už ji dělám trochu hrubší, ruce už holt nejsou nejmladší, ale naživo není tak výrazná, jak na zvětšující fotce...

Nevyjadřuji se ke tvarům a rozměrům, jsem spokojený s tím, že mám novou hračku ve skříni...Tak asi tak...

P.s.: Bohužel, namísto dalších dodělávek budu zase rozjíždět nové věci... Možná docvaknu nějakou motorku, ale auto je problém... Došlo totiž místo ve vitríně, tak musím sehnat novou prosklenou polici, do které se moc nepráší... :cry:

P.p.s: Jo a jasně... Kliky jsem neřešil :-)
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod beaver63 » ned říj 15, 2017 10:46 pm

Myslím,že vitrína tomuto neokoukanému zbarvení bude slušet .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod bazilišek » pon říj 16, 2017 9:14 am

Zbarvení je hodně atraktivní, ale prostě jsem od tebe zvyklý na jiný level, tohle mě ani nepřijde jako tvůj model.....nicméně jsi si to odůvodnil a já to chápu.
Jdu stejnou cestou u veteránů, zavírám napevno motory, podvozky jsou jako černá hrouda, prostě jen abych je měl ve vitrínce. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod Dale Cooper » pon říj 16, 2017 1:01 pm

bazilišek píše:Zbarvení je hodně atraktivní, ale prostě jsem od tebe zvyklý na jiný level, tohle mě ani nepřijde jako tvůj model.....nicméně jsi si to odůvodnil a já to chápu.
Jdu stejnou cestou u veteránů, zavírám napevno motory, podvozky jsou jako černá hrouda, prostě jen abych je měl ve vitrínce. :)


No, právě... Ještě něco lepšího snad postavím, ale jestli mám ve skříni kolem 50ti stavebnic, a jestli je chci postavit a ne po čase prodat a chci to stihnout, než se kvalifikuju na Parkinson Cup, musím to tak u pár kousků udělat... A já z toho modelu mám teď mnohem větší radost, než by napovídala kvalita jeho provedení(rozuměj... nízká...). Je to filozofický přístup, ale má v určité fázi modelářské kariéry smysl...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod Michal Doskočil » pon říj 16, 2017 4:15 pm

já rozumim dobře tomu obrdlouhému úvodu a nic z toho mi nevadí, ale proškrábnout nebo nějak nakreslit tu spáru dveří to asi chtělo ...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod bazilišek » pon říj 16, 2017 4:25 pm

Přesně jak píše Michal, spáry a nebo třeba docvaknout okna, umravnit šrouby v prazích, když už jsi si hrál s carbonem a nebo pěknejma anténkama, tak tohle by bylo pět minut navíc.
Nicméně přístup chápu, já si právě při počtu cca 200 až 250 neslepenejch modelech taky začínám uvědomovat, že bych s tím měl něco dělat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod Dale Cooper » pon říj 16, 2017 6:47 pm

Tak jsem ted srovnal vitrinu na maximalni vyuziti mista a zjistil jsem, ze nez si pořídím novou, můžu si dovolit dostavět 2 motorky a tri auta, z toho jedno musí byt hodne placaté, tj. bud f1, nebo neco z LM. Mozna volne misto v rohach využiju na nejake drobne letadlo, co mne uz dlouho lákají...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod beaver63 » pon říj 16, 2017 7:24 pm

Dale Cooper píše: A já z toho modelu mám teď mnohem větší radost, než by napovídala kvalita jeho provedení(rozuměj... nízká...). Je to filozofický přístup, ale má v určité fázi modelářské kariéry smysl...

Já už jsem přešel do té fáze,že přemýšlím jest-li to ve svém věku stihnu všechno postavit co mám doma v krabicích :-k bohužel nikdo nemládne ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod ron » stř říj 18, 2017 10:24 am

vzhladom na to, ako je tam myslene to zaspinenie, je to auto prilis cisto leskle. udrie to do oci, chcelo by to aspon nejake zafukanie prachom pistolou, alebo trocha pigmentov.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod Dale Cooper » stř říj 18, 2017 3:36 pm

Nooo..... Na Monte převažuje mokrý sajrajt, prachu tam moc není... je ale pravda, že ten mokrý svinčík pak namrzá a zmatní...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 363
Registrován: ned pro 01, 2013 11:08 pm
Bydliště: KPM Bratislava

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod begi » čtv říj 19, 2017 10:04 pm

je to take kontrastne, ale myslim ze takto nejako moze vyzerat auto po prejdeni prvej RZety na monte.

ps: co to furt mate s tymi klikami :)
Vlado Begera

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Citroen DS3WRC, B. Bouffier RMC 2013

Příspěvekod Koudy » sob říj 21, 2017 6:36 pm

Má to pár nedostatků, který už jsou popsaný. Mě vadí ten výrazný lesk pod špínou, ale na druhou stranu, kdo to bude ve vitríně řešit, nejdůležitější je Daleho spokojenost a ta je evidentní.
Jsem zvědavý, co tam máš dál...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků