Registrovat

Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Dale Cooper » čtv pro 25, 2014 5:31 pm

Našel jsem to ve skříni a dodělal... Opravil jsem černé gumovky, které se mi původně nelíbily, dorazil jsem to z krabičky, přišlo mi to jednodušší, než to odbarvovat. Nakonec jsem rezignoval na pokus o okopírování ráfků, Koudy, pošlu ti je zpět i se všemi odlitky co mám. Koupil jsem podobný typ kol, mají o něco tenčí paprsky, ale lepší, než odlévat ty správné... Ještě jsem si všiml jiných antén, tak je předělám, ale fotku dávám už teď. Případný jiný nárazník jsem se také rozhodl neřešit...

Pokud byla debata o patině na Vojtěchovi, tak tady jsem šel trochu víc na dřeň :-) a možná trochu provokuji. Ale podle fotek mohl být bok ještě špinavější...

Je to takový model, co nic neřeší, těch chyb tam bude asi víc, ale chtěl jsem si do konce roku ještě něco dodělat... Tak do vitrínky, předělat antény a spát... :sleep: Jen jednu věc na tom už neumím opravit... Prasklinu přeního skla :-(
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Koudy » čtv pro 25, 2014 6:03 pm

Mě se to líbí, zajímavá předloha a s patinou nemám problém. Jednou se to taky budu muset naučit :-k
Jestli se ti to chce předělávat, tak mám doma jednu Imprezu, co šla do louhu na náhradní díly a sklo tam určitě bude. Byla by škoda to tak nechat a možná k tomu vyhrabu i ten dekál.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod sete » čtv pro 25, 2014 7:55 pm

i mě se to líbí.
Patina je v pohodě,škoda toho čelního skla snad to dáte nějak dohromady

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Matwej » čtv pro 25, 2014 11:18 pm

Až na ty skla předních světel se mi to líbí.
;-I
Jasně, chybky tam jsou i u jiných věcí, ale to už není tak markantní.
S patinou by klidně šlo i ještě přitlačit a event. zapojit např.přírodní materiál (pak jej dobarvit) co by kousky bahna.
Jen zadní blatníky by bylo lepší pro příště napatinovat trochu jinak. Tak jak to máš, hlavně na pravém zadním blatníku, je to dost nereálné v návaznosti na ušpinění předcházejících dílů karoserie. Ale jinak paráda.
:-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Michal Doskočil » sob pro 27, 2014 2:39 pm

Dale, snad Ti to mohu napsat, ale ta patina se mě zdá dost špatná. I souhlas s Matějem. Ale chápu zcela pohnutky k rychlému dokončení a vyzkoušení nějaké slepé uličky ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Dale Cooper » ned pro 28, 2014 7:51 pm

Určitě můžeš...a nejen ty. Jsem na nějaké cestě, která možná končí opravdu ve slepé uličce, ale zatím jsem na té cestě sám sebe tak nějak udržel... Uvidíme...

Jinak k těm předním světlům... No, to je opravdu problém... Mám vyzkoušené, že když se přední lampy umažou, (a obecně jakékoliv průhledné díly, které nejsou nějak tonované) vypadá to blbě... Teď jsem je nechal záměrně čistší, už jen kvůli tomu, že jsem si jako blbec hrál s vymaskováním parabol kvůli chromovému nástřiku... A zase nic, co by se mi líbilo... Ještě by tomu asi mohl pomoci tenký černý lem kolem skel, který tam mimochodem má být), ale ten jsem zkusil celkem 3x udělat, ani jednou uspokojivě, tak jsem ho radši nedělal...

Každopádně, nemám do budoucna plán dělat podobně hodně umazaná auta, proto jsem se vždy vyhýbal šotolinovým autům, hlavně z Walské Rally... Budou další rally auta, určitě ano, ale spíš bych se držel čistších verzí z asfaltu, event. méně zmazaným z Monte... Furt mám pocit, že se mi nedaří patina tolik, jak na Xlet starých imprezách nebo P206kách... Nicméně... k tomuto autu v nočním nastavení podle fotek špína patřila a zkusil jsem tu výzvu přijmout, sám jsem si vědom toho, že výsledek je, dejme tomu diskutabilní... Ono ostatně to auto v noční verzi v reálu bylo samo o sobě ošklivé.... Byla možnost sem fotky ani nedávat, notabene, nikde jsem neinzeroval, že to dodělávám, ale to by nebylo fér a já se v tomto případě nebráním kritickému názoru...

No, teď mě stejně nejvíc zajímají hlavně starší F1 a pokusy nějak je zkusit udělat lépe, nejen ty 70ky, ale napříč všemi érami. Udělal jsem si alespoň trochu času, výsledek mého pracovního vytížení se odrazil v tom, že jsem mohl něco investovat do doplňků, tak je má priorita teď na F1... Ale koupil jsem si letos i dvě rally auta a rád bych se do nich brzy pustil... Neumím dělat jen jeden model...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Matwej » ned pro 28, 2014 11:47 pm

Dale Cooper píše:...... Jsem na nějaké cestě, která možná končí opravdu ve slepé uličce, ale zatím jsem na té cestě sám sebe tak nějak udržel... Uvidíme...

S Tebou by byla zajímavá debata na téma rozum a podvědomí . :-k
Dale Cooper píše:Jinak k těm předním světlům... No, to je opravdu problém... Mám vyzkoušené, že když se přední lampy umažou, (a obecně jakékoliv průhledné díly, které nejsou nějak tonované) vypadá to blbě... Teď jsem je nechal záměrně čistší, už jen kvůli tomu, že jsem si jako blbec hrál s vymaskováním parabol kvůli chromovému nástřiku... A zase nic, co by se mi líbilo... Ještě by tomu asi mohl pomoci tenký černý lem kolem skel, který tam mimochodem má být), ale ten jsem zkusil celkem 3x udělat, ani jednou uspokojivě, tak jsem ho radši nedělal...

Osobně mám zkušenost ,že přední světla pokud je člověk chce mít umazaná tak není dobré to dělat pistolí, ale lépe ze štětce foukat (třeba pistolí) kapičky.

Dale Cooper píše:Nicméně... k tomuto autu v nočním nastavení podle fotek špína patřila a zkusil jsem tu výzvu přijmout, sám jsem si vědom toho, že výsledek je, dejme tomu diskutabilní... Ono ostatně to auto v noční verzi v reálu bylo samo o sobě ošklivé.... Byla možnost sem fotky ani nedávat, notabene, nikde jsem neinzeroval, že to dodělávám, ale to by nebylo fér a já se v tomto případě nebráním kritickému názoru...

Bohužel ten černý lem světel tam hodně chybí. Možná fotky ze stavby by mohli možná něco zachránit. Jasně znám to ,že fotky a prezentace je čas vypotřebovaný na úkor stavění.... Ale pokud by jsi nedal žádné fotky tak k čemu jinému by toto forum mělo být ?
Dale Cooper píše:No, teď mě stejně nejvíc zajímají hlavně starší F1 a pokusy nějak je zkusit udělat lépe, nejen ty 70ky, ale napříč všemi érami. Udělal jsem si alespoň trochu času, výsledek mého pracovního vytížení se odrazil v tom, že jsem mohl něco investovat do doplňků, tak je má priorita teď na F1... Ale koupil jsem si letos i dvě rally auta a rád bych se do nich brzy pustil... Neumím dělat jen jeden model...

Na co se můžeme těšit?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Dale Cooper » pon pro 29, 2014 8:06 pm

Však právě.... Proč sem ty fotky nedat? I když jsou diskutabilní...

No... Pořád něco posouvám pomalu na m23, ale jinak jsem něco nainvestoval do Ferrari F60, do MP 4/8 a určitě se tady příští rok objeví nějaké další 70ky.... Namátkou... P34, Lotus Mk.III...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Janči » pon pro 29, 2014 8:46 pm

Z mojich skúsenosti sa mi čierny len robí najlepšie tak, že štetcom nanesiem niekoľko jemných vrstiev syntetického smoke-u (X19) od tamky a potom uchošťúrom namočeným v originálnom riedidle (X20) očistím plochy na sklíčku, ktoré by zatmavené nemali byť. S tým smoke-om to vyzerá podľa mňa reálnejšie ako keď sa použije len čierna farba.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Koudy » pon pro 29, 2014 8:50 pm

Doktore, mám hledat to přední sklo?
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod Dale Cooper » pon pro 29, 2014 9:08 pm

Koudy díky,ale nehledej ho.... Ve vitríně to není vidět a jinam se to nepodívá.... Ale ještě jednou díky... [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Subaru Impreza WRC, Panizzi, RMC 99, Tamiya+S27 1/24

Příspěvekod PeťoWRC » stř úno 04, 2015 11:47 pm

Peťo....paráda!!! Ako samotné dekály mi neprišli pekné ale ako postavené už je to iná káva...fakt škoda diskov kolies a skla.
Inak super!

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků