Registrovat

Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally 06

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally 06

Příspěvekod Dale Cooper » čtv čer 26, 2014 1:04 pm

Tak dokončeno...Je to skoro krabička, jen chcípáky a pásy, plus nové dekály... Našel jsem pár dalších chyb, třeba moc vysoké bílé "stínítko" na předním skle, pak ta nesprávně ukončená folie vepředu.... Ale stejně se mi zrcadlení nepovedlo vyfotit, foťák to na dlouhý čas prosvítil. Až na hotovém modelu jsem si všiml jiných antén, takže jsem díry na střeše jen překryl dekálem... Chvíli jsem odolával pokušení udělat čisté auto, ale pak jsem podle fotek model zaprášil... Asi trochu upravím levý bok před zadním kolem, ty hnědé šmouhy mi tam nesedí(to není problém, olejovky se dají v této fázi ještě roztírat a upravovat...), ale jinak můžu zase vyhodit jednu prázdnou krabici :-)

P.s.: dekály se tu často řeší, tak jenom k nim... tentokrát jsem nenašel jediný problém, z mého pohledu mají poslední REJI model nejlepší přilnavost a elastičnost, takže se dají natlačit na model většinou i bez vodiček, to se týká hlavně těch FC před blatníkem, podobné to bylo na Jipocaru... Jsou ale velmi tenké a potřebují jen ultrakrátké namáčení, takže když jsem je tam nechal o 5 sekund déle (obtisk http://www.vojtech.org na zadním křídle), stočily se do sebe a slepily... Takže ten nápis jsem si musel dotisknout na inkoustovce...Ale proti JipoCaru, kde mi neseděly některé velikosti reklam jsou tyhle bez problémů a můžu je doporučit, při opatrné a rychlé práci jsou lepší než třeba od Studia, nebo od některých jiných výrobců... Škoda, že Vojtěch nejel s WRC ve světě častěji, ty OMV barvy jsou docela k světu... Použil jsem stejný odstín modré jako na P206, konkrétně Tyrrell Blue od Zera, odp. přibližně Royal Blue od Tamky...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod ron » čtv čer 26, 2014 2:07 pm

asi ti to takto podal fotak, ale ta spina, myslim jej odtien, vyzera ako hrdza. farba je prilis do hnedooranzova, aby to bolo ako od hliny a blata a je to rusive. ale ako vravim, bude to najskor len fotakom?
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod Dale Cooper » čtv čer 26, 2014 2:10 pm

No, spíše než foťák to dělá korekce fotky v programu, nejsem ale natolik dobrý v postprocesingu, abych selektivně vyvážil barevně jen některé oblasti... Máš pravdu, ta hnědá na fotce je dost do červena, ve skutečnosti je to tmavě hnědá, méně nápadná šmouha, určitě ne rezavá... Ale ta šmouha je moc nápadná a velká, trochu ji redukuji... Na modelu je to ok, ale právě ta fotka mě automatickým vyvážením na tu skvrnu upozornila...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod Koudy » čtv čer 26, 2014 2:58 pm

Tak tentokrát musím říct, že se mi výsledek nelíbí. Přijde mi to nereálně zašpiněné, hlavně přední nárazník, kde jsou viditelné svislé pruhy. Přední část auta mi připomíná "olítání", které se dělá u letadel. V tomto případě tomu patina spíš ublížila... :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod PeťoWRC » čtv čer 26, 2014 3:01 pm

Peťo.....sorry......predloha je nádherná tak ako aj model je špičkovo postavený avšak to zašpinenie.....to netrebalo...je to upatlané....mal si to nechať tak čisté ako po servise....max.zašpiniť kola zvnútra....
já by som to celé umyl,ak by to šlo a vyčistil ešte raz leštidlom...inak fakt auto pekné :) .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod Dale Cooper » čtv čer 26, 2014 5:40 pm

Nezlobím se... :lol: Ale nic měnit nebudu, je to k mé osobní spokojenosti... 8) Nepodceňujte fotky, které dělám poctivě v celkem velkém zvětšení...Ale námitky akceptuji... ;-I A celkem mě zajímají i další event.kritické názory...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod sete » čtv čer 26, 2014 6:32 pm

skvěle postaveno,ale i já souhlasím s názory ostatních a myslím že zašpinění model trochu degradovalo
jen bych ješte vytáhl sítku v průduchách v bočních zrcátkách

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod ron » čtv čer 26, 2014 7:48 pm

len aby bolo jasne, mne by sa zaspinenie pacilo. ozivuje to model maximalne moznou mierou. urobit to ciste, tak je z toho dalsia hracka vo vitrine. islo mi hlavne o ten odtien. teraz uznavam aj to, ze to vyzera viac obite a znicene, ako spinave, ale aj to moze byt fotkou. pokial si ty spokojny, nemame co riesit. mozno by som aj tak pridal prachu. ak su tam take "dirt" smuhy, uzivilo by sa aj toho.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv čer 26, 2014 10:34 pm

na tý druhý fotce to nějak leží na zadku ne ? nebo vpředu trčí, nevím. Patina se mi z fotek nelíbí, popsáno výše. Asi hlavní je ten odstín a na mne přílišná lokálnost a skoro nepravděpodobnost tvarů té asišpíny. Ale reál vidíš jen Ty. I tak je dobře, že zkoušíš .... a hlavně modelaříš .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Peugeot 307WRC, Tam./REJI mod., Š.Vojtěch Německá rally

Příspěvekod Dale Cooper » pát čer 27, 2014 1:20 pm

Díky, jsem rád, že to vyvolalo nějakou debatu...

Jinak teď mizím na dovolenou, tak týden stavět nebudu, možná na vás kouknu přes mobil :-)

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník