Registrovat

March 761 Scratchbuilt 1/20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » pát říj 25, 2013 1:48 pm

Téma, na které se dlouho připravuju... mezitím jsem si pořídil první dekály, zatím na R. Pettersona z Monzy 1976, kde March naposledy slavil vítězství...

Toto auto mne oslovuje už delší dobu... V záplavě dalších projektů jsem k němu chvíli hledal cestu a ta se teď naskytla... Model dělal kdysi Orange House, poměrně nedávno S27, ale já si chtěl udělat vlastní a vyzkoušet si čistý scratch (s vyjímkou pneumatik a motoru Cosworth...) Základní tvary a rozměr jsem převedl z vystřihovánky Petra Špinlera, před týdnem jsem začal pracovat konečně na monokoku... Ještě je třeba ho dotmelit, ale včera jsem ho mohl poprvé nastříkat surfem. Toto není konečná verze, jednak bude třeba uříznout kus předku, dále tam bude zadní přepážka, přední přepážka a patrně i vana kokpitu. vzhledem k další nabídce obtisků to pak možná i zaformuju, protože mne láká ještě jedno až dvě zbarvení. Ale třeba se mi bude chtít spíše stavět a formovat se nebude... Čili, zatím moc nevidíte, ale pokud bych vám chtěl ukazovat nějaké fotky ze stavby, mohlo by to být u tohoto auta... Rád bych volil i více materiálů, takže hodlám konečně využít za léta našetřené profily, plechy apod...

Někdo z vás už o této stavbě trochu ví, protože ji fakt plánuju roky, pro ostatní se ji pokusím udržet v chodu :-)
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Matwej » sob říj 26, 2013 1:09 am

Jo, tak na tuto stavbu se těším. :-k
Bude to 761/6 ?

Jiné zbarvení bude oranžová BETA, nebo pruhovaný vůz Artura Merzaria či snad Kozarowitského bílomodročervený 761/8 (?)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Madish » sob říj 26, 2013 4:48 pm

Tak to jsem zvědavej. Myslím, že už máš dobrej level na to, abys scratch úspěšně dokončil.
A na Ronnieho se těšim dvojnásob! I když Brambilla jakožto gorila z Monzy by si taky zasloužil svůj model u tebe :D

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Dalin » sob říj 26, 2013 7:39 pm

Tak tohle mě dost zajímá... A nevím teda, kdo z "nás" už o stavbě ví, ale marně si lámu hlavu, jestli jsem to jenom zapomněl, nebo o tom slyším poprvé... :-)
Podklady máš? Bylo to dobře jednou nafoceno jako restaurované auto, předpokládám, že je máš, kdyby ne, dej vědět...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » čtv říj 31, 2013 2:11 pm

Možná zmiňoval, možná ne, pamatuji si asi 4 lidi ze zdejšího fora, kterým jsem to říkal určitě :-D.

Měl jsem prodloužený víkend, to obvykle nemodelařím, po večerech jsem ale dodělával ten monokok, to bylo tak na půl hodiny denně... Přikládám fotku, jak jsem základní ingot dostal... Po fázi nafocené v prvním příspěvku jsem to celé zase rozřezal :-).

Zespodu jsem to slepil podlahou, dal přední a zadní provizorní přepážku a udělal jsem základní prostor pro vanu kokpitu. Pak už jsem jen ladil tvar... nejsem počítač, tak to není 100%, ale jsem spokojen s tou "Ballantinkou". Ještě jsou drobná místa na tmelení vepředu vlevo, tam jsem musel rozšiřovat tu přední část, ta původní byla markantně užší. Dodělané by to bylo asi zítra, pak to zaformuju, aby bylo na event. další varianty, event. se nebráním zájemcům z okolí. O víkendu začnu dělat asi pomalu na motoru, odliju si další monokok a začnu odvrtávat místa na závěsy apod... Taky bych chtěl udělat o víkendu základ přídě, na Monze by to měla být ta rovná verze...

Jinak když jsem naznačoval další verzi, asi bych nejraději nějakou oranžovou BETU... Líbí s emi jich více, to auto mělo spoustu barev, třeba legendární auto sponsorované "Bohem" Ribeira, nebo Lavazza Lelly Lombardi ( to by mne dost zajímalo), myslí ale, že v tuto chvíli jsou k dispozici dekály jen na na další verze Ronnieho, pak ta Betta a myslím že ještě to bylé auto s modrými a červenými doplňky H.J. Stucka, myslím z Brands Hatch, ale musel bych si to jít hledat... Takže uvidíme...

Jinak abych předešel otázkám... Podlahy a přepážky jsou jen podklad, zvenku bych na to chtěl dát plech... Uvidíme..., když plech nevyjde, budou tam dané tenké destičky...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Koudy » čtv říj 31, 2013 5:51 pm

Nemohl bys pro nás "neználky" dát fotku předlohy? Jinak klobouček dolů za takový projekt, tohle chce hodně odvahy [-o<
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod dekon » čtv říj 31, 2013 7:51 pm

Petře.tohle jsem taky chtěl poprosit,ale neměl jsem na to odvahu být první.... a nejen tady v tomhle topicu. myslím,že každý by mohl dát, na úvod,alespoň jednu fotku realného auta.Já F1 znám tak z let 65-73 a to ješte ne všechny...
Jinak skvělá práce na všech formulkách,ostatně,jako vždy
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » čtv říj 31, 2013 8:04 pm

V podstatě toto... Budu dávat časem i další fotky reálu...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Matwej » čtv říj 31, 2013 8:30 pm

Koudy píše:Nemohl bys pro nás "neználky" dát fotku předlohy? [-o<

:-k Kdyby se mi chtělo být jízlivý dal bych ti jeden odkaz..... :grin:

pokud mne paměť neklame předloha by měla být toto:


Brambilla je tento March:

a na historické fotce:


Lela Lombardi na pro mne neznámém žlutomodrém Marchi z GP Brazílie :shock:


což je výzva protože bílý March Lavazza s červeným komínem zná každý ...... :)

a pruhovaný Arturo Merzario


koukám ,že Dale byl rychlejší.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod dekon » čtv říj 31, 2013 8:47 pm

Petře díky moc.
Matěji tady nejde o to že to guglem neumím najít,ale snad to nikomu nic neudělá když dá k názvu chlívku jednu fotku realu jak zhruba vypadá předloha... a děkuji všem dopředu,kdo to bude dělat nebo už dělá [-o<
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » čtv říj 31, 2013 8:47 pm

Ovšem toto je pecka... Jediná F1 s reklamou na Ježíše Krista... A na "Hollywood" jedním vrzem :twisted:

A těch verzí je ještě nejméně deset až dvacet dalších...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » čtv říj 31, 2013 8:53 pm

Jo, asi je to dobrý nápad dávat u méně známých věcí reálné fotky... já to mám ale i tak v plánu, až budu dávat první detaily... JInak Daline, díky moc, nějaké ty fotky rekonstruovaných Marchů mi už jeden z nás poskytl [-o< ...

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Sumak » čtv říj 31, 2013 9:18 pm

Dale, nechci kecat, ale podle těch fotek máš ten základ špatně... podle mne ty sklony jsou jinak...

i ten papírák je jinak, koukni na to....
http://www.kartonbau.de/forum/march-2-4 ... 1990-f163/
Přílohy
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » čtv říj 31, 2013 10:16 pm

KOuknu se na to, event. to poopravim... Ale podle Spinlera ty sklony celkem sedi, sjedu si jeste fotky, mam jich docela dost.... Jinak diky za ten odkaz, neznal jsem ho...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: March 761 Scratchbuilt 1/20

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv říj 31, 2013 11:25 pm

no laicky se zdá, že ty boky mají být šípovitější, šikmá strana bočnice delší
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků