Registrovat

Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1/24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Dale Cooper » čtv dub 04, 2013 4:46 pm

Monte 2012, když to vyjde...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Dale Cooper » čtv dub 04, 2013 5:15 pm

Kluci, chcete k té C4 vnitřní bočnice?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod PeťoWRC » čtv dub 04, 2013 10:51 pm

Tak,tak...Smaržo,kľučky sú tam.. :grin: :grin: ...tak Peter,fakt super,hrajes sa s tým perfektne..dekály vyzerajú byť ozaj tenké.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod ron » pát dub 05, 2013 2:39 pm

orezavas niektore deakaly od zbytocneho krycieho laku po krajoch?
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Dale Cooper » úte dub 09, 2013 12:16 pm

Ani moc ne, jen když ten lak "stříbří", tak ano, nebo, pokud jsou to složité nápisy, tak jsem párkrát vykrajoval lak po aplikaci z modelu žiletkou... Ale když vše sedí jak má, tak to nechávám, jako tady...

Takže už je v laku. Někde se mi ztratil jeden malý dekál, event. ho dám dodatečně. Lak už asi nechám, je tam pár smítek, ale nějak to s nimi vyřeším, rozhodně už bych nechtěl dávat třetí vrstvu... Takové to zvláštní zvlnění na horní hraně čísla na l. boku, to tam v reálu není, to je jen lom světla nevím podle čeho... Zatím žádné drama, vše celkem odsypává, fakt nečekejte žádný super vymazlený model, chci se bavit s mít auto ve sbírce, to je prioritou. Jen aby vyšly ty okna... Pokud jsem studoval, tak jsem zbytečně vyřezával masku, v Monte jel Prokop s napůl zakrytým chladičem, byla na něm hodně listí, :!:, jinak mne další odchylky od stavebnice zatím nenapadly... Raději bych měl tmavá kola, co jsem ještě přehlédl...? Kliky budou bílé, ale kvůli maskování to udělám až teď....
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Aress » úte dub 09, 2013 12:35 pm

Logo Fordu (hlavně na střeše je to vidět),barevnej přechod tm.modrá/sv.modrá,je bohužel tečkovanej? Tkz. systém "krasohled"
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod sete » úte dub 09, 2013 1:04 pm

ahoj technicky to máš zmáknutý perfektně ale dle mě si dost uletel s tou černou metalízou-dle fotek bych řekl že to spíš měla být šedá
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Dale Cooper » stř dub 10, 2013 11:25 am

Aress: Jo, je to tak... neznám limity tisku, tak neví, jak to šlo jinak řešit, nejsem na to odborník...

Sete: Je pravda, že tomu, kdo na ten model půjde po mně bych asi řekl, ať použije světlejší tón. Ona to není rozhodně černá, jak je vidět z nenalakovaných fotek. Ale je pravda, že po laku to začalo "pohlcovat světlo" a barva jakoby ztmavla... Reálné auto jsem neviděl, ale určitě bych nebral za směrodatnou tu fotku "našišato", tam si myslím hral svou roli i postprocesing. Spíš mám pocit, že by tam neměl být takový lesk, dokonce jsem čekal na to, až se Poky pojede na auto podívat a potvrdí mi, jak to je polepené, spekuloval jsem podle fotek o matných nebo polomatných foliích, folie jsou to skutečně, ale lesklé. I ty ale neodráží lesky tolik, jak je na fotkách modelu vidět. Zkusil jsem dát další fotky auta, kde ta barva vypadá zase tmavší, naopak jsem zkusil udělat dva jiné snímky za jiné expozice (ty včerejší byly podexponované) a je vidět, jak to i na tom modelu dělá různé efekty. Méně nasvícené bočnnice jsou stále tmavé, střecha je v podstatě OK... Spíš si myslím, že barva jako taková možná není nepřesně vybraná, ale hraje roli měřítko... Nedělám si legraci, kdysi na to téma byl článek v Modeláři, je to už hodně let, ale řešilo se to, že zmenšenina by měla mít o něco světlejší barvy,byla tam dokonce i nějaká tabulka o kolik % zesvětlovat. Souviselo to s těmi slvnými bojovkovými stínovacími školami, nejsem odborník, ale něco na tom asi bude. V podstatě tvrdili, že s rostoucí vzdáleností od černého objektu jej budeme vnímat méně a méně černý, což by se přeneslo i do měřítka... Myslím, že u lesklých objektů to je ještě výraznější, protože z dálky bude oko více mixovat tmavé a lesk házející plochy. Předpokládám, že u bílé to platiti nebude :-). Proto se nám nikdy vlastně vybrané odstíny nezdají takové, jaké mají být... Čili jo, sete, ta barva vypadá na fotce dost tmavě, v reálu méně tmavě a před lakem vypadala mnohem světlejší... Spíš zkuste ale asi jinou...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Dale Cooper » stř dub 10, 2013 11:35 am

Ještě mne možná napadly dvě věci... jestli dojem z reálné fotky neovlivňuje evnt. použitý polarizační filtr, což by asi byla otázka pro Aresse a pak jsem zkusil pro zajímavost udělat fotku před černočerným pozadím...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod ron » stř dub 10, 2013 12:23 pm

pytal som sa preto, lebo som videl trocha neisto sa tvariace okraje niektoreho dekalu. to sa mi niekedy stava, ked dekal orezem od zbytocneho krycieho laku.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Michal Doskočil » stř dub 10, 2013 5:54 pm

na mne spíš působí světle logo Praga a tím ta kastle vypadá jinak, díky rozdílu barev. Podle fotek máš jinak i spodní barevné klíny na dveřích, ale kdo to pozná ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 06, 2012 9:38 am
Bydliště: Sokolov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod smarža » stř dub 10, 2013 6:53 pm

nechci být rejpal přes kliky, ale mám dojem, že měly být bílý
お疲れ様です。

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod Dale Cooper » pát dub 12, 2013 8:44 am

Honzo, já to tam píšu :lol:.

Michale, máš pravdu, já furt říkám, že model by měli dělat dva, protože vždycky jeden něco neuvidí, jak ten druhý. Je pravda, že jak jsi mne upozornil, že jsem si teď všimnul, že ten spodní klín je moc šikmý.... No, těch chyb ještě bude #-o. S tím nápisem Praga je to zajímavé srovnání, ten je v dekálech "tmavě stříbrný"...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 309
Registrován: pon úno 06, 2012 9:38 am
Bydliště: Sokolov

Re: Ford Fiesta RS WRC, Monte 2012 (Prokop-Hrůza), Belkits 1

Příspěvekod smarža » pát dub 12, 2013 1:33 pm

Už to vidím, tak se omlouvám. Musím číst pečlivěji ty dlouhé komentáře.
お疲れ様です。

Předchozí

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků