Registrovat

Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » sob bře 02, 2013 1:29 pm

No, nevím, jestli bude v Brně na co se těšit, ale když jsem se rozhodl uklidnit po zážitku se sambadekály, nevím, jestli jsem nešlápl do pověstného měkkého... Na tuhle věcičku už občas sahám cca 2 měsíce a teď jsem se rozhodl, že to začnu dávat pomalu dohromady... Mám začištěnou většinu dílů a tak jsem začl na začátku tohoto týdne barvit od bílého základu... Tuhle stavbu budu asi trochu podrobněji popisovat, protože se chci podělit o zážitky s novou firmou, která nabízí fantastické typy už teď, nebo v budoucnosti, na druhou stranu,. každá paráda něco stojí a u Ebbra to zatím patrně platí. Jinak pro úplnost dodávám, že model stavím ve verzi zbarvení a konfigurace z GP Německa 1971 pro E. Fittipaldiho s využitím dekálů REJI, součástí bude minikonverze s novým zadním křídlem. To už mám připravené jako master pro odlévání a od verzí ze stavebnice se liší tím, že má pouze dva segmenty.

P.s. Momentálně jsem rozjel větší F1 sérii, její součástí je FW06, Lotus 72C, M23 a ještě Lotus 109, který se zde brzy patrně také objeví...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » sob bře 02, 2013 1:42 pm

Takže ty recenzní poznatky... Zatím nemohu komentovat pasování dílů, jejich přesnost apod, faktem je, že všechno vypadá zatím jak má. V čem je ale zásadní problém a co mne přimělo začít tady více psát, to je použitý plast. Japonští companeros totiž patrně vsadili i na rychlostavěče a díly karoserie odstříkli v červeném plastu. Nevím, jak se v takovém případě lisaři chovají a co používají, tady ale je evid. v plastu použito něco agresivně červeného... Přes vrstvy surfaceru (použil jsem dosud bezproblémový MOTip) a následné vrstvy bílé barvy (ZERO) se mi nepovedlo dostat se na čistě bílý povrch... Když už se tak stalo, bylo to na úkor vymazání detailů bočnice. Během každého schnutí bílé barvy došlo po několika minutách opět k prosaku červeného plastu, resp. barva zrůžověla. Plast je navíc dosti měkký, takže ZERO jej zřejmě dost narušuje a zatímco jsem si hleděl starostí s bílou, nevšiml jsem si, že na místech, kde jsou na dílech montovací čepy (airbox, kapsy na radiátory), došlo nad těmito čepy k propadnutí plastu a jeho změknutí. Nepřisuzuji to MOtipu, ale spíše ZERO, musím ale říci, že podobný problém jsem zatím u žádné umělé hmoty nepozoroval... Ano, všichni známe naleptané kapoty barvou, nebo lakem, napsal jsem o tom své, ale nikdy nedocházelo k tónování barvy plastem... Ergo: Kdo budete stavět Roba Walkera, asi to budete mít lehčí... U mne to nakonec dopadlo tak, že jsem to dokopal k plus minus nějaké bílé a to po týdnu(!) stříkání, začal jsem nanášet dekály. Ty jsou podle mého názoru velmi pěkné, jemné. Pouze došlo ke dvěma předpokládáným věcem:
A/ na přechodu mezi bílou a červenou nekryly bílé podklady pod číslo... řešením bylo nalepit další vrstvu obtisku, materiálu je naštěstí na dekálovém archu dost, počítá se jak se stříkáním bílé a zlaté, tak s jejím nalepením...
B/ Po použití změkčovadla logicky opět bílá zrůžověla [-X . Řešení bylo stejné, jaké u bodu A. Prostě jsem to přelepil...

Takže teď to vysychá a odpoledne bych rád zkusil lak....
Přílohy

Marco

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Marco » sob bře 02, 2013 3:22 pm

Taks to konecne vytahnul na svetlo bozi.
Na ten cervenej plast se hodne nadava co sem pochytil...ja mam brzy v planu RW, tak snad to bude lepsi.
Jen pis a chlub se obrazkama, zatim je to pekna podivana
F1ky k tobe proste pasujou lip nez motorky s kteryma sem skoncil a vubec me nelakaji uz :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod beaver63 » sob bře 02, 2013 5:36 pm

Vypadá to,že to bude podobný plast jako používá Fujimi.U toho taky dokáže červený pigment pěkně migrovat. Zkoušel si plastový primer ? ten by tomu mohl zabránit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Poky » sob bře 02, 2013 9:26 pm

Ono to nebude plastem jako takovým, ale nadměrném použití granulí s barvivem. No potěš koště...
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » sob bře 02, 2013 11:18 pm

Dneska jsem to i nalakoval... Zatímco monokok vypadá plus minus (je tam trochu růžového prosaku, ale nějak to vyřeším....) totálně to odskákal čumák... prosáklo to na bílý terč na číslo... Průšvih je, že už nemám další osmičku, tak to asi budu muset vymaskovat. Pitomé Ebbro...! Ale nějak to dopadne... Jinak to totiž vypadá, že ty díly závěsů a motoru jsou docela pěkné... V pondělí to nafotím...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod ron » ned bře 03, 2013 2:04 pm

pri nascar modeloch, ked su slabe, priesvitne dekaly (alps napr), tak sa bud tlaci biely podklad osobitne a na tieto plochy sa potom dava dekal farebny, alebo sa dekaluje proste dvakrat.. (tu to nejde, lebo dekaly samotne asi nekupis)
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pon bře 04, 2013 11:47 am

těšim se na fotos . Na té fotce za závodu je tak výrazné zkreslení barvy do fialova ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod dekon » úte bře 05, 2013 8:26 am

no podle fotek to zas nevypadá tak zle,jak popisuješ.Jsem rád,že tu někdo konečně začal tu 72 stavět,jsem na ní velmi zvědavý a časem si ji i pořídím.
Ja používám jako první základ lehoučký nástřik 2 vrstev spreyem tamiya "L" šedého surfu,je to sice podstatně dražší než třeba motip nebo dupli,ale u AMT,nebo Monogramu mi taky furt lezla barva plastu ven před tím,s tamiya surfem se to už nikdy nestalo.pod světlé barvy dám ještě bílý surf nebo základ white base od gunze,pod tmavé už nic...
Tohodle Lotuse budu sledovat Petře.
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 276
Registrován: pon bře 12, 2012 1:58 pm
Bydliště: Partizánske

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod master » úte bře 05, 2013 6:14 pm

Taktiež to podobne riešim s tým surfom a bielym základom ako dekon a nikdy som nemal problém.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » stř bře 06, 2013 9:13 am

Dnes sem dam konecne fotky postupu... Jinak mi dnes prisel odkaz na stavbu na cizim foru, kde to chlapek zvladl dobre, ale pise se tam veta: zadny primer na svete nedovede zabranit zruzoveni bile, necetl jsem to detailne, ale ta veta je vztazena k bile tamiya... Podobne jako ja tam vidi pomoc v pouziti dekalu. Jinak cumak jsem vymaskoval na cisle, myslim, ze to pujde opravit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » stř bře 06, 2013 3:35 pm

Tady je ten názor :-D:
indycals wrote:The problem he is referring to is painting red plastic with white Tamiya paint. All the primer in the world won't stop the white from turning a pink hue. What DOES stop it is a coat of TS30 silver, THEN white primer, then TS26 White.

Jinak ne, že by to bylo všechno super, ale ten monokok je už asi plus minus OK... Ještě trochu upravím kapsy na radiátory a budu si teď hrát s čumákem...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » stř bře 06, 2013 4:06 pm

no tak ale chlápek nalezl způsob a za to mu dík .... pro další stavitele je to výrazná pomoc .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod dekon » stř bře 06, 2013 4:19 pm

Asi si budu muset pořídit toho lotuse v tomhle zbarvení,chtěl jsem sice až toho pozdějšího,ale myslím si,že šedý surf od tamiye to zastaví taky,jasně,že když se použije bílý,tak to vyleze.No uvidíme,s tou stříbrnou je to taky dobrý nápad.

Petře, na fotkách to vypadá skvěle,nic růžového nevidím...

Michael z Indycals dělá spoustu skvělých dekálů i na tyto 72 a taky na 49... mám jeho dekály na p 917/10 a po objednání byly za týden doma.
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » stř bře 06, 2013 7:11 pm

No, škoda, že jsem to nevěděl s tím TS30 dříve, mohl jsem ušetřit ty krytky na boku :-D.Není to sice skvělé, ale je to použitelné, myslím, že teď už se posunu... btw, Michale potřeboval bych se od tebe naučit to vybrušování a leštění, to pořád neumím... Po vybroušení už ten povrch neudělám tak pěkně lesklý....

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník