Registrovat

Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Madish » pát bře 08, 2013 9:00 pm

Tak to je paráda, vidět tu 72C od tebe :) Škoda jen, že si zažil ty neduhy rudýho plastu než si přišel na tip se stříbrnou.
Držim palce dál, aby se ti už nekazil lak.

Dojel mi asi před měsícem černozlatej JPS a hned bych se do něj pustil, ale to bych rozdělával další F1 a házel síly na tunu projektů místo toho, abych něco dokončil :D

Jsem zvědavej, jak budeš řešit zbytek auta a kabelování :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Michal Doskočil » pon bře 11, 2013 1:48 pm

Petře, byla ta bílá a červená Zero nová nebo starší ? Mám subjektivní pocit, že nejnovější ZP jsou o něco agresivnější ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » pon bře 11, 2013 2:54 pm

Hmmm, upřímně... nevím, ale myslím, že to bude trochu novější serie....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod PeťoWRC » čtv bře 14, 2013 10:20 pm

Peter..podľa mňa je to cez všetky problémy pri striekaní super... =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Aress » čtv bře 14, 2013 11:31 pm

hmm,jak tak pozoruju tak zatim asi docela zklamani a pritom to z tech par postavenejch nevypada vubec spatne (pak tedy klobouk dolu pred temi kdo to z toho dokazali postavit)
Ja si zkusil zatim nasucho sestavit a nabodovat herkulesem blok motoru a porovnat ho se starou klasickou Tamiyou,starou (coz je zhruba kopie Tamiye) a novou verzi od MFH (s27) a Hasegawou a i kdyz bych nikdy neveril ze to nekdy dobrovolne napisu nejvic se me libi ta verze co dava MFH do poslednich modelu s Fordem pak bych dal asi soucasne Hasegawu s Tamiyou.Neco ma lepe Hasegawa neco Tamiya.Hasegawa je asi trochu jemnejsi,ale prekvapive v nekterych detailech jednodussi (ale otazka je co bude po postaveni videt) Je skoda ze stejnou snahu kterou venovali treba detailu spojky (kterej pokud nechci motor vystavit samostatne stejne celej schova prevodovka) nevenovali treba detailum na samotnem bloku.
No a jako posledni bych dal Ebbro.
Zamerne jsem vynechal porovnani se skutecnym motorem protoze to bych psal asi jeste dlouho.
Ja si tuhle 72 koupil v nejake sleve v japonsku a kdyz to tak pozoruju (treba necelejch 16 stovek od CMK) asi uz dalsi verze potrebovat nebudu.
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 254
Registrován: pát úno 10, 2012 10:03 pm
Bydliště: LIBEŘ , PHA-ZÁPAD

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod skorpik » pát bře 15, 2013 2:29 am

Tak tady chodím jen po špičkách , páč dosáhnout kvality , jež se bere , jako že se nepovedla.........je pro mě neproveditelné :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » pát bře 15, 2013 3:45 pm

Hmm, Michale moje zkušenosti, co jsem srovnával modely co mám doma jsou u Forda podobné. Ovšem Jinak nové fotky zatím nemám, ale nové špatné zprávy ano... Vypadá to, že dál pracuje prosak a růžová se objevuje na dekálu Gold Leaf :-( Vidím to tak, že tenhle model dostavím, nebudu ho nikde moc publikovat... No něco vám možná ukážu... a budu doufat, že ostatní modely co má Ebbro v plánu nebudou takto pracovat... Typy mají v nabídce pěkné, ale tahle stavba mne začala dost otravovat... Skoro mne napadá, že nejjednodušší by bylo, kapotové díly si u dalších staveb odlít...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod beaver63 » pát bře 15, 2013 7:30 pm

No já bych asi obětoval prachy za nové dekály a použil doporučené postupy na lakování :-k myslím,že by byla škoda nechat to někde dole ve skříni...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Koudy » pát bře 15, 2013 9:57 pm

Dale, a co to právě zdokumentovat a poslat výrobcim že je tam nějaký problém s použitým plastem? Možná to bude zbytečný, ale třeba nebudeš první a oni zareagují, aby se tomu u dalších modelů vyhnuli. Zkusil bych to... :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dalin » pát bře 15, 2013 11:44 pm

Koudy píše:Dale, a co to právě zdokumentovat a poslat výrobcim že je tam nějaký problém s použitým plastem? Možná to bude zbytečný, ale třeba nebudeš první a oni zareagují, aby se tomu u dalších modelů vyhnuli. Zkusil bych to... :-k


Já jsem taky pro! Lidi se dneska navzájem strašně šidí, a je třeba jim to říct, ať se chytnou za nos... Nerad bych u modrých Tyrrellů řešil stejný problém...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » sob bře 16, 2013 10:41 am

A/ Zatím to ještě má řešení, jak jsem zmínil, skoro všechny dekály jsou 2x takže i nápis Team Lotus půjde ještě přelepit... Ale vrstva laku a barev se surfem už neúměrně narostla... :(
B/ Asi máte pravdu, ale v tom případě bych poprosil o spolupráci... Jednak by bylo dobré to dát na zahraniční forum významnu srovnatelného Paddockem :D, takže kam? A potom... anglicky bych to dal, ale nepřesně a asi s chybama... Udělali byste překlad? Třeba Dalin, nebo někdo jiný? Napsal bych sem po neděli text, jak si to předstvuju, asi něco o tom, že při vší skromnosti nejsem modelářský rookie, ale přesto mám problém to postavit a že by modelář neměl při použití standardních barev mít podobný problém... Protože jenom to poslat Ebbru by asi byl malý nátlak... Vím, že už to pár lidí postavilo, ve Vídni jsem 2 Lotusy viděl a jsou na fotkách, ale ten názor bych publikoval světově veřejně... I když nejsem první, kdo ten problém řeší. Škoda, že jsem nevěděl dříve o té separaci stříbřenkou, ale to už je opravdu podvod na modelářovi, protože je to nadstandardní řešení...
C/ Jinak jsem na tom včera zase trochu dělal a dostal jsem chuť to prostě postavit :-D!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Koudy » sob bře 16, 2013 1:29 pm

Dale, pokud to chceš dát vědět "worldwide", tak mě napadá jedinně AutomotiveForum. Na AF dávám svý modely, takže ti to tam klidně můžu dát, překlad taky není problém. Pokud existuje forum zaměřený na F1, mohli by o tom vědět Dalin s Aressem.

Na Wotvíráku byly nějaký časáky o stavbách F1, všechno ale japonsky. Japka určitě budou mít i vlastní forum, ale v tom případě tě s překladem odkážu na Smaržu :mrgreen:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dalin » sob bře 16, 2013 1:59 pm

Dale Cooper píše:A/ Zatím to ještě má řešení, jak jsem zmínil, skoro všechny dekály jsou 2x takže i nápis Team Lotus půjde ještě přelepit... Ale vrstva laku a barev se surfem už neúměrně narostla... :(
B/ Asi máte pravdu, ale v tom případě bych poprosil o spolupráci... Jednak by bylo dobré to dát na zahraniční forum významnu srovnatelného Paddockem :D, takže kam? A potom... anglicky bych to dal, ale nepřesně a asi s chybama... Udělali byste překlad? Třeba Dalin, nebo někdo jiný? Napsal bych sem po neděli text, jak si to předstvuju, asi něco o tom, že při vší skromnosti nejsem modelářský rookie, ale přesto mám problém to postavit a že by modelář neměl při použití standardních barev mít podobný problém... Protože jenom to poslat Ebbru by asi byl malý nátlak... Vím, že už to pár lidí postavilo, ve Vídni jsem 2 Lotusy viděl a jsou na fotkách, ale ten názor bych publikoval světově veřejně... I když nejsem první, kdo ten problém řeší. Škoda, že jsem nevěděl dříve o té separaci stříbřenkou, ale to už je opravdu podvod na modelářovi, protože je to nadstandardní řešení...
C/ Jinak jsem na tom včera zase trochu dělal a dostal jsem chuť to prostě postavit :-D!


S překladem není problém, dodej text, jak si ho představuješ a udělám. F1m.com je podle mě OK, přiznám se, že ani nevím, jestli se tam něco takového už neřešilo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » sob bře 16, 2013 4:51 pm

Řešilo, byla tam ta rada s tím stříbrným základem, přišel jsem na ni ale pozdě... Jinak jsem dnes nakonec objednal nové dekály, půjde to do odbarvovače... :-(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro/REJI mod., 1:20

Příspěvekod Dale Cooper » čtv bře 21, 2013 2:56 pm

Lehce opožděně presentuji fotky... :-( Vymyslím ten text, co pošleme... Rendo, jakže se jmenuje ten patok, co pomůže proti 2K laku?
Přílohy

PředchozíDalší

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník