Registrovat

Williams FW 06, Wolf 1/20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » pát úno 22, 2013 11:29 am

Soudruzi z Brazílie... Co dodat? Snad jen, že resinové odlitky docela ujdou, mnohem, mnohem horší jsou odlitky z bílého kovu. Nakonec jsem si pomohl sám a třeba bočnice(kováky), u kterých si nedovedu představit, jak bych je tam natmelil, jsem si raději podle originálu udělal polyuretanové. Momentálně se matlám s povrchem, resp. hlavně s dekály... Teprve teď to začíná plus minus vypadat jako model... Ale: Brazilské dekály někteří z vás znají, kdo ne, tak bacha na ně! Zlaté výrobky firem, na které nadáváte! Tady ty jednak pouštějí vrsty laku, jindy se potrhají celé, poté začnou pouštět do okolí v laku černou špínu (nápisy Saudia...), no modelářova radost... O tom, že zlaté pruhy byly nepoužitelné a zelené jen poté, co jsem je dodatečně vymaskoval a nastříkal přes zalakovaný obtisk, o tom nemá cenu vůbec mluvit... Takže... První finální vrstva laku, teď ještě znovu musím některé dekály(pruhy) vymaskovat nastříkat kolem nich bílou a pak to možná konečně bude vypadat jako model... Naštěstí aspoň motor je z plastu!
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Poky » pát úno 22, 2013 12:47 pm

Hmm, tohle tuše dopředu tak je snad lepší si ty dekály namalovat znova... Tímto ti vyjadřuji upřímnou soustrast!
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Marco

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Marco » úte úno 26, 2013 12:36 am

Tak at to dotahnes do zdarnyho konce

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte úno 26, 2013 9:13 am

evidentně "pohodová" stavba .... ale bude to pěkná formulka. Ten lak bych ale přebrousil, je ho tam hodně a nejni tak pěknej, jak u Tebe bývá zvykem . Bych tak odhadl, že je na co se těšit do Brna letos ... ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Matwej » úte úno 26, 2013 10:03 am

Poky píše:Hmm, tohle tuše dopředu tak je snad lepší si ty dekály namalovat znova... Tímto ti vyjadřuji upřímnou soustrast!

Přidávám se k Pokymu.

Nevím, ale to co udělaly nápisy SAUDIA je důkaz ,že z arabů nic dobrého nekouká . A zároveň je to pro kastli vstupenka do louhové lázně(či brzdovky). :-k .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Poky » úte úno 26, 2013 11:17 am

Co Saudia, ale o kus dál - Albilad :grin: Kdo neví o co jde - síť hotelů rodiny Bin Ladin. I když ten nejslavnější byl údajně vyděděn, ale čert ví...
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » sob bře 02, 2013 1:18 pm

Díky kluci, za morální podporu... Co je to "brzdovka?"

No, nic, i když to vypadá, že už je to OK, není to stále OK... Ale jsem o nějaký ten den dále, zatím je největší problém v oblasti pravého Ladina a pravého nápisu Saudia, které jakoby "stříbří". Každopádně, krycí vrstva laku je teď relativně OK, takže už si velmi rozmyslím každou další úpravu nebo opravu, rozhodně už budou jen parciální... Upřímně, být to moje, tak jsem si buď zahrál na Koudyho, nebo jsem to načas odložil, jenže ono mi to nedalo.. Poky má pravdu, je to bílý povrch, tohle tušit, tak už mám natištěné vlastní dekály :-(
Přílohy

Marco

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Marco » sob bře 02, 2013 3:20 pm

Teda pane, to vypada o dost lip.

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Dalin » sob bře 02, 2013 8:52 pm

Brazilské decaly, presne si na ne pamatuju... Vec rozpustna prave jenom lakem, zadna vodicka na ne neplatí... Zatím to vypadá, ze jsi na dost dobre ceste k opravě, fotka je skoro dokonalá!
Držím palce do další práce, dost obdivuji tvoji trpělivost, už jsem odkladal modely kvůli menším probĺemum...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Matwej » pon bře 04, 2013 6:38 pm

Klobouk dolů ,jak si to dokázal opravit ten rozpitý nápis SAUDIA. [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 276
Registrován: pon bře 12, 2012 1:58 pm
Bydliště: Partizánske

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod master » úte bře 05, 2013 6:18 pm

No moc si ma nepotešil, tie dekaly budu asi rovnaký problém u všetkých modeloch spomínaného výrobcu?! Mám doma totiž zopár kusov z ich produkcie :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » úte zář 10, 2013 9:03 am

Tak po půl roce zase nějaký progres, tentokrát už jdeme do finále, možná příjde i kouzelník...

Půl roku jsem pracoval na lakování tak, aby trochu vypadalo k světu... Pak jsem začal dělat na konstrukčních částech. Naštěstí byl motor plastový od Tamky, ovšem jinak to celé doznalo strašně moc změn. Zjistil jsem,¨že na některých místech je reálné auto trochu jinak, ale s tím se už nedalo nic dělat, musel bych do nalakovaného těla modelu ještě hodně vrtat... Většina dílů je odlita v katastrofální kvalitě z bílého kovu, což neúměrně model zatěžuje, hlavně v oblasti motoru. Hrát si u takového kousku s jemnou geometrií je iluze, snažím se ale, aby to alespoň na vnější pohled vypadalo rovné. Motor jsem sice spojil s monokokem kovovým profilem, ale i tak bych se bál zalomení, tak jsem motor ještě zespodu trochu vyklínoval, i tak to asi bude lepši ve vitríně nenápadně dole podepřít... Polovina dílů je nových, nebo podstatně modifikovaných. Kvůli váze odlehčuju co se dá, takže jsou nově odlity bočnice, zadní křídlo, které by z bílého kovu asi taky bylo schopno díky své pádnosti zabíjet. Původní tlumiče byly nepoužitelné, takže jsou dodány nové od Aberu resp. od Top Studia. Vnitřek kokpitu jsem vyplechoval přes původní kovový odlitek, sice netěsní dokonale, ale vypadá to stále lépe než originál. Štítek jsem se raději ani nepokusil ztenčit. Spousta dílů je naštěstí okopírována z Wolfa WR-1, kterého mám ve vrakovišti, takže i ladné hliníkové soustružené trubky zavěšení zadního křídla byly nahrazeny plastem, stejně jako jejich zavěšení, nebo disky kol, originální slitina by urvala kola, motor a závěsy už s naprostou jistotou. Ještě to bude vyžadovat přeleštění, nějaké retuše hlavně na ramenech zavěšení a na kraji kokpitu, kde budu opravovat rozhraní, ale celé bych to rád měl večer na kolech. Pak už by chybělo dodělat jen to odlité zadní křídlo, které čeká na barvu a bude hotovo... Tenhle model má své chyby, ale ve výsledku se mi dost líbí, každopádně, jeho stavba byla velkou výzvou a výsledek vypadá vzhledem k výchozí stavebnici jako rozumný a sympatický kompromis...

Bohužel, ztratila se mi hlava na stativ, takže fotky jsou tentokrát jen z ruky...

No, Lubo, bohužel, v Brazílii si představují pod pojmem decals toto, je to třetí auto v mém životě s obtisky z Brazílie a všechny jsou na pendrek.... Resp. spíše na prášky na uklidnění....
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte zář 10, 2013 11:09 am

jsem si říkal, čemu se asi věnuješ. Tak se na něj někde moc těšim, škoda toho E-daye ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Dalin » úte zář 10, 2013 11:53 am

Dale Cooper píše:Bohužel, ztratila se mi hlava na stativ, takže fotky jsou tentokrát jen z ruky...


Tak to si asi budeš muset odlít novou :-D :-D :-D

Krásné auto, a krásná práce, Dale, čím dál míň se těším na první brazilský kit, ale vidím, že z toho jde postavit super model :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Williams FW 06, Wolf 1/20

Příspěvekod Dale Cooper » úte zář 10, 2013 12:05 pm

Michal Doskočil píše:jsem si říkal, čemu se asi věnuješ. Tak se na něj někde moc těšim, škoda toho E-daye ....


Michale, mě to taky dost mrzí, věř mi :-( Navíc v tuto chvíli mám 90% jistotu, že nemůžu jet 30.11. na Zimu :-(

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků